Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa biljkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz drugari.
Evo mene sa novim problemom.
Sve je jedno vreme bilo odlicno u mom skromnom akvarijumcicu do pre par dana kada se javio problem da svi novi listovi koji se pojavljuju,pojavljuju se sa rupama na sebi ili totalno raspadnuti na svim biljkama osim na higrofili diformis.Evo par slicica pa ako neko zna sta bi mogao biti problem neka pomogne.Inace akvarijum 120 litara,rasveta 4x18w t8 + 25 stedna,5-2-5 foto period,co2 1meh u sekundi
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju vrstu puzeva imas u akvarijumi? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oni trubaci,ali imam i 2 botie od skoro,da li one imaju veze sa ovim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace ovako sve izgleda ok
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Botie znaju da probuse stare listove, ali ukoliko se desava kao sto kazes tek kada se list razvie je sumnja na puzeve koji progrizu list dok je mlad i mekan pa kada se razvije ima rupu/e.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo recimo nana,jos dok je list uvijen,dok se ne otvori,razvije vidi se da je sav izbusen ili da mu fali delova,zato mislim da ipak problem nije u puzevima ili ribama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ti fale elementi videlo bi se i na starim listovima ne samo na novim. Sacekaj jos necije misljenje mozda dobijes zadovoljavajuci odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti problem sam imao. Problem mi pravile botije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda pomogne

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stevane, buni me što kažeš da je do pre par dana bilo sve odlično, a onda dolazi do ovoga? Jedino što može napraviti takva oštećenja u tako kratkom roku su živi organizmi, ali ne bih rekao sa sigurnošću da je to ovde slučaj?
Da li si siguran da je sve bilo ok i onda odjednom pljas, rupe na sve strane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Godinu dana je sve bilo ok,nana je bas napredovala,po 3-4 lista odjednom izbaci,i onda ovo sranje se pojavi,a od pre 2 dana evo i jos jednog problema,stavljam slike,biljka sa slike pocinje da truli
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda ti se istrošila hranjiva podloga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene plecostomusi su stalno na ovoj biljki i nesto usisavaju

Evo sta joj naprave

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni se čini da se podloga istrošila, ipak je godinu dana prošlo. Mada ja sam isto imao problem sa biljkama ali je kod mene bio nedostatak elemenata, meni je pomogla slika što je Miroslav85 postavio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi evo jos jedne stvari koju sam primetio danas kada sam dosao sa puta,velika kolicina zelene tackaste alge po staklu,da li to moze da bude neki indikator i da li je povezana sa propadanjem bilja u akvarijumu.Inace nikada nisam imao problem sa ovom algom,bar ne u ovoj kolicini
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License