Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomocccc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

može i taj tetra on je i funkcionalniji od ovog što sam ja predložio samo neznam kakvi su kao proizvođač (dugotrajnost i sl.)možeš od jeftinih kineski Atman EF3 samo što u njega treba da dokupiš još filter materijala keramičke valjke, Sera siporax i sl. što je još 20e za 2l najkvalitetnijih Sera.
u svakom slučaju bolje nov sa garancijom.Pogledaj ih sve na youtubu kako se sklapaju, ređa materijal,čiste, funkcionišu pa vidi šta ti je najpraktičnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 1:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice filtera naj jeftinija varijanta je stakleni spoljni filter da ti neko napravi,pumpa oko 1000 dinara I sav filter material
I cevi potrebne nebi trebalo da izadju preko 50 eura
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam puno sve precesljavam a da li mogu da dobijem vaše mišljenje od Sunsun HW703B filter? Inače nosila sam juče vodu na analizu imam preko 100 nitrata(ako sam dobro zapamtila) posadila sam 6 različitih biljaka da vidim koja će opstati pored skalara i 2 skalara odbacuju trećeg pa sada pratim stanje u akvarijumu kupila hemije za biljke tj dohranu i co2 i neku tečnost da mogu odmah iz česme da dosipam vodu. Zbog tog nitrata mogu li vec danas usisati i promeniti trećinu vode? Molim vas da me ispravite gde god da gresim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo spisak sa nekog foruma koliko čega sme tj.
ne sme da bude:
Ammonia 0ppm but fish can handle .5-1 ppm for a short duration
Nitrite 0ppm but can handle 1.5 ppm or so for short periods
Nitrates 40 and under is alright but can handle 60-80 range for short periods.

prema tome premašila si sve granice sa 100 tako da bi ja promenio 50% pod hitno pa onda još 2-3 puta svaki 2. dan po 30% valjda bi se onda isčistila i hemiski i vizuelno ta boja dovoljno a u buduće na 7 dana pogotovo sa tim malim filterokm koji je beskoristan sem što talasa vodu i pravi cirkulaciju.
Ovih filtera nema u Srbiji pa teško neko iz prakse može da ti kaže od kolega,ja koliko sam video iz googla on je i skuplji od onog Tetra jedino ako si ga našla po povoljnijoj ceni.prednost sunsun je ako sam tačan model našao što ima i ugrađenu UV lampu to je onda ekstra tako da ako imaš u nemačkoj zastupnika,garanciju, servis i rezervne delove za Sunsun možeš i njega inače je verovatno Tetra pouzdaniji.
Daj nam slike i imena biljaka šta si dodala.
te hemikalije za biljke nemoj da stavljaš cele doze koje pišu na uputstvu jer nemaš puno biljaka i nije zarastao.sa još na početku nemoraš uopšte možeš eventualno pola doze ili manje.kad vidimo šta imaš i kolike su biljčice i koje si tečno đubrivo uzela naknadno će biti još saveta.
A još jedna korist od biljaka je i da se slabije i plašljivije ribe ili mladunci sakriju i pobegnu od dominantnih i siledžija.Pozdrav i srećno kvašenje rukava!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idem odmah onda vodu da menjam nisam znala jel smem zbog dobrih bakterija! Taj filter sam našla na ebay.de nov je imaju sve rezervne delove tamo takodje da se kupi ima po meni dobre karakteristike a nije skup pa sam samo htela vaše misljenje.. slike biljaka šaljem samo da ih sredim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e pa lepo već bolje izgleda sa biljkama ai voda je malo bistrija.Jel slika posle današnje izmene vode ili pre?Ova biljka napred desno ako je microsorum pteropus nesme da se sadi u podlogu tj.sme korenje samo da uhvati a rizom treba da bude van.Ako jeste to ta biljka izvadi je i veži za to drvo desno nekim najlon koncem ili plastične vezice za kablove(pogledaj na.Ove pozadi 3 biljke sa stabljikama ne vidi se baš lepo kakve su pa ako imaš nazive sa pakovanja napiši i čini mi se kao da si ih poubadala sa onom saksijicom fabričkom komplet u podlogu onda to neki dan kad imaš vremena(kada menjaš vodu pa bude pliće) treba raširiš i aranžiraš kako želiš da bude trajno raspoređeno. Ovaj echinodorus pozadi desno možeš da odmakneš malo više od zadnjeg stakla prema sredini bar 15cm od prilike iza one grane pošto on raste 40-50 cm na sve strane i u vis.Valisneriju suprotno bolje pozadi ili u ćošak pa će ona da se širi uz leđa ili bok pošto ona kao puzavica izbacuje u stranu nove biljčice.Sve to za biljke nije hitno nek se adaptiraju ipak one polako napreduju i rastu samo je hitan ona Microsorum da ga izvadiš iz podloge. Možeš i samo da mu poklopiš koren sa granom da ga drži bez vezivanja privremeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image

