Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlije pitaju za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne tovi ih toliko, nece girice postati :') manje hrane mozda da im dajes? Msm meni sve gupike imaju velike stomake xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 6:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veruj mi,na djeti su Smile
Malo im dajem hrane,taman toliko da se sve pojede u roku par minuta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ivanmaki
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2014
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledaj da kada im dajes pojedu sve u nekom roku od 20 sekundi Smile
Dajes im jednom dnevno,sest dana sedmi preskoci.Ja tako radim i ribe su bas zivahne.. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sredom se preskace klopa,tako sam radio bez novajlija pa mora tako i da se nastaviti...
Od hrane ne ostane nista,a dajem im 2x na dan,ujutro crvenu proteinsku za sve a popodne kombinacija listici i spirulina tablete za ancije/kori/pleko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 14, 2018 2:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pitanje? akvarium je dimenzija 75d*40s*40v rekli su mi da ima 120l otprilike.kolko litara ima tacno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ivanmaki
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2014
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 14, 2018 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa lepo su ti rekli 120l ima prazan ali kad se stave podloga i ostalo smanji se za nekoliko litara.Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Feb 14, 2018 8:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vojo, najjednostavnije je da pitas googla!! lepo ukucas u pretrazivac kalkulator akvarijuma i sve ti lepo pise...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Feb 14, 2018 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prosto racunanje zapremine cetvorostrane prizme.Baza pomnozena sa visinom,odnosno a*b*H kao na slici.Dimenzije koje si dao su u cm pa kada izracunamo zapreminu moramo da podelimo sa 1000 jer je 1l zapremine 1000cm3.Odnosno,kod tebe je 75*40*40 jednako sa 120,000cm3 odnosno 120l.
Na isti nacin mozes racunati i koliko ti je potrebno podloge ako zelis da bude 2cm debljine,odnosno 75*40*2 sto je 6,000 odnosno 6l podloge,itd. itd.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Feb 14, 2018 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez obzira koje je debljine staklo, NAJJEDNOSTAVNIJE je, ubciti metar u prazan aq, izmeriti i pomnožiti visinu*širinu*dužinu
i to je to. Ako želimo da znamo koliko tačno stane vode u aq, uradimo isto to samo odbijemo par cm (od površine vode do
vrha aq) i debljinu podloge.Kraj.

Ako želimo izmeriti zapreminu koje zauzima kamenje (koje je poveće), u tom slučaju uzimamo posudu (najbolje plastičnu)
čiju tačnu zapreminu već znamo , u nju ubacimo to kamenje a zatim nalijemo do vrha vodom.Sada kad znamo koliko smo
vode nalili lako je to oduzeti od zapremine posude i dobiti zapreminu kamenja. Nije nuklearna fizika, čak ni neka matematika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 15, 2018 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala drustvo lepo je podsetiti se
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.
Nadam se da ce nekoga obradovati novosti...pa evo da pocnem...

Prve dve slike su Echinodorus Rubin sa 3 lepa lista i jednim losim koji se susi :S ali cu ga odstraniti prilikom sledeceg odrzavanja,a vidi se i pleko iza kamena Smile,i panj sa mahovinom koja lepo napreduje

Image
Image

Napokon sam namestio osvetljenje kako sam zamislio ali moram da prelepim foliju cim budem kupio lepak (kupljen oho lepak ali je klinac iskoristio za pravljenje poklona/cestitke supruzi za osmi mart)
Evo kako izgleda Smile

Image

Takodje sam resio i prelivnu cev u diy varijanti (2x) ali koristim samo jednu

Image
Image

I na kraju,probajte da pogodite sta sam slikao u naredne 2 slike....

Image
Image

I jedna slika akvatijuma od napred gde se vidi prelivna cev(bela je pa bih trebao da je nekako obojim/izlepim/sta god tako da bude ne primetna kada se i slika pozadine zameni za crnu pozadinu.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo... Vidi se konstantan napredak.
Jedan savet, cev koja ti ubacuje cistu vodu u akvarijum, postavi je tako da ti blago talasa povrsinu vode. Imaćeš bolju razmenu gasova, samim tim i više kiseonika za ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo sprej bar na kome se vidi i talasanje vode.Odradjeno je pre nedelju dana +-


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega lepo napreduješ........
Mislim da bi ti neko od urednika trenao promeniti tog zvanje od slučajnog prolaznika u akvaristu Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ne može to tako Smile
Mora da počne da piše gde se broje postovi ili onaj od gore da mu promeni zvanje. Urednici su boranija Smile

Sada otvoriš temu u podforumu Akvarijumi, postaviš u nju link na ovu temu "kako sam počeo" i dalje akvrijum toliki, oprema ta, cveće to, ribe te... ima primera tamo.
Onda za filtraciju pitaš u filtraciji, biljke u biljkama... i eto zvanja ubrzo. Ovo je preraslo ono za šta je namenjeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License