Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Patuljasti ciklidi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam par apistogramma cacatouides orange u akvarijumu od 70l vrlo skoro useljeni. Zanima me da li bi sa njima mogao i ramirez jedan ili eventualno par ali mislim da je to vec teze tako da samo jedan muzjak je mozda bolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 8:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Stefanbgd
Akvarista



Registrovan: 26 Dec 2015
Poruke: 182
Lokacija: Beograd, Dorcol, Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....23105.html
Pogledaj ovu temu, Sone se bas okrenuo.patuljastim ciklidima i dace ti dobre savete za sve sto te interesuje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala sada cu da pogledam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uselila par ramireza u akvarijum sa kakaduima (sad je jedan trio) i prvo sam par dana kidala nerve da ih kakadu ne maltretira, a kad se on smirio skroz, onda su oni njega krenuli da maltretiraju, ali bas opasno.

Dominantna zenkica ga je uspesno branila, ali kad se ona povukla da cuva gnezdo, nagrabusio je, bas, ni on nije izlazio dva dana.

Izgleda da je bilo pred padavine neko cudno vreme, ili je okidac bio sto sa dodala Rosu kod zamene vode , pa svi kolektivno krenuse u mrest i udvaranja, uglavnom, kakadu izvukao deblji kraj, a i naplasili su ga.

Sinoc i danas se stanje smirilo opet, kakadu jedan kraj , zenkice cuvaju gnezda, (nisam pametna da li je moguce da su se izmrestile sa istim muzjakom u isto vreme - a u onom zbunju nikada necu saznati, uglavnom su ljute i cuvaju gnezda), ramirezi u svom uglu i uz prednje staklo i super!

Cini mi se da pravila nema, nego moras probati - a i akvarijum ti je veci (moj je 60*30 povrsina dna).

Moj ti je savet, jedino, ako planiras da ih uselis, da ne cekas predugo da se taj par skroz odomaci, nego da ubacis druge ribe sto pre, a i kod ubacivanja , makar malo da im postavis panjeve i biljke drugacije - da stvaraju granice teritorije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanD
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2018
Poruke: 17
Lokacija: Beograd,Vracar

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da i mislio sam da ce tako biti, razmisli cu jos ali mislim da cu ipak neko sigurnije resenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, da sam danas odgovarala na tvoj post, bila bih puno optimisticnija. Dal se promenilo vreme, ili su zavrsili sa mrestom ili su se navikli ili ??? Uglavnom sad je sve normalno, svako ima svoju teritoriju, malo se jure kad neko nekome udje u atar, ramovi su gazde, ali se i kakadui sad kad su zenke opet izasle normalno ponasaju, najdominantnija riba je zenkica kakadua, ali opet uzivam u njima i ne plasim se da li ce neko nastradati u okrsajima....
Tako, ako ims nerva za povremena ozbiljnija koskanja, pokusaj ipak, prelepi su!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ciklidi Zvezda Severa Akvarijumi 0 Ned Jun 18, 2023 2:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka africki malavi ciklidi gotika Razmena 0 Sre Avg 31, 2022 9:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sajica ciklidi Slepi_Putnik Ponuda 1 Sub Sep 04, 2021 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License