Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlije pitaju za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 6:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kalypso ::
Prve dve slike su Echinodorus Rubin sa 3 lepa lista i jednim losim koji se susi :S ali cu ga odstraniti prilikom sledeceg odrzavanja,a vidi se i pleko iza kamena Smile,i panj sa mahovinom koja lepo napreduje


Dok sam se ne odbaci nemoj ga seci hrani ostale listove svojim propadanjem.

Kalypso ::
Napokon sam namestio osvetljenje kako sam zamislio ali moram da prelepim foliju cim budem kupio lepak (kupljen oho lepak ali je klinac iskoristio za pravljenje poklona/cestitke supruzi za osmi mart)


Naravoucenije - uvek kupiti jedan sebi a jedan deci.. Wink

Kalypso ::
Takodje sam resio i prelivnu cev u diy varijanti (2x) ali koristim samo jednu


Dodaj jos rupa za svaki slucaj.. Bravo

Kalypso ::
I na kraju,probajte da pogodite sta sam slikao u naredne 2 slike....


Ovo necu ni da komentarisem, juri trudnice da ih fotografise.. ccc.. nono

plovak ::
Mislim da bi ti neko od urednika trenao promeniti tog zvanje od slučajnog prolaznika u akvaristu Bravo


Ko sto nesa69 kaze mora da ima odredjen broj poruka (10 komada) da bi se prebacio iz slucajnog prolaznika u akvaristu (ne racunaju se poruke iz podforuma pocetak u akvaristici), a i podrzavam predlog posto je ovo vec formiran akvarijum da otvori temu u podforumu akvarijumi i da ga predstavi, jer ovde definitivno nema sta vise da se radi sem da se uziva.. ne racunam redovno odrzavanje u - nema sta vise da se radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 6:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::

Ko sto nesa69 kaze mora da ima odredjen broj poruka (10 komada) da bi se prebacio iz slucajnog prolaznika u akvaristu (ne racunaju se poruke iz podforuma pocetak u akvaristici), a i podrzavam predlog posto je ovo vec formiran akvarijum da otvori temu u podforumu akvarijumi i da ga predstavi, jer ovde definitivno nema sta vise da se radi sem da se uziva.. ne racunam redovno odrzavanje u - nema sta vise da se radi.


Ima ovde jos stosta da se uradi Very Happy
Za sada sam zadovoljan kako sve izgleda ali je daleko od onoga,digni noge i uzivaj.Naravno,redovno odrzavanje mora da se obavlja,bez odrzavanja imamo baru u sobi...
Sto se tice predstavljanja akvarijuma u podforumu,ne znam,nisam jos uradio sve kako bih mogao da ga predstavim u temi.
Danas je tacno mesec i 6 dana od starta i prilicno sam sretan napredkom bilja,sem sto se moram pozaliti na par kripti cije se zile nisu razvile dovoljno,a tu je i valisnerija kojoj su pozuteli listovi.
I poslednje,dok kolega Plovak nije spomenuo Slucajni Prolaznik nisam ni obracao paznju na isto.Bitno mi je da me ljudi prihvate,sada vise ne kao totalnog pocetnika,ali ipak pocetnika,a koja titula ce tu da stoji apsolutno nije bitno.

Hvala i poz!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iako je mnogo truda ulozeno do trenutnog izgleda i dalje nisam potpuno zadovoljan akvarijumom da mih mogao da ga predstavim u podforumu akvarijumi.Moram jos da radim na njemu,i da budem strpljiv jos malo,cekam da se sve biljke stabilizuju i jos malcice izbistri voda pa sledi predstavljanje.Trenutno imam biljaka za koje ne znam tacan naziv ali pronaci cu ih.

Evo jedna mala slicica trenutnog izgleda.

Image

Na slici se vide greske i greskice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo se ti predstavi u podforumu, ovo već izgleda vrlo lepo. A greške smo svi pravili, nisi ni prvi ni poslednji. Neki ih prave i dalje... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li možeš nekako tu prelivnu cev da staviš u sam čošak?
Na kolenu prelivne (najvišoj tački) može da se ugradi cevčica i crevo za vazduh sa nepovratnim ventilom ili štipaljkom. Tako ne moraš da se zezaš sa izvlačenjem vazduha ili pomeraš cev.
Mene je mrzelo da burgijam, uzeo bonsek i zasekao i prelivnu i sprej bar na svaki cm Smile nemam pojma da li je bolje, ali mi je bilo lakše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tom uglu mi je valisnerija i mikrozorum,mogao bih ubaciti tu ali prvo da se valisnerija ucvrsti a morao bih ubaciti jos jedno koleno jer od kraja imam 10ak cm do spoljnjeg filtera.
Rekao sam greske i greskice pa evo par koje me "bodu" u oci:
Bela prelivna cev,vidljiva iz svakog ugla
Sprej bar koji nije fiksiran
Mrezica koja je drzala vesikulariju
Limun koji prebrzo raste ukoso
I jos stosta sitnih problemcica i greskica.

Smisljam resenja ali,uvek ali,ni jedno dovoljno prosto i efikasno,a ne bih stalno da ceprkam.

