Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savet oko zapusavanja rupe. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz drugari ako moze neka ideja kako bi mogao da zatvorim rupu na filter.
Ovako bice ugradjen filter sa zazorom u akvarijum 3 komore 10-20-10 cm,
sada pitanje iz zadnje komore gde je pumpa sam mislio da izbusim rupu prema akvarijumu 1-2 cm ispod povrsine vode
i kroz rupu da prodje cev precnika 2 cm koja ide sa pumpe direktno i koju cu ja pretvoriti u spey bar,
ali ne mogu da smislim kolika rupa da bude i kako da je zapusim posle bila bi pozeljna crna boja da se nebi videlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 2:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Glue gunom, ima crni stapici da se kupe, ima i silikone razne za akvarijume. Hoces celu rupu da zapusis ili samo oko cevkr?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa direktno sa pumpe ce ici I ta cev koja ce prolaziti kroz staklo izmedju akvarijuma I filtera.
Razmisljao sam o crnom silikonu ali posto ce cev iz jednog dela prolaziti kroz rupu I onda ici koleno ako stavim silicon nema
vadjenja cevi I ciscenja sto mi se nesvidja bas.Ali ako nikom nista nepada na pamet tako cu I uraditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zalepi crevo i sa dva nastavka plasticna spajaj druga dva creva tacnije crevo iz filtera i sprej bar sa druge strane.tako da uvek moze da se ovoji sto sa jedne sto sa druge strane. Ima i onih guma/gumica za vodovode za dihtung kod spojeva baterija za slivnike/kade ne znam im tacan naziv mozes to da stavis na izbuseno staklo pa da uglavis da bude knap crevo u unutra, ali je opet tesko za vadjenje kasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

..ili zalepi samo plasticni nastavak na koji moze crevo da se natacinje i sa jedne i sa druge strane, jos je jednostavnije..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je ovo spadalo u auto delove a ne u kade (davno su bili fiće, kečevi, jugići):

Image

Pogledaću da li imam nešto slično da ne bi lepio. Pogledaj malo i po autodelovima i vodovod-grejanje radnjama.

EDIT: zašto cev fi 2cm, nešto mi to malo previli prečnik.


Poslednji izmenio nesa69 dana Sub Feb 24, 2018 4:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala nije losa ideja za leljenje nastavka pa mogu ove strane da skinem kada cistim I zacas vratim.
A cev je 2 cm precnik zato sto je na trenutnoj pumpi u kompletu takva cev nije dovoljno dugacka tako da bi morao
I to da smislim kakvu crnu cev da nadjem I napravim spey bar of nje a da ne smeta zivom svetu u akvarijumu
A ne znam koliko ce mi guma pomagati zato sto ce staklo biti oko 8 mm debljine.2 stakla of 4mm spojena a izmedju crna folija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Mislim da je ovo spadalo u auto delove a ne u kade (davno su bili fiće, kečevi, jugići)..


To je to ima visenamesku upotrebu, kao i velicina, ali oblik je odgovarajuc.. Very Happy

..meni je palo na pamet baterije, jer sam skoro namestao bojler, ves masinu i neke cevi pa smo koristili te gumice za neke spojeve, al opet nemam pojma kako se zovu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znam na sta mislis ali mislim da bi bilo komplikovano za namestiti jer ne znam da li ce
cev biti u samom centru rupe busim na otprilike fi3 cm cev da bude 1 cm ispod povrsine I
udaljena of bocnog stakla 2.5 cm pa kako ispadne.ako sve bude kako treba namestim nastavak
I zasilikonisem sa crnim saudalom I miran sam.
Lepo sam ja to smislio ali nisam siguran da ce moci tako da se uradi zbog blizine krajeva stakla Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze,uzmi cev i izbusi jednubvecu rupu pri kraju i provuci silikonsko/gumeno crevo.Ja sam kupio 3-4m creva za sitne pare,providno je i lako se provlaci,11mm je precnik i kada ga provuces kroz rupu 10mm lepo ce zadihtovati i nema pusyanja,a drugi kraj mozes na nastavak iz pumpe na koji ce idealno da pase crevo.iseces cev na sirinu akvarijuma,tako sam i ja uradio,i izbusio rupe na koje ce izlaziti voda 3mm sirine i pricvrstio sa vakum drzacima kao od grejaca za bocno staklo akvarijuma.Iseces cepove od stiropora i sa oba kraja zatvoris.Kada bi hteo da cistis samo skines crevo sa sve sprej barom,skines cepove i operes,sve ponovo sastavis i super.
Sprej bar mozes tako da namestis da ti lagano talasa vodu i mozes po zelji,sa pomeranjem vakum drzaca,da regulises visinu na kojoj je sprej bar od povrsine vode.
Takodje na sprej baru mozes izbusiti rupe tako da u isto vreme i talasa vodu i direktno da ubacuje istu pod uglom.
Pokusavao sam na sto nacina da zadovoljim svoje potrebe i ovo mi je bilo naj bolje resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Otprilike sam I ja tako uradio samo sto sam ja iskoristio plasticnu cev 25 cm dugacku izbudio rupe of 2 mm nekih 30-40 rupa I spoio sa silikonskim crevom koje ide of pumpe.
A za novi sam hteo slican princip da uradim ali je potrebno da bude sve crno zbog crne pozadine akvarijuma I svega ostalog crnog,a akvarijum ce biti otvorenog tipa
pa ce se sve videti ako bude drugacije boje.mozes li mi poslati sliku dve tvog spey bara na pp da vidim tacan princip?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet potrebna pomoc oko saveta u vezi sprey bara.
Kakav uticaj na zivi svet I hemiju vode ce imati da obicnu plasticnu
cev oblozim sa crnim termo buzirom I of toga napravim sprey bar?
Nisam znao da ce toliki problem biti naci crnu plasticnu cev:) a ne znam kakav uticaj ima
lepak iz termo buzira pa da pitam sve vas koji su mozda tako nesto uradili.
Video sam temu na forumu decko da je oblozio isto tako ali sada ne mogu da je nadjem ponovo Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 06, 2018 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze ja kod diskusa vec godinu dana imam cevi od sprej bara presvucene termo buzirom. Nema nikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 06, 2018 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E super znaci da nesmeta ja cu biljni raviti i ice uglavnom tetre unutra.ako nesmeta diskusima ne verujem ni tetrama i bilju d ce smetati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Mar 06, 2018 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da termo skupljajuci buzir nema nikakav lepak,jednostavno se uzme vecih dimenzija kako bi se lakse ubacila cev i onda zagrejes fenom da se skupi,zbog toga se zove termo skupljajuci.A dobra je ideja,jer kontam,cena buzira je povoljna,jedino ne znam u kijim dimenzijama ga ima.
Ja ga imam ali to je tanko...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License