Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aquar Jajale Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je moj akvarijum kupljeno sve juce i bio sam primoran sve odmah posloziti jer se prvi put susrecem sa akvaristikom pa nisam bio dovoljno obucen za ove stvari pa danas citam teme na vasem forumu i sticem neko osnovno znanje Very Happy

Image

Image

Image

Dodavacu jos neke ukrase panj...

Ako imate neke sugestije pisite Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 9:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja preporuka, a biće preporuka i ostalih forumaša da kreneš odavde.
http://www.akvarijum.org/forum.....i-f35.html

Ovo ti govorim kako neko ko je o akvaristici učio na teži način Wink

Nemoj se iznenaditi kad krenu razni problemi da ti se pojavljuju. Pogotovo ako si sve sastavio u jednom danu i ubacio ribice.
Predpostavljam da si sipao vodu iz sistema, nisi npr dobio veću količinu vode od nekog "starijeg" kolege akvariste, a nisi ni koristio preparate za pripremu vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nista dodavao od preparata a voda je sa cesme i jos je sve onako zamagljeno a i pjesak se nesto podmjehuri i bude kao biseri pa ide na povrsinu mozda sam trebao uzeti krupniju granulaciju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pjesak si sigurno ubacio bez ispiranja, voda je zamagljena od njega.
Da li ispod pjeska imaš hranjivu podlogu za biljke ili samo pjesak stavio u akvarijum ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ispirao pjesak a ima jbl hranjiva podloga ispod pjeska
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam u kojoj kolicini je JBL, ali ovako na prvu loptu mogu da ti kazem da nemas dovoljno biljaka.
Savetujem ti da posadis jos, ako mozes da nabavis.

Jos jednom ti savetujem da procitas teme o formiranju akvarijuma, posebno o cikliranju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je dim. 82x57x37 i jbl podloga je bila od 5kg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko bi bilo dobro odvaditi malo ove zamagljene vode i dodati nove? Ili ce se ova vremenom izbistriti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 8:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo Aco. Srecan pocetak, mada sam dosta skeptican da ce biti srecan. Imaces dosta problema zbog neinformisanosti i zurbe. Akvaristika je hobi gde je strpljenje na prvom mestu.
Zamagljena voda ti je najmanji problem. Ona ribama ne smeta. Vremenom će filter izbistriti deo a deo će se sam spustiti na dno.
Ovo je akvarijum od 170 litara. Filtracija za njega ti je nedovoljna. Bar na ovim slikama sto vidim. Ne znam da li ima jos negde nesto. Bilo bi lepo da predstavis i filtere.
Moja preporuka ti je da ako nemas od nekog da dolijes akvarijumsku vodu, onda ne diraj nista. Pa sta ti bog da.

Aj sačekajmo Lisca i ostale doktore koji će možda imati nekog keca u rukavu za ovakve slučajeve.

U svakom slučaju budi aktivan i piši šta se dešava
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 12:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbistriće se vremenom. Ne znam kako je sa tim podlogama u vezi algi, da li je bolje menjati vodu ili ne u početku češće. Za samo cikliranje bolje da se ne menja često. Sačekaj nekog ko zna.
Pošto imaš onošto se naziva "top" filter, gledaj da menjaš vatu čim se zaprlja.
Da li imaš još neki filter materijal ispod vate, kao na primer, sunđer ili keramiku? Ako nemaš, ne bi bilo loše da se ubaci koliko može da stane zbog biološke filtracije, ta cev može da leži na vati slobodno.
Flitracija je dobra ali ne toliko dobra ako su ribe koje se vide na slikama pangazijusi i oskar. Njima je malo i jezero Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliko vam hvala ljudi sto mi pomazete bas imam puno problema evo recimo sad podigao haubu kad ono sve voda po haubi i neonki kao da je neka kondezija Sad isto ovaj rasprsivac na pumpi kao da mi podize pjesak jer ga ima i na vati od filtera

Image

Image

Ovo je pumpa i filter koji su dosli uz akvarijum sta mislite da ubacim kod ove vate ugljene hidrate i keramiku?

Jos me supruga izludi sa pitanjima koliko ce ovo struje trositi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ovo su ribice koje trenutno imam u akvarijumu

Image

Koliko ih jos mogu dodati a da imaju dovoljno prostora?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za top filter nema potrebe da stavljaš taj nastavak za aeraciju ili raspršivač. Takav je princip rada.
Probaj bez toga, dosta kondenza pravi.
Stavi keramiku i/ili sunđer ispod (plavi akvaristički tanji), preko fasadnu ili mrežu za komarce da ne bi vata zapušivala filter materijal koji je ispod a i lakše se menja. Ne koristim ugalj, mislim da nema potrebe za njim, a i ne ide baš u taj tip filtera.
Imaš u podforumu Filteri neke Top filtere, primere, iskustva...

Ne ide tu pangazijus, plekostomus i ona što mi liči na oskara. To raste pola metra Smile

Ima negde i tema o struji, nije strašno, meni rade tri akvarijuma a ima gorih od mene Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo vam hvala sto se tice filtera sutra cu pogledati da sve sredim i ove ribice sto kazete da rastu pola metra su uzete na preporuku prodavca u pet shopu jer kaze da one kao pomazu u ciscenju akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
andreja84
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 35
Lokacija: Kladovo

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srećno i od mene, koliko mogu da vidim mnogo početničkih grešaka, ali na greškama se uči.
Oblik akvarijuma mi se baš sviđa, a dimenzije su super za početnike.
Skalari, tetre i gupike su OK ribice za taj akvarijum. A kao što reče Neša, ko te prevari za plekostomuse i pangasijuse.
Znaš koliki su fileti pangasijusa, te dve će jako brzo da doguraju do te veličine.
A i bez cikliranja, sa toliko hranjive podloge, i tako malo biljaka, hmmm, nemoj da te plašim ali ponovno rasformiravanje i startovanje iz početka ćeš teško izbeći.
Slažem se sa Nešom u vezi što se tiče filter mase, keramika ili bio sunđer ispod vate.
A što se tiče kondenzacije, temperatura vode 28 stepeni, mora da isparava. Ja kod mene držim na 24 pa mi je kondenzacioni poklopac skoro uvek mokar( dok ga ne zagreju prigušnice)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Aquar Jajale pumpa i top filter Aco83 Filteri i pumpe 64 Ned Feb 18, 2018 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License