Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hang on filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Imam akvarijum od 80l koji sa sve sljunkom i 3D pozadinom ima 60l. Trenutno imam unutrasnji filter onaj motorni sa sundjerom ima onaj venturi sistem. Medjutim nisam zadovoljna filtracijom. On je predvidjen za ak do 120l i ima protok 400l/h al meni uopste ne filtrira dobro vodu . Dok mi je bio u ak od 30l super je filtrirao. E sada planiram da uzmem onaj hang on dok ne skupim za kanister. Mislila sam da uzmem Atmanov HF 600 pa me interesuje da li cu njime poboljsati filtraciju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 7:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristim dva hang on filtera.
HF 300 na akvarijumu od 30 litara i HF 150 na akvarijumu od 25 litara.
generalno sam zadovoljan njihovim radom i filtracijom, nije dobra kao kod vanjskih filtera.
moram ih prati svako desetak dana jer se dosta zapuše.
rade posao na malim akvarijumima.
pokušavao sam da im dodajem razne sunđere i bio materijal ali se to nije pokazalo kao dobro jer se još brže prljalo pa se voda prelivala iz njih.
moj ti je predlog da napraviš vanjski ( spoljašnji) stakleni filter i kupiš potopnu pumpu...
pod uslovom da imaš mesta gde ćeš ga staviti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Woodoo
Akvarista



Registrovan: 27 Jun 2017
Poruke: 12
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim na 70 l (realnih 60) Atman HF 400. Zadovojan sam filtracijom ali, sto je kolega Plovak potvrdio, mora malo cesce da se cisti jer cim se zaprlja osetno se smanji nivo filtracije. Izbacio sam aktivni ugalj i onu drugu resetku koja se dobija uz filter a ubacio perlon vatu i Sera Siporax mini. Filter cistim na 7 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu da ti kažem moje iskustvo sa hf400 na 30l je jako loše nema šanse to da filtrira više od 20l sa više od jedne ribice.Imaš 3 centimetra debljine za filter materijal staviš sunđer i vatu nema mesta više za keramiku.probao sam sa kesicom siporax mini 35gr na izlazu i to je maksimum što možeš da ga unaprediš.Na kraju sam morao da dodam na usisnu cev pred filter flašu od 2L i natrpao 10x više filter materijala i sad sam miran po 1mesec sa čišćenjem ali je opet ružna flaša u akvarijumu što sam hteo da izbegnem sa hang-onom,tako da mogu da ti savetujem da se ni slučajno ne prevariš da to kupiš jer je jako skupo za tako minimalne performanse.
To što ti je Plovak predložio je najbolje rešenje a ako nemaš mogućnosti gde da ga staviš pored ili iza onda opet možeš sa potopnom pumpom 500-600 dinara i velikom flašom ili plastičnom kutijom da napraviš mnogo bolji unutrašnji, ustvari ako se taj sadašnji rasklapa možeš i tu pumpu samu da iskoristiš da te košta samo filter materijal.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem je sto nemam mesta za spoljni filter. Ajde nekako bih nasla za kanister, ali planiram tek na leto da uzimam kanister treba da odvojim malo vise za njega i da uzmem najbolji i da vise nemam muke. Inace dobro bi mi doslo neko privremeno resenje samo da se resim ovih svakodnevnih muka. Ovaj filter se toliko zaprlja u roku od pola sata od pranja. Kad ga perem potrosim pola vode iz ak dok ne bude cist Very Happy A sto se tice spoljnog filtera mozda bi i mogla da ga sakrijem iza jel on mora da bude u nivou akvarijuma ili mogu da ga drzim dole?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mog akvarijuma Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da na njega nećeš moći staviti hang on filter zbog haube ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozadi mi je otvorena hauba. Nego razmisljam i o pravljenju kanistera gledala sam neke diy tutorijale izgleda jednostavno i da iskoristim ovaj moj filter sta mislite o tome? https://youtu.be/OxFb3EeZ7l8
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste jednostavno ali samo za onoga ko se razume u ručne radove .....
Pazi samo da ne napraviš poplavu po parketu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu ti te pumpice dovoljno jake da guraju vodu iz kanistera u vis metar i nešto,trebala bi ti druga fontanska pumpa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Bogu imam tatu i brata koji znaju sve a i ja odrastanjem pored njih umem svasta Very Happy iako sam zensko. Mislim da mi je to najbolje, prakticnije i jeftinije resenje pa i da ne valja da mi ne bude zao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
Nisu ti te pumpice dovoljno jake da guraju vodu iz kanistera u vis metar i nešto,trebala bi ti druga fontanska pumpa.


U svakom slucaju uzela bih tu potapajucu pumpu. A sto se tice aeracije posto trenutno imam taj minijaturni filter sa venturi sistemom morala bih i da uvodim vazdusnu pumpu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne treba ti taj vazduh da uduvavaš u akvarijum,dovoljno je da se površina vode talasa od vraćene vode iz kanistera.Ako baš hoćeš dodatne mehuriće ostaviš tu sadašnju pumpu unutra samo bez onog dole dela za sunđer i prikriješ je negde u ćošak ili sa biljkama.Ako probaš da praviš kanister možda je najlakše da prekopiraš dizajn Ehaim classic,sama voda da preliva na dno, filtrira se na gore do pumpe na vrhu i da se vraća nazad u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ga jedan od kolega sa foruma sa burencetom za primer,jedva ga nađe a znam da sam gledao skoro tu temu.

http://www.akvarijum.org/forum.....17576.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
Evo ga jedan od kolega sa foruma sa burencetom za primer,jedva ga nađe a znam da sam gledao skoro tu temu.

http://www.akvarijum.org/forum.....17576.html


Hvala na ovome znacice mi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License