Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum bolan v.2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A u pozadini svega toga jedan par, zeleni mužijak i ženka tetrazona se mreste gde stignu.
Šteta samo što neće ništa ostati od ovih štetočina, a vidim da se trude. Zavlače se ispod nana, i iza filtera u ono žbunje, mužijak rasteruje grabljivce, ali džaba mu.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 8:26 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto me najvise nervira je to svakodnevno cupanje biljaka, mada, mislim da sam resio taj problem tako sto sam uzeo plasticni zatvarac od jogurta, onaj malo siri i izbusio par rupa i kroz njih provukao bilje i sa sve biljem zakopao u zemlju. Od tada mi ne cupaju, doduse ne znam koliko je pametno da plasticni zatvarac bude zakopan u podlogu ali mislim da nece smetati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolan970 ::

Šteta samo što neće ništa ostati od ovih štetočina, a vidim da se trude. Zavlače se ispod nana, i iza filtera u ono žbunje, mužijak rasteruje grabljivce, ali džaba mu.


Teško u ovoj gužvi od tetri i ostalih da mogu da se izmreste, a ako bi i uspeli ne bi uspela ikra i eventualno mlađ,
jedino taj par da odvojiš u drugi aq sa delom te iste vode i malo sličnog ambijenta.

Uroš Kg - plastični zatvarač nesmeta ništa ,neka ga tu zatrpan ispod podloge.Samo drugi put kad to radiš
(izbušiš rupe itd), raseci zatvarač skroz sa jedne strane kako bi ga odstranio kad se bilje dobro ukoreni.

Poz. svima !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf ,al uživaš, a pečat mojim rečima daje kad se pogleda slika avatara, ha-ha-ha. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boles dobro... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvlači me činjenica da je slikano mobilnim telefonom, pa se ne vide svi nedostaci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda se sad izbistrila, a i zamenio sam jednu Juwel HiLite day neonku, tako da su fotografije malo bolje ispale.


Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali , misli mene gone...

Razmišljam da promenim živi svet.
Mota mi se neka ideja u glavi da ostavim Barbuse titeje, a da se rešim ovim većih primeraka, tetrazona,zelenih i konkonijusa.
Umesto njih da ubacim jato rodostomusa, mikrorazbora i eventualno furkata.
Svakako je u planu da pojačam biljke, za sada Staurogyne repens sa desne i pogostemon helferi sa leve strane, po sredini bi ostavio prazno.
Ove dve biljke sam nekoliko puta pokušao da zasadim, ali bezuspešno, nešto im ili smeta ili fali.
Tako da je u planu i nabavka CO2 sistema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad se "rešim" alavih barbusa, onda se otvara opcija i za kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko god da ima nedostataka,panj je extremno dobar...sta sve priroda moze da uradi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što je najcrnje, skoro godinu dana je stajao na terasi,hteo sam da ga dam nekome, jer je bio prevelik da stane ceo u akvarijum.
A onda sam se setio da imam testeru Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam skimer, vredi svaku paru.

PRE
Image


POSLE

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2018 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Udomio sam sve barbuse (yelene,konkonijuse,tetrazone) i crne tetre.
Ostale su mi samo titeje, razbore galaxy, nekoliko korija, sijamac i ancistrus.
Dok sam vadio ribice iz akvarijuma, morao sam da ga rasturim (ne pitajte zašto), i tako ostao bar 3 sedmice.
Sada mi je u planu da ga ponovo presložim. možda malo promenim koncept, ali ne previše.


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License