Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dokon Lisac Akvarijume.. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Već sam mislio da mi se priviđaju stvari. Lišče ovo je magija! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 2:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sub Jan 27, 2018 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast! E ovo mi je mnogo lepše kad je soil u sredinu! Isto tako sam i ja mislio nešto kod borca da uradim. Kad bude, eto i mene sa slikama!
Lisac... Svaka čast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Već sam mislio da mi se priviđaju stvari. Lišče ovo je magija! Bravo


..jok najlon. Razz Wink

Pecinac ::
Svaka čast! E ovo mi je mnogo lepše kad je soil u sredinu! Isto tako sam i ja mislio nešto kod borca da uradim. Kad bude, eto i mene sa slikama!
Lisac... Svaka čast!


..zavisi od uredjenja do uredjenja akvarijuma, nekad je jedno nekad drugo. Hvala. Wink

Posle tri nedelje, tacnije dvadeset i jednog dana, stanje se skoro pa stabilizovalo sa algama. Od zadnjeg azuriranja kada je povezan i filter voda je iz ko zna kog razloga postala zelena posle manje od cetrdeset i osam casova (nije trebalo da ide tim redom, mada mislim da je zbog prevremene promene svetla), ali redovnom zamenom vode od 10% na svaka tri dana (balon od 5L direkt iz cesme sa hlorom koji pomaze suzbijanju algi u malim kolicinama, a da ne smeta ribama) kao i ubaceno i bilje da pluta tipa Rotala, Ludwigia, Cryptocoryne, Hygrophila, Ceratopteris, Limnobium da budem precizniji prvenstveno vise crvenijih koje upijaju dosta gvozdja i pomazu u sprecavanju sirenja odredjenih algi tipa praskaste i tackaste, dok je Limnobium dodat zbog zelene vode da skuplja cestice koje su gupiji potamanili u kratkom roku (60-80 komada na 2-4-6 mm, plus odrasli), a i iscupano je skoro sve sto je zasadjeno da bi se ubrzao proces odstranjivanja dela algi (sve ovo pluta jer sam preterao u startu sa algama, ali sve se da kontrolisati, kroz nekoliko nedelja naravno, ponekad i duze) da bi se doslo se do trenutnog stanja - - - (voda nije dolivena do kraja iz razloga da se vidi koliko je 10%, tacnije jedan balon od 5L)

Image

Sto se tice anubia moram da pohvalim Theodoxuse i Vivipariusa (koji je nazalost pronadjen prazne skoljke van akvarijuma, ubacena je kao podsetnik koliko je koristan u akvrijumu ali i da bi se Theodoxusi hranili istom zbog dodatog kalcijuma za sopstvene skoljke)

Image

..mislim da sam konacno dobio jednu od "cupavih" na eleocharisu, ali svakom zamenom vode se povlaci sve vise i vise, opet nestaje. Sad

Image

Gupike koliko god da su izbacile sledi nova tura kroz nedelju dana.. Wink ..prvo sam se istraumirao da su im krivi repovi tacnije kicme, a onda su se probudile!

Image

Image

Image

Image

Kada Theodoxusi proklize kroz granje..

Image

Image

Ukoliko akvarijum nema nikakvo talasanje vode moze da se pojavi nesto sto lici na ovo..

Image

..uklanja se tako sto se lagano sa parcetom toalet papira/ubrusom/papirnom maramicom sa svih krajeva povrsine vode skupi na jedno mesto i prebaci novi list papira preko toga i potezom "stipaljke" skupljamo sa krajeva ka unutra lagano pritiskajuci na dole (unutar akvarijuma) ali i izvlaceci istovremeno van akvarijuma papir..

Image

..da bi na kraju dobili ociscenu povrsinu akvarijuma.

Image

Naravno posle pokupljene skrame da ne kazem prljavstine sa povrsine sledi zamena dela vode sa usisavanjem preostalih delova skrame ukoliko su kojim slucajem potonuli kao i sifoniranje podloge ukoliko se neki deo zavukao u podlogu. Iako je plan da se pojavi koncasta na najlonu koji drzi "kamenje" nema je ni u najavi od "star grass"-a.. Laughing

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto je lep stargrass !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shocked Šta ti čoveče radiš?!
Bravo
P.S. Ako bude viška ženkica, stajem u red...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Shocked Šta ti čoveče radiš?!.


Test environment KZ2018.02 "What if...." Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 14, 2018 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

simici789 ::
Sto je lep stargrass !


