Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aquar Jajale pumpa i top filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 7:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolege su ti objasnile kako da dodas aeraciju i naucio si, ali potrebe za time trenutno nema sasvim je dovoljno iz top filtera opet kazem trenutno i vrati ga u ovaj polozaj ---

Aco83 ::
Kod mene na to crijevo ide voda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 7:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva je ovo vata i da li valja za filter?

[img]https://imgur.com/PGOit9l[/img]

Imam je na poslu na tone
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je kupujem kao perlon vatu, mislim da je ista vata u pitanju.
To je ono što je na vrhu filtera kod tebe, isprlja se, baciš prljavu, staviš novu...
Mislim da uzmem rolnu pola kile-kilo i da mi traje skoro pola godine.
Ima i tema: http://www.akvarijum.org/forum.....t4188.html


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Feb 20, 2018 3:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mi na poslu radimo sa svim gramazama ove vate uzeo sam danas 300 gramsku ona je 2 puta deblja od ove koja je dosla uz filter

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Acko moram i ovde nešto da kažem. Pošto u filteru nemaš ništa drugo osim vate nemoj da je menjaš nikako. Dodaj filter materijal ispod vate , sačekaj jedno dve nedelje pa je tek onda menjaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mladen82 ::
Acko moram i ovde nešto da kažem. Pošto u filteru nemaš ništa drugo osim vate nemoj da je menjaš nikako. Dodaj filter materijal ispod vate , sačekaj jedno dve nedelje pa je tek onda menjaj


Planirao sam staviti drugu jer je ova nekako uska i jos je prljava uzasno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas zato sto je prljava sad ne treba da je menjas nikako, jer se tu razvijaju korisne bakterije. Uzmi sutra filter materijal, koji kod nadjes, najcesce su keramicke kugle ili keramicki prstenovi i nije skupo. Iskljucis pumpu, skines gornji sprej bar koji dovodi vodu u filter, podignes vatu, tu ubacis te keramike koliko moze da stane, vratis tu prljavu vatu, namestis sve opet i pustis da radi 15, 20 dana, pa promeni vatu tek nakon tog perioda. Vata ce se prljati stalno, to joj je i posao, ali nemoj da je menjas cesce od 20-30 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco83 ::

Planirao sam staviti drugu jer je ova nekako uska i jos je prljava uzasno


Poslušaj Ksendži , skoro sam napravio grešku sa unutrašnjim korner filterom, gde su kozice. Aq je 12L,
uzmem korner filter i operem česmovačom i to PRERANO, uništim kulturu dobrih bakterija i
dobijem mlečno belu vodu sutradan.

Evo već je 7-mi dan kako praznim taj filter i u njega uspem vodu iz drugog akvarijuma i tako svaki dan,
jedva sam zapatio kulturu pozitivnih bakterija i izbistrio vodu.

Dakle još ne diraj tu vatu. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 6:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je ovo dobro?

EHEIM SubstratPro (39 KM)
https://www.olx.ba/r/20117654/272175

Da ovo uzmem i stavim u filter ako valja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco83 ::
Koliko je ovo dobro?
EHEIM SubstratPro (39 KM)
https://www.olx.ba/r/20117654/272175
Da ovo uzmem i stavim u filter ako valja


Pretvarajući te marke u dinare dobio sam da je cena oko 2400.oo što nije malo samo za tu stavku,
a gde je ostalo ?

Ako imaš nekog drugara akvaristu, kad bude prao filter možeš od njega preuzeti svu prljavštinu
i staviti u svoj filter za početak. Neki se neće složiti sa ovim (siguran sam), ali funkcioniše i te kako.
Razmisli dobro pre kupovine, pročačkaj još malo forum, pa odluči .... Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta je onda dobro staviti u filter a da nije skupo? Ovo je oko 20e
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Keramicke prstenove, siporax, imas pp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citas li sta ti pisemo, imas u drugoj temi koju si otvorio detaljno o filter materijalima i lisac je cini mi se cak i sliku okacio kako izgledaju keramicki prstenovi. Prelistaj ponovo tu tvoju temu i procitaj. Nema potrebe da narucujes, imas ih u bilo kom pet shopu i jeftini su.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slična ti je cena za to kod nas, bar kako sam pogledao kod sponzora (Aquashop).
Nema iskustva sa tim materijalima, jedino sa ovim:
https://www.olx.ba/artikal/27855200/sera-siporax/
Imaš i ove, u toj prodavnici, što sam na brzinu video:
https://www.olx.ba/artikal/18289305/jbl-micromec/
https://www.olx.ba/artikal/26545903/seachem-matrix/

Najbolje nazovi prodavnicu, reci da imaš Top filter, toliki i toliki (izmeri metrom mesto za materijal, računaj 1cm za vatu) i šta ti oni savetuju i koliko treba, pa odluči.
U principu je to sve slično.
Možeš umesto keramike (bar bi ja stavio) sunđer:
https://www.olx.ba/artikal/20294916/royal-filter-spuzva-ppi-20/
Samo izmeri obavezno raspoloživu visinu ako se odlučiš za to, ima verovatno i 3 cm visine sunđera.

Odvadi koju litru vode iz akavrijuma u kofu. Operi tu prljavu vatu koliko možeš. stavi prvo novu vatu u filter a preko nje ovu opranu. Promeni vodu i tako radi dok ne kupiš nešto ispod a posle bacaj vatu, ne isplati se zezanje sa njom.

Ako imaš mogućnosti kupi:
https://www.olx.ba/artikal/21516333/easy-life-filtermeddium-ffm-1000ml/
Koristi dok ne potrošiš pri zameni vode ili jednom nedeljno. Trebalo bi da idu oko dve čepa najviše kod tebe.
Ako nemaš mogućnosti, bez toga.
Ne uzimaj ništa iz drugih akavrijuma, to je bar moje mišljenje, može dobro da prođe a možeš i da se napatiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne kucam edit, ionako imam tri milon glupih poruka Smile
Koristim i keramiku, i u akvarijumu i koristio kao filtere u prehrambenoj industriji. Negde smo i diskutovali o tome.
Odlična je, ali retko koji proizvođač navede da se deo menja posle određenog vremena (JBL npr. ima napisano). Zapuši se i to je to, nema više funkciju, ide voda preko nje. U fabrici je procedura bila pranje kiselinom posle 6 meseci, vrela voda pod pritiskom u kontra smeru (postoiji aparatura) i još oko 6 meseci i zamena, ne ide više ništa kroz nju.
Valjda si razumeo da ne gnjavim dalje.
Meni stoji spod gomile sunđera na dnu filtera. Jednom godišnje, jednom u dve godine, kako se setim/imam para zamenim je.
Idealno je, možda, koristiti kombinaciju keramike i sunđera. jedan red tanko keramike, staviš preko sunđer i gore vatu.
Odluka je na tebi, ne bi grešio mnogo u startu i da ne kupiš ništa i korstiš samo vatu, tri sloja npr. (donji čist, najprljaviji bacaš, dva propereš i tako rotiraš). Problem je kod ovoga što sunđer i keramika mnogo stabilniji biološki medijumi za filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License