Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moj prvi morski akvarijum u Novom Sadu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
posle dugo godina akvaristike odlučio sam da napravim i morski.
Imam trenutno akvarijum od 360 litara sa ciklidima a izborio sam se za još jedan u sobi.
Namera je da u početku držim meke korale i klovnove i još po neku ribicu.
Osvetljenje će mi praviti najverovatnije Nikola sa led diodama.
Dimenzije će biti 90x36 a visina 50 ispod je sump od 59x30x40
Kupljen skimer i dve cirkulacione, a ima još par nedoumica oko opreme, kolika povratna pumpa mi treba?
Gledam da napravim preliv sa onim cevima da ne bušim akvarijum.
Ako se ipak odlučim za bušenje gde kupiti bulkove, pitao sam na par mesta i nemaju te cevi.
Sledeće pitanje je kako napraviti prelive za sump dimenzije su 59cm dužina.
Biće još pitanja dok se ne napuni Very Happy

Hvala, Zoran
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 5:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodošao u slane vode. Koje strimove si nabavio i koji skimer? Od skimera i povratne pumpe ti najviše zavise pregrade u sumpu. Za bulkove imaš firmu "canji.doo" kod njih je jedino malo teže objasniti šta je bulk, mislim da ga zovu uvodnica ili tako nekako. Za povratnu pumpu ja glasam za atmana 105 od jeftinijih ili ako si u mogućnosti za nekog eheima ili aqua bee od 2000-2500 l/h. Ventile planiraj u oba smera, mnogo je lakše da se reguliše sam protok, ovo se odnosi ako pumpa nema na sebi vetil za regulaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Very Happy

Strrimove sam kupio polovne Newa Wawe 3.9 =3900 L/h i Aquael 2600 = 2600 L/h, a skimer takođe polovan iz Engleske preko Ebay.co.uk - Marine protein skimmer v2 400 za £25,01
Video sam u jednoj radni vrlo jednostavno rešenje za preliv.
Probušili su bočno staklo na visini preliva, ubacili cev duzine 10 cm koja je zatvorena na jednom kraju, prolazi kroz staklo i u koleno, a samo zarezana odgore sa prorezima do pola cevi (kao da seku kriške) i sa druge strane samo koleno i voda ide direkt u sump.
Gledao sam imaju plastične cevi sa metalnim navojem muške i ženske pa da se ubaci samo gumeni dihtung

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledaj da izbegneš metalne delove u morskoj, slana voda je čudo, pogotovo na duže staze. Imaš to sve plastično da kupiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

polako se napreduje, pošto krećem od početka, potrebna je kompletna oprema, ali pre svega polica gde će stojati akvarijum. Da bi se uklopilo sa akvarijumom u istoj sobi gde su ciklidi

Image

napravio sam istog dizajna i materijala.
Pošto će nositi dosta težine, gore akvarijum dole sump, zadnja strana je od iverice, a ima dosta nogica da se rasporedi težina.

Image

Gotova polica, izbušene su rupe za cevi i uvedena struja.

Image

Sledeća faza izrada akvarijuma i sumpa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam i spojku za preliv.
Ipak ću bušiti zadnju stranu akvarijuma na visini vrha vode i odatle napraviti preliv u sump.

Image

ovo mi izgleda najjednostavnije rešenje, na to montiram koleno i direkt u sump, a sa unutrašnje strane moram napraviti neku perforiranu cev za preliv vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav druze moze li pitanje gde si nabavio tu crnu spojku I koji je njen precnik?i da li na tom mestu imaju I crne cevi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Unijaplast u Temerinskoj preko mosta, koštalo je oko 350 din,
prečnik je 30 mm, mislim da će to biti dovoljan protok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 12:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala meni treba za biljni akvarijum da napravim nesto.a u morsku akvaristiku se bas nesto I ne razumem Smile
Srecno sa projektom I praticu temu u svakom slucaju mozda me bude zagolicalo pa se I ja odlucim za jedan morski akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 9:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obavezno stavi i ventil zbog regulacije protoka a samim tim i buke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 9:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

poručio sam jebao dc 600 povratnu pumpu, da gura vodu iz sumpa.
a kakav je to ventil i gde se montira?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image



Važno je da nema metalnih delova u sebi. Postavlja se na delu između bulka i sumpa. Mislim da se oznaka 600 kod jebao pumpe odnosi na galone na sat što će ti biti dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jabeo DC 600 ima regulator protoka, mislio sam da onda ne treba ventil

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://gmacreef.com/herbie-ove.....od-basics/
Ovde imas do detalja objasnjenu i konatrukciju preliva, i sumpa, i funkciju regulacionih ventila. Ovaj Herbie overflow je potpuno tih, i imas dodatni faktor sigurnosti u vidu druge odvodne cevi koja slusi kao rezerva u slucaju da se primarni odvod zagusi. U tom slucaju trebace ti dva bulka i busis dno akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ticma ::
Jabeo DC 600 ima regulator protoka, mislio sam da onda ne treba ventil

Image



Ne ide ventil na povrat vode, napisao sam od bulka do sumpa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License