Hvala. Srkijev koji se primio i raste malo neplanirano zbog jakog svetla, tacnije umesto u visinu krece da puzi, morace na sisanje i presadjivanje kroz par dana. Smile

Ayrton ::
Shocked Šta ti čoveče radiš?!
Bravo
P.S. Ako bude viška ženkica, stajem u red...


Sta ces tek za sledece fotografije da kazes.. lool

Bice mladih, ali kasnis za ovu turu.. uglavnom bice. Wink

Kalypso ::
Test environment KZ2018.02 "What if...." Very Happy


haha ..ali ne kapiram - KZ? Confused

Inace posmatrajuci danas akvarijum i fotografisuci kada se slegao talog mulja, dosao sam do novih otkrica sta se nalazi u akvarijumu.. neki novi koloriteti, tacnije mesanci kozica, a ni manje ni vise nego ZUTE! Very Happy

Image

Cekajuci dobrih pola sata pored akvarijuma dosla je na vidno mesto da je bolje uslikam..

Image

Napokon dobijeni i prozirni koji ce biti selektovani i dalje reprodukovani u cistu liniju (makar se nadam) kao i zuta lepotica koja je puna ikre (ali nemam pojma sta ce da ispadne od mladih).

Image

Fotografisuci dalje iste u pregledu fotografija dosao sam do zakljucka da ima vise zutih zenkica po akvarijumu, ali se kriju mnogo vise od crvenih rilija, jer na sledecoj fotografiji se vidi jos jedna od zutih zenkica u pozadini, gledajuci u daljinu iza blize zute..

Image

Ima i malih koralnih platika, na sve strane crvene tackice se pojavile.. Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sre Feb 14, 2018 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Žute kozice su stvarno super! cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sre Feb 14, 2018 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
..uklanja se tako sto se lagano sa parcetom toalet papira/ubrusom/papirnom maramicom sa svih krajeva povrsine vode skupi na jedno mesto i prebaci novi list papira preko toga i potezom "stipaljke" skupljamo sa krajeva ka unutra lagano pritiskajuci na dole (unutar akvarijuma) ali i izvlaceci istovremeno van akvarijuma papir..


Primenio juče za skupljanje biofilma na mom manjem otvorenom akvarijumu - USPEŠNO! Hvala!!!

A kozice, skejp, ceo akvarijum, ma ceo "Test environment KZ2018.02"... svaka čast! cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Feb 14, 2018 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::


Kalypso ::
Test environment KZ2018.02 "What if...." Very Happy


haha ..ali ne kapiram - KZ? Confused



KoZna koji akvarijum Smile
Znam da imas puno akvarijuma i cesto istrazujes,testiras,ispitujes pa eto... Smile

Inace,akvarijumi su ti odlicni,ruku tvojih delo ali ipak covek stane i zapita se da li je to stvarno u akvarijumu ili u nekom potoku/reci...fenomenalno...svaka cast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako je sve ovo moćno odradjeno svaka čast kao da nije u akvarijumu nego u nekom jezeru Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 4:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Žute kozice su stvarno super! cestitka


Dve zenkice su izbacile mlade, dve jos nose, ali sve sto je rodjeno je pojedeno od gupija, iako sam mislio da ih odvajam ipak preskacem sve do kraja godine. Mozda ce po koja sada preziveti kada je vraceno/ubaceno bilje.

Pecinac ::
Primenio juče za skupljanje biofilma na mom manjem otvorenom akvarijumu - USPEŠNO! Hvala!!!

A kozice, skejp, ceo akvarijum, ma ceo "Test environment KZ2018.02"... svaka čast! cestitka


Drago mi je sto je pomoglo. Wink Hvala.

Kalypso ::
KoZna koji akvarijum Smile
Znam da imas puno akvarijuma i cesto istrazujes,testiras,ispitujes pa eto... Smile

Inace,akvarijumi su ti odlicni,ruku tvojih delo ali ipak covek stane i zapita se da li je to stvarno u akvarijumu ili u nekom potoku/reci...fenomenalno...svaka cast!


Meni je svasta prolazilo kroz glavu, ali ne mesavina u ovom slucaju engelsko-srpskog, vec nesto tipa killing zone.. jer se nazalost polovina eksperimenata zavrsavala kobno po zivi svet. Hvala.

Aco83 ::
Kako je sve ovo moćno odradjeno svaka čast kao da nije u akvarijumu nego u nekom jezeru Bravo


Hvala.

