Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kontra od akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam ideju u kom dijelu foruma da postavim par pitanja,pa ću pokušati ovde...

Imam akvarijum dimenzija 100 x 55 x 60,bez oštećenja,naivno planiran pored postojećeg biljnog 180 litraša kao ciklidni.Elem skeptičnost ukućana i nedostatak prostora me naveo na ideju da ovaj akvarijum kompletno razlijepim,i stakla odnesem kod stakloresca da mi isječe na neke standardne dimenzije za izradu nano akvarijuma.Sad imam par pitanja...

-da li da pokušam i kako odlijepiti donja uzdužna ojačanja ili jednostavno da taj dio odsiječem (isto važi i za gornja)
-planiram dobijena stakla mašinski brusiti...da li neko zna prilikom KP obrade da li se mogu "popraviti" eventualne neravnine nastale tokom rezanja (mislim,da "prođe" kroz mašinu
par puta) ili staklorezac mora biti sa sokolovim okom
-postoji li neki okvirni standard,nepisano pravilo,preporuka za dimenzije nano akvarijuma .
-planiram praviti 4 komada,pa mi trebaju i ideje za najoptimalniju filtraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 8:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi ti bilo lakše da prodaš taj i kupiš staklo. Za te male ti i četvorka odrađuje posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav za Banja Luku!
Ova tema je više za "uradi sam".
Pretpostavljam da je 10mm staklo u pitanju?
Ako je bez oštećenja, onda delim Igorovo mišljenje.
Za nano akvarijume, sve preko 6mm je previše.
Otprilike, koliko litara bi bili nano akvarijumi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste staklo 10mm i bez oštećenja je.Problem je što ga držim bukvalno u spavaćoj sobi,smeta,i trebao bih ga se riješiti.Što se tiče prodaje,generalno kod nas sve slabo ide...Da znam i da sam 100% siguran da silikon neće promjeniti svoja svojstva zato što duže vrijeme stoji prazan,ostavio bih ga kod staraca,ovako praznog do nekih boljih vremena.
I još nešto vezano za debljinu stakla...znam da je 10mm previše ali meni lično izgleda jako moćno i masivno jedan takav akvarijum...imao sam priliku da vidim,otud i ova ideja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ako ti se tako sviđa onda je to druga stvar.
O ukusima ne vredi raspravljati.
A za silikon je opasno da bude na suncu i mrazu, a ako je unutra onda mislim da nema problema.
Nisi mi rekao koja bi litraža bila za male akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NEBOJSA4
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2018
Poruke: 29
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam predstavu...prvo mi je da skontam kako najlakse sve razlijepiti.Mozda odmah izbjeci patnju sa ojacanjima pa stakla skratiti ravnajuci se po njima.Kontao sam otprilike 30x30x30...tako bih izvukao maksimum.Dvoumim se između nano akvarijuma-kozičnjaka ili standardnih nano sa pokojom ribicom.U igri je cak i beta box ako skontam dobru filtraciju sa jednim filterom za sve boxove.
P.S.Milose dobar ti je avatar Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima tu puno faktora... Ako si već rešio tako, onda žilet i skalper u ruke.
Nije loše da se raspitaš, ako već nisi, hoće li dotični staklorezac da ti odradi sečenje i brušenje.
Kod našeg lokalnog stakloresca, na ulaznim vratima stoji natpis "NE VRŠIMO USLUŽNO REZANJE STAKLA"...
30x30x30 su super dimenzije. Imaj u vidu samo da će ti na podlogu i vrh otpasti 5-6cm visine, pa ti ostaje 25cm vodenog stuba. Planiraj unapred.
A avatar... Može se reći i da je krvna slika. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ojacanja mozes da skines sajlom .... ali dok budes cistio staklo od silikona verujem da ces se kajati sto si poceo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Igor1980 ::
... dok budes cistio staklo od silikona verujem da ces se kajati sto si poceo Smile

Ha ha ha... Ja sam jednom razlepio jedan 125x40x55, bez ojačanja... Svo vreme sam se pitao, što mi je ovo trebalo u životu... Smile
Kad razlepi, može da zaobiđe ivice sa silikonom na uštrb dimenzija budućih akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako su stakla santimetarska na akvarijumu preporucujem kao I kolege prodaju istog I kupovinu tanjih stakla za nano akvarijume ipak ce nano izgledati lepse sa tanjim staklom a ne debelim.plus nece biti ciscenja silikona niti mucenja oko bilo cega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License