Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ribice na povrsini vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribice mi cesto izlaze na povrsinu sa ustima iznad vode vecinom skalari koji su bas cesto gore u cemu moze biti problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 1:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fali im keseonik stavi rasprivac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce je da,posto je nov akvarijum i nemas razvijenu kulturu korisnih bakterija,tj. akvarijum je tek poceo da se ciklira,pa imas vise amonijaka u vode nego sto riba moze da podnese.Ne znam koliko cesto i koju kolicinu vode menjas ali tu utice i koliko cesto hranis i koja kolicina hrane je u pitanju....sve to zajedno ti prlja vodu.
Ne znam kakva je temperatura vode,toplija voda ima manje kiseonika pa je mozda i to razlog.
Nisam bas strucan,xexe,ali ima dosta uzroka takvom ponasanju riba.
E sada,ne znam za skalare,ali ima riba kojima je sasvim normalno da isplivaju na povrsinu,poput borca.

Da ne bi bilo da sirim lazne ingo voleo bih da me neko ispravi ako gresim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrati ono crevo nazad na pumpu da ti ubacuje vazduh u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vraceno nazad samo me zanima da li na ovu pumpu mogu postaviti ovakav rasprsivac

Raspršivač zraka za akvarijum 75cm (10 KM)
https://www.olx.ba/r/11032965/272175. ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf, uf...kakva kombinacija riba. Moj ti je dobronameran savet da izvadiš pangasijuse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo gumeno crijevo obično ide na vazdušnu pumpu.
Ti imaš hangon filter plus raspršivač na pumpi, tako da ti je to sasvim dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Uf, uf...kakva kombinacija riba. Moj ti je dobronameran savet da izvadiš pangasijuse.


Image

Izbacicu njih sigurno jer je i divlja riba stalno udara u staklo bi van i jos divlja po akvarijumu ako neko ima iz BL neka se javi ako mu trebaju pangasijusi dobice ih na pokolon samo sam dao 10e nizasta Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Brzim plivanjem stalno stresiraju skalare. Takođe, brzo će prerasti tvoj akvarijum. Treće, kada god sam nešto radio po akvarijumu obavezno mi je iskakala, pa sam je jurio po patosu. Četvrto, razbucaće ti repom zasađene biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolan970 ::
Vrati ono crevo nazad na pumpu da ti ubacuje vazduh u akvarijum.


Izgleda da nije to problem opet idu gore izgleda da traze hranu ja ih hranim jednom dnevno tako su mi rekli u pet sopu i uzeo sam ove hrane da kombinujem

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Brzim plivanjem stalno stresiraju skalare. Takođe, brzo će prerasti tvoj akvarijum. Treće, kada god sam nešto radio po akvarijumu obavezno mi je iskakala, pa sam je jurio po patosu. Četvrto, razbucaće ti repom zasađene biljke.


Sve to i rade Confused A ovi plecostomusi stalno su na pumpi ili grijacu sakriveni maksimalno kad se izvuku sve nesto lizu biljke Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I koja je ovo ribica?

Image

A pet sopu pise ljubilica nema drugi naziv Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plekostomusima treba panj ili neki crep da se skrivaju ispod njega dok se ne naviknu na akavrijum i da plivaju preko dana po istom.

Promeni deo vode pocinje amonijak u vodi da se nagomilava nije ti do aeracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::

Promeni deo vode pocinje amonijak u vodi da se nagomilava nije ti do aeracije.


Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License