Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 spoljasnjost akvarijuma crni silikon Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjagajic
Akvarista



Registrovan: 04 Dec 2012
Poruke: 12
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image Drugari,kako da izvedem sa cim da mi spoljasnjost prednji deo akvarijuma bude kao na slici, da li postoji neki valjak koji ostavlja ovakve sare ili ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 12:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjagajic
Akvarista



Registrovan: 04 Dec 2012
Poruke: 12
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nadam se da ste ukapirali sta hocu da odradim po ivicama akvarijuma da se ne vidi kako je sklopljen i gornji deo isto tako,skapirao sam sa neta da se oblepi trakom onoliko koliko zelim da bude siroko,pa se stavlja silikon
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailICQ broj
andreja84
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 35
Lokacija: Kladovo

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi neki mali valjak za krečenje, mislim da najobičniji upravo pravi ovakav reljef. E sad, ne znam kako će da se ponaša sa silikonom. Najbolje ti je da probaš negde sa strane prvo pre nego što kreneš da radiš na samom akvarijumu. Taj valjak nije skup, tako da i ako ne uspe, nisi potrošio bogatstvo. I gledaj da odmah opereš alat pre nego se stegne, jer posle možeš samo da baciš.
Znam da se transparentni silikon pere ferijem dok još nije počeo da se steže, a što se tiče crnog tu će neko ko ima više iskustva da ti da savet, ja nisam sa njim imao posla do sad. Ali ako je acetilenski, mislim da može i on ferijem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 6:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao prvo batali silikon i ne trosi pare na nesto sto je dosta skupo a i nema skoro pa nikakvu funckiju koju bi trebalo da ima a i sto moze da se odradi i sa izolir trakom (ostavi rupice unitra i bice reljefno da ne kazem lose ga zalepi Razz ), ali ukoliko ti je do takvog "spanskog zida" na rubu akvarijuma mozes da ga odradis sa jefrinijom varijantom tacnije tipa (da ne navodim proizvodjaca) akrilnim bojama u kantici - boje za beton i kao sto andreja84 kaze ima specijalni valjak za takvo nanosenje boje/laka ili od obicnog malog sundjer valjaka otkini par delova i napravi sam svoj reljef oni su lupam 20-50 dinara po komadu, jednostavnije ako hoces nesto zanimljivije od "spanskog zida" je da pomesas pesak (granulacije 0) ili 0-1mm pesak/sljunak sa akrilnom bojom za beton pa sve zajedno tako da naneses na zeljenu povrsinu i automatski dobijas reljefni deo, a mozes nanositi i cetkom ili cak i prstom pa kako ispadne. Wink

Ipak ukoliko ti je samo da pokrijes spojeve koristi izolir traku (mozes i belu, "prefinjenije" izgleda Razz ) najefikasnije i najbrze, a i po potrebi ukoliko se ogrebe/oguli moze lako da se zameni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
ako hoces nesto zanimljivije od "spanskog zida" je da pomesas pesak (granulacije 0) ili 0-1mm pesak/sljunak sa akrilnom bojom za beton pa sve zajedno tako da naneses na zeljenu povrsinu i automatski dobijas reljefni deo, a mozes nanositi i cetkom ili cak i prstom pa kako ispadne. Wink
a i po potrebi ukoliko se ogrebe/oguli moze lako da se zameni.


Samo da dopunim Lisca - dok to radiš ( bilo koja tehnika ), ne zaboravi na belu molersku krep traku kojom štitiš deo koji
se ne farba i ujedno formira idealnu ivicu (evo ti sličica trake), igraj se ,uostalom svi se igramo ,svako na svoj način. Poz.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License