Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomocccc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve god kante sa poklopcem da nađeš, najpre u njih ubaci najlonski džak (što deblji to bolje) zatim ulivaj vodu (ne do kraja),ubaci ribe, zatvori džak, stavi poklopac ako ga ima kanta (manje bure).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali savet - kada smo postavljali veliki akvarijum ispod njega je postavljena iverica - radna ploca u velicini komode. Ako je iverica zamaskirajte je. Kada smo selili akvarijum - odaspe se voda skoro skroz - koliko mozes crevom da izbacis. Podloga i zasadjeno bilje ostaju u akvarijumu. Prevuce se kuhinjskom samolepljivom folijom da ostane vlaga zbog bilja. Hauba se naravno skine pre toga. Voda kako su kolege rekle u balone i kante. Akvarijum se sa sve plocom prevuce (trebaju vam jedno 3-4 momka koji dobro sviraju klavir) da moze da se uhvati ispod i tako odnese u auto (sa sve plocom ispod). Kad stigne na novo mesto opet se nosi sa sve plocom i pregura se i ploca i akvarijum na novu komodu.
Ne znam da li sam bila jasna, ali ja i male akvarijume tako selim - prevucem dasku (ivericu ispod) i setam poluprazan akvarijum kako hocu, nece puci dno.
Pa, gledaj kada sada budes postavljal akvarijum da obezbedis unapred vecu plocu i obavezno na nju stiropor, pre nego stigne akvarijum - posle ce ti biti lakse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste to je taj.. hvala vam punooo uvek sa zelela akvarijum ali se nikada nisam usudila da krenem a sada zbog sina moram hihihi podlogu pripremljenu kupim u pet šopu? Razumela ssm za cesmovacu gledacu da ponesemo vode što vise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da podlogu mozes kupiti u pet shopu sto je malo skuplja varijanta ili kod sponzora foruma.Pogledaj po forumu kako su ljudi resili hranljive podloge bice ti mnogo jasnije kako sta funkcionise Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Divno hvala vam punooo,to mi treba sve u detalje kada nemam pojma o ničemu..u suštini nemam nista sada ni kante ni džakova ali ću gledati da sve obezbedim do veceras
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoću hvala mnogo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze pet shop a moze i zemlja za cvece ima priprema ovde po forumu moze da se pece, moze da se ispira itd..

Mislim da je i vise nego dovoljno saveta/predloga dato kako se preneti akvarijum. Wink

Ocekujem(o) par fotki kada se postavi i krene u rad na novom mestu pa ako bude nekih nedoumica potaj slobodno. Ima uvek koleginica i kolega koji ce uvek rado pomoci. Smile

Srecno u prenosu! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno biće slika naravno.Puno pozdrava svima vama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima opet ja Embarassed akvarijum prenesen uradjeno sve po vašim savetima jedino nisam stavljala podlogu ispod kamenica jer mi se čini da ću morati nešto da generalisem problem je dakle voda je crvena i mutna čovek kaže da će to da se očisti za dan tako da smo uzeli 160l vode stare Crying or Very sad živih biljaka nema sve veštačko a samo 2 sam vratila nazad,od riba imaju skalari to su jedini koje poznajem ostale mogu da vam slikam mada me sramota zbog vode... šta da radim? Sada sam ga pustila u rad jer su ribice bile dugo u putu... ima unutrašnji filter neki sa sundjerom i rekao mi je samo jednom nedeljno da ga iscedim i to je to. Ima i grejac. Koje još informacije da vam da da bih mi mogli reći šta dalje da radim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne mozes da slikas, sigurno mozes na internetu da nadjes sliku istog.
Ako je nesto poput ovog, onda ces sigurno morati da obezbedis bolji filter


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na njemu piše fluval 4 ako ti ista znaci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo gledam sajt proizvodjaca, nasao sam Fluval u 4 koji je predvidjen za akv do 240lit.
Koliko vidim ima mesta i za sundjere i za bilosku filtraciju.
Trebalo bi da ti filter odradi posao, treba malo vremena da se sve slegne i da filter povuce svu prljavstinu.

Nisam se uzivo sretao sa ovim filterom, videcemo da li ce jos neko od kolega da se javi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo nešto o tome, šta god pomoći će dok dobroooo ne pročešljaš ovaj forum,
i stekneš o svemu neko lično iskustvo.Poz.
[youtube]https://youtu.be/b3NVphgypdA[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno verujte mi da ga češljam i do 3 sata u noć ali ima kooooliko toga da se pogubim skroz... ovaj filter ja nisam našla nigde na netu tj ovakav kao moj izgleda okruglo ima 2 sundjera unutra sa rupom kroz njih i tu se stavi plastika neka okrugla koja se kaci jedna na drugu i to sve sastavi sa gornjim delom,veoma jednostavan ali ne znam da li se pitala skroz ili ne jer ne mogu da ga nadjem nigde ma netu pa samim tim ni ne znam ništa o njemu. P.s.nastavljam da češljam Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo čestitam na novom akvarijumu, lepa veličina,a što se tiče slika slobodno stavi i filter i ceo akvarijum i haubu, svetlo što više i detaljnije pa ćemo više moći da pomognemo.filter ako je ovaj U4 što je kolega našao nije nešto extra za toliki akvarijum ali sa tih par riba trenutno može da posluži,ako ima mogućnosti i mesta da mu promeniš sadržaj i dodaš drugi filter materijal tipa sera siporax mini bar par centimetara sloj malo bi se unapredilo filtriranje, mada ako planiraš više ribica 30-40 što bi moglo komotno u toliki akvarijum,trebalo bi da dokupiš filter više klase i kapaciteta za filter materijal(kanister dole u ormarić).pozdrav i očekujemo slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License