Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aquar Jajale pumpa i top filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi Bravo Smile juce sam uzeo akvarijum pa me zanima zasta se koristi ovo crijevo na pumpi


Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Sub Mar 03, 2018 4:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 1:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 5:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za ubacivanje vazduha u vodu.
Sam kraj creva treba da bude izvan vode i onda ce se ubacivati vazduh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plovak ::
za ubacivanje vazduha u vodu.
Sam kraj creva treba da bude izvan vode i onda ce se ubacivati vazduh


Kod mene na to crijevo ide voda kad skinem cep sa njega u cemu je problem? Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Priključak koji ulazi u pumpu na koji ide crevo, ima jedan zarez, tj zasečen je na jednom mestu.
Moguće je da je pogrešno okrenut, pa pumpa umesto da vuče vazduh tera vodu napolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja to ne mogu naci sve mi je to podesavao radnik u pet shopu evo kako izgleda na slikama

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj da li ovaj dio koji sam ti označio crvenom bojom može da se okreće ili je zaliven zajedno sa ovim horizontalnim izlazom.
Ovo zeleno predstavlja unutrašnji deo vertikalne cevi na koju je nakačeno prozirno crevo i ulazi u horizontalni deo.
Pokušao sam da ti nacrtam kako je cevčica zasečena i kako treba da bude okrenuta. Duži kraj treba da bude okrenut ka pumpi a kraći ka izlazu.
Predpostavljam da je kod tebe okrenuto konta , pa voda na izlazu udara u stenku cevčice i penje se napolje.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo vam hvala to je to samo mi jos recite da li sad ovako treba da radi ovo kao rasprsivac?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je taj rad Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolan970 ::
To je taj rad Wink


Mora stalno ovako raditi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na vrhu creva imas kapicu ciji poklopac moze da se okrece, pa samim tim smanjujes otvor kroz koji ulazi vazduh.
Aeracije nikada ne škodi, ali ako ti bas smeta skini crevo sa nastavka, pa ga vrati kada ti bude trebalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj rasprsivac je mnogo bucan i jos mi je bas sve rasprsio po akvarujumu stvorilo se mali milion nekog trunja izgleda od pijesaka posto ga nisam isprao pre ubacivanja i voda se poprilicno izbistrila
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad smanjis dotok vazduha smanjice se i buka rasprsivaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako skinem crijevo kako treba ostati ona cjevcica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 6:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko je doslo sa akvarijumom (pumpom) par rezernih delova moguce je da ima nastavak koji samo vraca vodu tacnije ravan deo (mozda i pod nekim uglom) pa zameni i ukloni ovaj nastavak koji ima dodatak za crevo, jer je sasvim dovoljno sto imas aeraciju preko top filtera. Ukoliko nemas ni jedan drugi deo vrati kako je bilo tacnije zavrni ventill da gura vodu samo napred na ovom nastavku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 7:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da ostane onako kao kad radi rasprsivac samo da skinem crijevo? Nista drugo nema osim ovog crijeva i ovog nastavka na koje se stavlja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License