Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomocccc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima Very Happy kupila bih danas polovni akvarijum od 200L sa par ribica i filterom treba da idem po njega večeras pa cu znati vise šta ima,molim vas da mi kažete na šta treba da obratim pažnju i ukoliko bude sve ok na koji način da transportujem ribice i kako da počnem sa svim,molim vas da mi ne zamerite na mom neznanju! Hvala vam unapred Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 2:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TanjaNovajlijaaa ::
Pozdrav svima Very Happy kupila bih danas polovni akvarijum od 200L sa par ribica i filterom treba da idem po njega večeras pa cu znati vise šta ima,molim vas da mi kažete na šta treba da obratim pažnju i ukoliko bude sve ok na koji način da transportujem ribice i kako da počnem sa svim


Napiši šta ima od flore i faune a što treba da transportuješ, da bi dobila adekvatan savet.
Takođe (ako je voda bistra u aq) nemoj da bacaš tu vodu ,već je transportuj u balonima od 5,6L
jer ona sadrži korisne bakterije (odgledaj nutricifikacioni ciklus) koje su ti neophodne ,da nebi posle
ciklirala akvarijum možda i mesec dana. Nemoj da bacaš ni sadržaj filtera ,jer i u njemu su korisne bakterije,
sređivaćeš (vremenom) to sve kući naknadno, nakon što stekneš osnovno znanje.
U svakom slučaju pokušaj da to sve prebaciš tako kako jeste (za početak).
Pitanje je da li tu već ima i podloga ,kakva je itd,itd. Opiši to malo. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jao nisam sigurna zato mi i treba savet na šta da obratim pažnju,priložit cu oglas..jer to je koliko i ja znam. Gerade bei #eBayKleinanzeigen gefunden. Wie findest du das?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/aquarium-zu-verkaufen-200l/792053650-138-9134?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko je od akrila na to koliko je ogreban i izgreban, ukoliko je od stakla spojevi silikona po ivicama da nije iskidan i prodao i da li ima lufta (baloncica/mehura). Da li ima ugradjenu haubu i rasvetu kao i da li ce zadovoljavati tvoju potrebu za biljem. Koji je filter i da li ima vec startnu kulturu bakterija. Ribe transport u plasticnim kesama ili kantama u koje mogu da udju/stanu. Ukoliko je akvarijum vec u funckiji zadrzi sto je vise vode moguce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada se klikne na zadati link - Ein Fehler ist aufgetreten..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kopirati link u google tako otvori ni kod mene neće ovde...mnogo vam hvalaaaa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pronasao sam nacin, na akvarijumu obrati paznju samo na spojeve i pitaj ga iskreno da ti kaze koliko je akvarijum dugo u funciji. Sve drugo prenesi tako kako je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čitala sam o svemu samo nigde nisam našla za polovni akvarijum. Znači vodu mogu u balonima preneti? Kada stigne samo sve namontiran i spustim u rad sve sa ribicama? Slojeve podloge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto duze to bolje da je u upotrebi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto verujem da neću moći poneti svu vodu da li da sipam cesmuse ili destilovane? Da li ribice mogu odmah u njega to ne znam kako da ih sačuvam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je kao da se akvarijum premesta sa mesta na mesto. Vodu ispraznis u kanistere od 20 litara ili balone ili u sta vec god i zadrzis pola vode filter ne peres. Ribe u tu vodu ili u posebne kante. Sljunak/pesak odvojeno u kantu/kese/balone, kada se prenese prazan akvarijum po dolasku na zeljeno mesto postavi ga i dodaj hranjivu podlogu, (pripremljenu), zatim prebaci taj sljunak preko ubaci vodu i ubaci ribe (po prvilu sa privikavanjem iako je ista voda), zatim dolivaj polako cistu vodu (moze i cesmovaca). Kada se napuni akvarijum povezi filter. Za par dan posadi biljke za koje se odlucis i to je to.

Sto je manje akvarijum u upotrebi to je bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prenesi bar polovinu vode ako mozes, tj sto vise to bolje. Kapiram da je 100l malo mnogo za pineti u gepeku osim ako nemas kacu za kupus koja je nova xD
Ako je akvarijum dugo u funkciji, i ako ima hranljivu podlogu ona se istrosila i nece imati funkciju ako planiras da sadis bilje, ako nema hranljivu podlogu, opet pitanje je da li zelis da sadis nesto ili ne? Postoji takodje i mogucnost da se stvore alge, bakterije, paraziti u akvarijumima ako su u funkciji dugo (bar sam ja dosla do tih informacija googlajuci), pa ga bolje rasformiraj i ubaci sta zelis unutra, podlogu, pesak, dekoraciju, biljke.
Ribice transportuj u kesama, msm kao ono u pet shopu sto pakuju, ili ako imas neki balon od 5, 6l iseci gornji deo pa u njemu, rucni frizider za kampovanje moze da posluzi, kanta od boje (ako je fenomenalno dobro oprana, nemoj da rizikujes ako nije). To mi je palo na pamet, mozda se neko seti jos neceg, ali po meni najlakse je upakovati ih u one jake kese (kao za zamrzivac ali jace).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je to ovaj akvarijum na slici dole ?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum sto krace da je u upotrebi to bolje,i sto vise vode ponesi,filter masu isto tako i drzi je u vodi.sto se tice formiranja akvarijuma kuci zavisi hoces li biljni akvarijum ili ne,od toga ti zavisi podloga i rasveta,sve ima svoje i moras znati sta bi zelela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Inace cesmovacu dolivas po ~10% pa sacekas sat vremena pa opet ~10% pa opet sat vremena, ponavljas dok se ne napuni i sve vreme grejac bi bilo pozeljno da radi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License