Balans u filteru dosao u normalu, pa je vraceno/ubaceno bilje i redovna zamena vode (od 20%, 10%, 20%, 10%, preskakanje, 50%.. obrni krug) na svakih 6 dana krece da se primenjuje. Malo vise zivog sveta ima, ali docice i to u normalu kad tad..
Inace novina je da sam rasformirao sve akvarijume i ostao na dva slicnih dimenzija gde su gupike (ovaj sa fotografije/a) i jos jedan gde su japanke (dobice prosirenje, nadam se, do kraja leta) i naravno kugla (o njoj kroz par dana u temi http://www.akvarijum.org/forum.....ight=kugla ).. Shocked Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Divan je! Daj sliku onog sa japankama!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 30, 2018 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova postavka je danas delom rasformirana, tacnije ostao je desni deo dok je levi preuredjen, jer ispod debljeg panja su poceli da se javljaju gasovi koji su prouzrokovali pomor gupija i kozica, ali sve je sifonirano, pretumban pesak i "izbusen" stapicima za raznjice i akvarijum ponovo "radi"..

Image

Usled velike kolicine raznoraznih algi puzevi umesto belih skoljki imaju pigment braon/zuto umesto cistih belih, roditelji beli deca zuta (proslogodisnji "mrest")..

Image

Ponosni roditelji dve stotine mladih i jos broje.. Shocked

Image

"Novitet" (nije ih dugo bilo u mojim vodama) koji je izasao iz kugle i prosetao po stolu (inace ga ne bi ni primetio dugo, dugo..) - Planorbis Planorbis Leopard - transparentan u potpunosti sa tackama/tufnama, moze da se primeti i da nosi mladu ikru u skoljci (belo/zuto sa desne strane, vise pozadine skoljke na prvoj fotografiji)..

Image

Image

Sto se japanki tice kao sto rekoh i dalje su u ~50L sa cetvorokomornim od ~16.5L duz cele zadnje strane, od filter materijala posle taloznika u drugoj komori gomila sinteticke vate, u trecoj jedan sundjer (velicine za pranje kola - sto i jeste, ali je porozan i odlicno vrsi posao sa bakterijama) i naravno cetvrta u kojoj je pumpa (motorna glava) Atman 301 koja vrti vodu, sasvim dovoljna... jedna oranda fantail mi je skoro uginula, nazalost bila je zakrzljala od kako je doneta, ali znajuci koja je bolest nije mi bilo da izvrsim eutanaziju vec sam je pustio da "uziva" koliko moze, jer sam znao da ce bezbolno da ugine tacnije da je prezivela drugu godinu nastavila bi dalje do ko zna kada.. problemi sa nervima na rodjenju od losih gena, ali samo 2-5% prezivi.

Image

Image

Image

Ova bela zenkica ne podnosi kada pridjem sa bilo kojim aparatom, ali inace prva dodje da se mazi kada su ruke u akvarijumu..

Image

..dok teleskopp muzjak uvek mora da pokusa da "poljubi" kameru i on je velika maza kada su ruke u akvarijumu.

Image

Beli komet muzjak koji je pokusao da postane alfa muzjak jesenas, ali bezuspesno..

Image

..a naprosto moram da ih volim kada krenu da preuredjuju dno. Vole sve ravno bez ikakvih pejzaznih delova. Razz Salim se naravno jedu i prekopaju sve.. Wink

Image

Ova lepotica je ono malo sa druge strane ove teme sto je bilo u filteru i prezivelo pa bilo samo u akvarijumu dugi period i potamanilo skoro sve dafnije i mikroorganizme dok nije porasla pa presla sa ostatkom druzine da se gura.. Very Happy

Image

..sve vreme fotkajuci japanke dobijao sam porpreki pogled u smislu sto sam im posvetio malo paznje. Laughing

Image

..jedna iz arhiva - ukoliko mislite da imate problem sa infuzorijom uvek verujte da moze gore! Wink (ne pokusavajte da dobijete ovo je namesnki gajeno u kontrolisanim ulslovima da se dafnije i slicne buve nahrane i razmnoze)

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 30, 2018 6:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta reći...!? Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka police za akvarijume io Ponuda 0 Sre Dec 22, 2021 3:13 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamen za morske akvarijume No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 28, 2020 7:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polica za akvarijume Alexa777 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Sep 02, 2019 12:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Polica za akvarijume Alexa777 Ostala oprema 5 Sub Jan 26, 2019 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamenje za akvarijume HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 09, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License