Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sve ponovo ali u 250l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon 150l, resih i ja da predjem na nesto malo ozbiljnije. Akvarijum je dimenzuja 104*46*52 visina. Osvetljenje je diy LED, hvala nzivkovicu na tome i na svim savetima kojima sam ga davio. Bilo je i na prethodnom akvarijumu i ja sam prezadovoljan. POdloga je tropica plant growth substrate dve kesi i preko podloga granulacije 1-2mm.
Od biljaka su tu trenutno microsorum pteropus, microsorum pteropus windelov, anubie, staurogyne repens, lilaeopsis brasiliensis, echinodorus tenellus,rotala rotundifolia, myriophyllum aquaticum, alternanthera reineckii, alternanthera reineckii mini, monoselenium, ludwigia super red. U planu su jos i Limnophila hippuridoides i Proserpinaca palustris.
Sto se tice biljaka zahvalio bih se clanovima jocazemun i sone_bg na donacijama Very Happy.
Od riba je u planu posle cikliranja da dodju apistograme razne i ako bude srece diskusi Very Happy
Od filter materijala standardno sve, vata, sundjeri i keramika za sad, popunjavace se to jos. Pumpa je atman 104, 2000l/h protok. Treba da odradim i povrat vode u akvarijum da ne bude ovako iz creva ali i to cu postepeno.
Hauba se jos uvek razmatra i planira, posto mi je ideja da mozda bude otvoren akvarijum i naravno ici ce crna folija po gornjoj ivici akvarijuma.
Evo i slika, naravno svaki predlozi su dobrodosli
Image
Image
Image
Image
Biljke su posadjene malo pre slikanja pa se jos ne vide sve.
i ako moze indentifikacija ove biljke
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 13, 2018 6:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Feb 15, 2018 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećno preseljenje u novi akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlična postaka, lično prisustvovao u prvom pokušaju da je postavimo Very Happy
Tek će ovo da bude pravi akvarijum kad se sve to užbuni, kad dođu i nove ribe, ja navijam za Diskuse, da zaplivaju i oni bar 3,4 komada Very Happy kad već imaš dobru visinu za njih Smile
Za početak sve odlično izgleda, pa neka je sa srećom u novom akvarijumu i postavci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biće ovo bombona samo da se razraste Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Al' ne rekoste čoveku, koja je ono biljčica. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, ima tu jos posla i vremena da prodje ali.. kazu da je strpljenje najbitnije ali je i najteze Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
andreja84
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 35
Lokacija: Kladovo

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican akvarijum. A sto se tice one biljke ja bih rekao bacopa australis. Nek me neko ispravi ako gresim. Jedva cekam da vidim i diskuse u njemu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Clinopodium cf. brownei ili Micromeria brownei (ukoliko je prebacena iz akvarijuma u akvarijum), a mozda je i Lysimachia nummularia koja je tek presla u submerzno stanje.. Kako si sadio iz emerznog u submerzno ili iz submerznog u submerzno? Makar na to lici ovako preko slike i listova i zila, jedna od te dve je.. koja videces po listovima kada se razvije submerzno ili ako je pustis da poraste do povrsine vode pa te iznenadi mozda i sa cvetom onda nema greske u prepoznavanju, prva daje bele (plave ukoliko je ukrstena sorta) cvetove dok druga daje zute cvetove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebacivana je iz akvarijuma,znaci bila je submerzna. Hvala Lisac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 5:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super izgleda ak. lepo si ga ti skockao. Bilje jos da krene bice ovo bas dobro.
Bas me zanima kako ce i biljke da napreduju uz led rasvetu
Sta si uradio sa Co2 ?
Jesi ovo zapatio ovu biljku od mene? Da joj i ja saznam ime SmileSmileSmile
Proserpinaca palustris bice za koji dan samo da malo izraste pa te zovem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 6:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim i drugi put, nego jedino da ustanovis tacno koja je vrsta, opet moram da napomenem da je, najbolje zasaditi pelcer emerzno pa da se vidi kada pusti cvet. Inace Lysimachija moze na prolece slobodno da se zasadi na terasi ili po dvoristu gde ima dosta sunca i gde se obilno zaliva i raste neverovatno brzo pa kada zateba u akvarjum - buc! Najidealniije bi je bilo zasaditi kada napolju bude kisovito oko <15C da se primi na nove uslove van vode.

Sad mi je palo na pamet da nije mozda i Lysimachia nummularia aurea ona je dosta svetlija kao ova sto ti imas, opet moram da napomenem da ukoliko je i iz submerznog, a dodaje se co2 u granici normale raste kao da je u emerznom obliku (siroki, puni i mesnati listovi).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Joca zemun Da od tebe sam je zapatio :-)sad znas i ti Smile za sad idena obican difuzor i radi posao.. nisam jos uzimao onaj in line, ali hocu prvo da sredimpovrat vode.i cirkulaciju pa cu tek.onda videti.. Vazi,hvala!

@ Lisac hvala,cim.uhvatim.vremena videcu da to detaljnije ispitam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Neki savet kako ovoga da se resim, ili nestaje samo? Uzeo sam ancistruse ali nece ni da dirnu. Ja sam malo uspeo da skinem cetkicom ali ostaju svuda po akvarijumu ostaci sluzi.. da li da pokusavam jos ili da sacekam da vreme urdi svoje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uzmi mladog Plecostomusa... riješiće problem. Ancistrus nije ni upola dobar i marljiv, al mu na ruku ide veličina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni obivne gupike i jedan sijamac resili problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Novajlija ponovo strahella Upoznavanje 0 Sub Sep 25, 2021 10:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo početak marinko Akvarijumi 1 Čet Feb 25, 2021 4:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 250L 100x50x50 Wlayko91 Ponuda 1 Pon Okt 12, 2020 11:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo" ali stvarno" malac Početak u akvaristici 26 Ned Apr 22, 2018 7:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo kozicnjak 25l aldyn Akvarijumi 1 Pon Maj 30, 2016 1:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License