Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomocccc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam gledao onaj oglas pa na slikama nema nikakvog granja i korenja koje bi puštalo boju,jedino veliki crvenkasti kamen levo tako da ako si njega zadržala izbaci ga neznam dali je moguće da on toliko ispušta boju.Što se tiče pravih biljaka može i bez njih ali je bolje da ih imaš jer i one čiste vodu i iz podloge naslage,prave kiseonik a i mnogo je lepši i prirodniji akvarijum,tako da možeš da dodaš neke 3-4 vrste brzorastućih i velikih da ti što pre popune toliki prostor.naravno i vrste biljakakoje stavljaš zavise od svetla ,pa kad nam to uslikaš i kažeš kakvo je osvetljenj onda više o biljkama.Vodu ako hoćeš da ubrzaš čišćenje te boje menjaj češće na 2-3 dana po 30-40 litara ako imaš kofe toliko kapaciteta da odstoji iz česme 24h.neznam kakva je voda u nemačkoj iz česme možda mora i neko hemisko stdstvo za pripremu.možda da pitaš onog prethodnog vlasnika u vezi vode kako je menjao i dolivao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 8:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jao hvala ti na strpljenju mnogo... da bio je taj kao poklopac od one kao pečena gline i još jedan kao koral od istog materijala pa ni to nisam vratila misleci da je to pustilo boju ali videćemo jos... zelela bih živi bilje ali prethodni vlasnik kaže da ih skalari pojedu kao i što mi je rekao da jednom godišnje samo promenim trećinu vode (što mu i ne verujem bas)... i ne znam kako da smanjim slike jer mi piše da može samo do 250kb 😣 dolila sam 20l vode danas cesmuse i nalila da mi stoji do sutra još jedno 40l jer mi nije skroz pun... kako slike da stavim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u nekom programu za slike ili u windowsu običan Paint učitaš sliku pa na resize pa staviš ili u pixelima ili procentima na koliko da smanji,zavisi šta koristiš od programa.Voda se menja uobičajeno na nedelju dana a možda može i duže sa 2-3 ribe na 200L ali godinu ga baš pretera ja se nebi usudio da probam ni 1 mesec pogotovo sa tim malim filterom i samo sa sunđerom.možda je sipao nedeljno neku hemiju za kondicioniranje i čišćenje štetnih materija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguće tako mi čovek reče.... sredim slike pa šaljem 😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je u užasnom stanju i svesna sam da ga moramo menjati a osvetljenje je aqua glo 30w... ako sam nešto propustila molim vas recite i ribice su 3 skalara velika, dva ova ružna cistaca sa 4 mlada,jedna ova crvena i par mini bali sharks (kako sam ih izguglala) i ova dva tigrasna što su uglavnom na dnu ima po jedan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da je kamenac po celom filteru,mozes ga srediti,ocistiti,mislim da nema potrebe da menjas.Pri ciscenju,tj. zameni vode,izvadi filter/pumpu,poskidaj sva creva i napravi rastvor vode i sirceta.Sa obicnim sundjerom,preporuka,nov sundjer,izribaj pumpu sto bolje mozes,creva/cevi takodje i nakon ciscenja isperi dobro.Na pumpi mozes moguce da skines rotor,koji je magnetom fiksiran,samo ga povuces sa pincetom,lagano izlazi.I kada sve sredis biti ce super,samo sve lepo isperi.Nikako ne koristi tecnost za sudje i kojekakvu hemiju....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

našao sam na jednom mestu slike filtera izgleda da je taj Fluval 4 stariju model pa teško naći i još je lošiji nego što sam zamišljao.Riba nema mnogo ali su velike tako da teško da može taj da održava akvarijum, pa kad budeš htela da unaprediš filtraciju napiši koliki je budžet pa da ti predložimo nešto odgovarajuće.Svetlo je ok početno za osnovne i srednje zahtevne biljke dovoljno.Nevidi se na slici jel ima staklo između vode i svetla? ako ima sipaj vodu do vrha i filter možeš da okreneš da izbacuje po dužini uz zadnju stranu stakla a ne ovako da pljušti napred.Nastavi da menjaš voduna 2-3 uz usisavanje dna sa vakum čistačem jer to izgleda kao da je cigla izmrvljena pa puno crvene prašine pa je verovatno i podloga puna tih mrvica.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je predlog da izvadiš silver šark, jer nisu kompatibilne sa skalarima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen82
Akvarista