Naravno,da mi je trenutno znanje bilo pre mesec ipo dana sve bi bilo drugacije i bolje odradjeno,tako da se razmislja o stednji parica za veci akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi mahovinu na prelivnu cev, bice onda zelena a ne bela, ako je to izvodljivo? Vezi je strunom, a ne mrezicom, struna se nece videti uopste, a kad je vezes spalis te krajeve i zauvek ce tu ostati xD
Limun mozda raste ukoso da bi dosao do vise svetlosti, nikad ne znas kako ce koja biljka da raste, tj na koju stranu, imaju one neki svoj ritam i to je to.

Meni je akvarijum super, sto kazu ostali, problema ce uvek biti, ti ih vidis jer svaki dan gledas u akvarijum, ali mnogoooo se napretka vidi, to je najbitnije Very Happy

I daj temu otvori u akvarijumima Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm...imam silikonsku mrezicu koju sam skinuo sa filtera od RO uredjaja pa mogu da je iskoristim za prelivnu cev ali bih trebao jos mahovine.mogao bih iskoristiti mahovinu sa panja kada izraste dovoljno za trimovanje.
Limun raste ukoso jer je tezak a pri promeni vode se malo nagne na jednu stranu pa tako i ostane.korenje/zile su mu poprilicno snazne i razvijene jer ne mogu da ga ispravim.zbog velicine limuna planirao sam da ostavim 3-4 mlade stabljike i sacekam da puste malo zile pa da ih ubodem na mesto postojecih,a stare da ubacim u posebnu posudu sa ostalim biljkama sto su mi ostale.
Strpicu se jos malo pa cu da otvorim temu i da se predstavim,za sada je na 50% od trazenog izgleda a sve bi sada trebalo da ide brze u odnosu na pocetak.ako nista drugo pre malaca gupika nece biti predstavljanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da i pitam pa ako neko moze da odgovori bio bih zahvalan
Imam 2 biljke za koje ne znam naziv....Imena su samo predpostavka...

Egeria Densa na slici ispod

Image

I Helanthium Tenellum ili Lilaeopsis Brasiliensis ili Littorella Uniflora

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo ispod liči na egeriu densu inače je HM sa 2 lista u čvorištu (a ima i 3-4 lista u čvorištu ,to je druga vrsta).

Evo malo opisa sa neta:
Hemianthus micranthemoides porijeklom iz Sjeverne Amerike je prelijepa biljka koja s malim zakrivljenim listovima podsjeća na minijaturnu verziju Egeria densa. Karakterizira je puzajući rast pri jačem osvjetljenju, te se stoga može koristiti kao biljka prednjeg plana (stabljika naraste 10-20 cm u visinu, 2-3 cm u širinu). Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepa je biljka,bojao sam se da ne preraste sve,i da se ne razgrana,posto je jedna od usadjenih razgranata,pa sam je postavio iza panja.Hvala za ime biljke.
Evo i da kazem odmah,odlucio sam da kada resim cev i pozadinu da predstavim u podforumu akvarijuma.I pitanje,posto imam pleka,pitam se da li smem rukom da ga premestim u drugi akvarijum jer hteo bih da ga zadrzim,prirastao mi je srcu i ne bih da se odvojim od njega,pa bih ga prebacio u veci akvarijum koji bi najverovatnije bio zreo u narednih godinu,godinu ipo dok i on ne preraste ovaj mali akvarijum.Pitam jer sumnjam da bih ga mogao uloviti mrezicom iako je malo slobodniji i ne toliko plasljiv a i bilo kakva veca mrezica ne bi mogla da dodje do njega kada se zavuce,a da pocupam sve ne bih voleo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 6:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva je verovatno rotala i veoma moguce rotundifolia, druga je sagittaria (mozda i valisneria, jako je tesko utvrditi razliku izmedju ove dve vrste) ali vise sumnjam na sagittariu i to veoma moguce subulata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne hvataj ga rukom, jer ukoliko je razvio bodlje ima da te pece par sati ukoliko ubode. Iseci flasu u koju moze da udje i u nju ubaci hranu, ugasi svetlo i sacekaj. Cim udje polako zatvori gornjm delom flase i/ili lagano izvuci flasu da ne iskoci napolje. Ukoliko ima i drugih riba njih ces lako meredovom vratiti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm,pogledao sam biljke koje ste naveli i ne znam sta da kazem,druga po izgledu lici na sagitariju,a vidim da je i za karpet koriste,predpostavicu da je u pitanju sagitarija subulba,a prva lici i na rotalu pa neka bude tako.glasanje otvoreno Very Happy
Sala na stranu,tesko mi je odrediti biljku iako znam kako izgleda.
Jedino mi je zao sto nemam i monosolenijum,mada imam ostavljeno,dovoljno za jedan ili 2 kamena,ali nemam mesta gde da ih postavim i pratim jer me brine da alge ponovo ne napadnu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E Kalypso napreduješ odlično. Česitiam. Nego imaš li ti neku pozadinu? nešto ne mogu da provalim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License