Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ribice na povrsini vode Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Plekostomusima treba panj ili neki crep da se skrivaju ispod njega dok se ne naviknu na akavrijum i da plivaju preko dana po istom.

Promeni deo vode pocinje amonijak u vodi da se nagomilava nije ti do aeracije.


Da li je dovoljno da izmjenim 40l vode ili treba vise?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 7:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je 25 do 30 % dovoljno,menjaj svakih 4 dana,pa peto menjanje produzi za dan dok ne dodjes do zamene vode na tacno nedelju dana.
Ovo je savet dr.mr. Lisca koji trenutno primenjujem i nemam problema.
Sobzirom da imas manje riba u vise litara vode,iako su vece,ne bi trebalo da bude razlike,samo usadi vise bilja i resi filtraciju i bice ok.ne sekiraj se sa algama,kako su ili ce doci tako ce se i povuci,ali nikada potpuno,pa se ne brini.
Kada nabavis panj,bilo bi dobro da i na njega vezes neku mahovinu,i ona moze da pomogne u cikliranju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco83 ::
I koja je ovo ribica?
Image
A pet sopu pise ljubilica nema drugi naziv Shocked

To je riba Helostoma Temminckii ili riba poljubac.
Staniste i Nega
Juzna Azija ( Tajland, Indonezija, Java, Sumatra ...), pretezno zivi u mocvarama, mada se mogu neki primerci naci i u rekama. U prirodnim uslovima ova riba moze da postigne duzinu i do 30 cm. U akvarijumskim uslovima ona postize duzinu od 15 cm do 20 cm. Minimalna duzina akvarijuma trebala bi da iznosi 125 cm za normalan uslov koji zahteva ova vrsta. Takodje i filtracija u akvarijumu morala bi da bude dobra uz cestu promenu vode i bogata kiseonikom. Pored alge koju koriste za ishranu, mozemo ih hraniti i sa krastavcem, kuvanim graskom, salatom, tako da nam se nece hraniti biljem iz akvarijumu.Po temperamentu ova se riba smatra agresivnom prema drugim vrstama.Takodje su i muzjaci medjusobno agresivni.Zivotni vek Helostoma je do 5 god. mada se u prirodnim stanistima ta granica pomera za nekoliko godina. Sto se tice hemije vode, ova vrsta se moze uzgajati u tvrde i meke vode, osnovne i kisele vode ( dGH od 3 do 18 ).
Temperatura vode :
24 - 28 C
pH :
6.0 - 7.0
Mrest
Polnu zrelost Poljubac guarami postize od trece do pete godine i mresti se jednom godisnje .Pol ribe je tesko uociti posmatranjem. Postoje minimalne razlike ponasanja u toku sezone parenja.Inace spada u ikrasice i zenka moze da polozi i do 1000 jajasca. Mreste se u vec pripremljenom gnezdu koje same formiraju.

Na netu imaš tonu materijala oko toga i ovo je sa neta. Poz.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da sam ti promenio bih 40% od ukupne zapremine, ispravice me neko strucnije.Samo bih ti dodao jer sam pocetnik kao i ti iz svog iskustva.Vecinu problem mozes resiti promenom vode, znam da smo svi zauzeti ali nemoj da se olenjis sa menjanjem vode pogotovo na pocetku.I pazi na temperaturu vode koju sipas, da bude priblizna onoj u akvarijumu (probaj rukom), i ja bih prekinuo hranjenje ribica na par dana a posle toga vrlo malo dok se situacija ne sredi.Ponekad je i prstohvat hrane previse.
Pazljivo i polako sipaj vodu kad menjas.

Opet kazem, neko iskusniji ce ti pomoci ali eto da znas da nisi jedini koji ima slicne probleme u pocetku i nemoj da se obeshrabris.Pozdrav druze i sa srecom, sve ce to biti u redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam sipao jedno manje burence vode ima oko 40l i sad sam to izmjenio sipao sam u kantu pa u akvarijum ali mi je vagnula kanta i sve mi razjebala u akvarijumu ova biljka na sredini sva se pocupala sad je voda mutna kao oranje Sad morao sam sipati pomalo i to mozda kroz filter ali sad je kasno Crying or Very sad kako se moze izvaditi ili smanjiti ovaj bijeli pijesak da ubacim ovako nesto

Image

Nisam jos uzeo usisivac mulja a na ovom bijelom pijesku se bas vidi kad je zaprljano i jos ga mnogo ima na vati u filteru sitan pa se razleti po akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes i da napravis usisivac ako te ne mrzi.Ovo je slika Nesinog a imas uputsvo negde na forumu kako se pravi.
http://www.akvarijum.org/forum.....4806_2.jpg

A kad sipas vodu mogao bi da koristis tanjir ili na primer ono za cedjenje makarona, stavis na povrsinu vode, pa u to sipas vodu da ne razmisljas da li previse naglo sipas i hoces li rasturiti pesak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco83 ::
morao sam sipati pomalo i to mozda kroz filter ali sad je kasno

Ne dolivaj svežu vodu kroz filter, jer u filteru se pretežno nalaze korisne bakterije koje bi moguće uništio,
takođe kad pereš filter zbog tih korisnih bakterija ,filter pereš vodom iz akvarijuma ne sa česme,
naravno izuzetak su veći akvarijumi gde je vodena kultura korisnih bakterija svakako stabilna.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Unistiti na taj naci da voda sa cesme sadrzi hlor koji je u vodovodu bas zbog tih raznoraznih bakterija koje su i dobre i lose po coveka pa tako i za ribe jer ih neutralise/ubija itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kalypso ::
Unistiti na taj naci da voda sa cesme sadrzi hlor koji je u vodovodu bas zbog tih raznoraznih bakterija koje su i dobre i lose po coveka pa tako i za ribe jer ih neutralise/ubija itd.


Ne,ne,ne. Ne radi se o tome što hlor ubija itd, poenta je da česmovača kakvagod daje ona će samo sprati korisne
organizme i nema ih više, zato i jeste preporuka pranje filtera vodom iz akvarijuma.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License