Registrovan: 16 Okt 2013
Poruke: 85
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo Tanja. Srećan početak i dobrodošla kod nas i u svet akvaristike. Lepa je to litraža i lepo može da se uredi. Sve zavisi šta voliš i šta želiš.
Najpre filtracija nije baš najbolja. Trebalo bi nabaviti neku jaču pumpu i možda neki spoljni kanister ili top filter. Drugo obavezno izbaci školjke iz akvarijuma. Takodje moja preporuka ti je da posadiš malo biljaka.
Horus ti je rekao oko ribica šta treba izmeniti. U suštini to je to. Sredi filtraciju pa onda kreni polako u slikanje umetnickog dela
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 11:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na dobrodošlici i ja se nadam da će biti srećan jer baš bih volela da sve dovedem u red 😊 hvala vam mnogo na pomoći.. nema stakla izmedju svetla i vode a filter ne mogu da okrenem jer je baš na tom mestu iseceno, ono crno sto je oko akvarijuma sa gornje strane, za njega...sacekacu nedelju dve pa cu ga generalisati i staviti podlogu i posaditi bilje ili mogu to odmah? Ako može preporuka za bilje? A što se tice ribica mir je u akvarijumu svi gledaju svoja posla sem ovog para cistaca koji se ponekad cackaju i povijaju.Filter hmmm recimo 50eura je budžet pa ako može nešto u tom rangu ali bih trazila ovde po oglasima..a da li steti recimo ako je pumpa za 450l a akvarijum 200l?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da li je istina da skalari pojedu biljke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je pumpa 350l/h sto je super za 40l koliko ima kod mene,ali to nikada nije stvaran protok.Kod mene se pumpa sada nalazi u staklenom filteru i realno ima 200l/h do 250l/h,pa sa time imam i zadovoljavajuci protok od 5-6x zapremine akvarijuma.
Tako da ako imas vecu pumpu,voda iz akvarijuma ce vise puta da se okrene u sistemu sto je dobro.
Ako ti je budjet 50€,kanister filter mislim da nema za taj novac,a stakleni filter sa prelivnim cevima,filter materijalima(keramika,kugle,siporax sta se odlucis,sundjeri i perlon vata) ne bi trebalo izaci vise od 50€.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fulk%2Fitm%2F151429034024.
A ovako nesto?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče skalara verovatno neku vrstu mekanu i ukusnu mogu da grickaju ali svakako postoje odgovarajuće tvrde i neukusne tako da netreba da odustaješ od biljaka.Ima bar 3-4 vrste po nekoliko podvrsta(uže,šire lišće kraće,duže,boja, oblik itd) pogledaj Valisneria,Echinodorus,Anubia, Cryptocoryna za početak.Protok pumpe treba da bude bar 4-5 puta veći od akvarijuma tako da je ta od 450 i slaba za tvojih 200 trebalo bi da je 800-1000l protoka.
Možeš sa tom postojećom pumpom da probaš nešto da improvizuješ privremeno sa nekom većom kutijom ili flašom od 1,5-2lit. pa pogledaj na youtubu "DIY power head filter" ima stotine ideja dali da uvlači ili izduvava preko filter materijala.
za kupovinu drugom možda najpovoljnije i naj kvalitetnije za tu cenu EHEIM Classic serija, manji model možda čak i nov ima po toj ceni ili veći plovan.I za kanister filtem moraš da pogledaš dali može da se namontiraju cevi i creva sa tom haubom pre nego kupuješ bilo šta pa i te modele pogledaj na youtubu kako izgledaju,rade, montaža.Ribice koje ti se nesviđaju raspitaj se u radnji koju imaš tu dali bi ih udomili na polon ili zamenu za nešto barem biljke,filter materijal ili druge ribice.Evo jedan link za uradi sam filter pa onda gledaj dalje šta bi moglo da se uradi sa tom pumpom koju imaš.

https://www.youtube.com/watch?v=cgossuD-4VI
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License