Ovo je nakon menjanja vode i filter sam samo iscedila. Slikala sam bliže pa ako mozes da vidis biljke jer ja nazive nisam dobila sa njima sada ću odmah da izvadim tu i da je zakači a ove sve druge ću da izguglam te nazive što si napisao pa cu da ih prepoznam po slici a svakako ću te poslušati i prekosutra o5 promeniti trećinu vode pa i njih razmestiti. Jao hvala ti do neba na izdvojenom vremenu 😀😀😀 i filter ću verovatno probati sunsun košta 55 eura protok 1400l na sat i 4 korpice za filter a cena je sa filter materijalomi može stići 1 marta tetra 800 mi se čini malo sa 790l protoka na sat a veća je 91euro. Ako mi ne uspe sunsun kupicu onu greenline ili kako već za 140 eura i završiti priču o filterima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove dve biljke su prebačene 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema na čemu, drago mi je ako sam od pomoći i ja se radujem da što pre osposobiš,kompletiraš,ulepšaš i da za neko vreme uživate ti i cela porodica u najlepšem ukrasu i ljubimcima u kući,pogotovo što si dama i tako si hrabro počela sa lepom veličinom a bez nekog predznanja pa vredi da se potrudimo da ti olakšamo da ti se ne smuči ovi prvih 10-15 dana dok se nesredi,da ne odustaneš.Znaćeš i ti sve to i sama za 1-2 meseca čitanja foruma,googlanja i gledanja youtuba o svemu što te interesuje.Svaka ti čast i za ovo do sad si se naradila.
Ova tečna đubriva nemoj još da sipaš dok ne izmenjaš tu vodu i dok dođe filter i sve središ hemiski i biološki za ribe i vodu neće biljkama ništa faliti za to vreme.Profito se sipa na nedeljnom nivou kad promeniš vodu,trebalo bi 20ml za 200L,pošto nemaš mnogo bilja počni sa 5ml kad budeš ušla u ritam izmene vode na 7 dana pa za 1mesec na 10ml pa posle još 1-2mes. 15ml zavisi već kako budu napredovale i širile se biljke, videćeš a i znaćeš i sama do tada dosta stvari o tome.Carbo je tečni ugljen- dioksid i sa njim nesme da se pretera može da škodi ribama tako da možeš isto tako postepeno da dodaješ s tim što njega moraš na dnevnom nivou da sipaš a ne odjednom za celu nedelju.Nismo pričali o hrani šta i koliko im daješ uglavnom nemoj da preteruješ daj im minimalno još ovih nekoliko dana dok si sa ovim malim filterom dok nedođe pravi koji može da prečisti kako treba,bolje da su gladne u čistom nego da se prejedaju i da se još više zaplja voda. Pozdrav i očekujemo vesti i slike sa novitetima i izmenama(naravno i pitanja ko ima).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti od srca na podrsci i lepim recima baš se trudim da ne posustanem... sutra stiže novi filter SunSun HW-403B pa cu taman menjati trećinu vode sutra i pustiti njega da radi par sati u toj vodi...A prekosutra stiže i Tetra ASP 300 valjda će biti dovoljna..i onda se valjda neću buditi ujutro sa strahom jesu preživele i tu noć 😒 hranu mi je prodavac preporučio listiće šarena za gornje ribice a one tabletice/granulice sa algama za ove na dnu. Listića im dam manji prstohvat a granulice 2 kom jrdnom na dan. Ispravite me ako grešim molim vas. Razumela sam za hemiju veliko HVALA!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo što brzo stiže i kompletira se oprema,ta vazdušna pumpa ti nije neophodna ali dobro kad je već tu neće da škodi.Očekujemo slike sa novitetima kad namontiraš i pustiš u pogon filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene ponovo 😊 slika akvarijuma posle menjanja vode i ubacivanje novog filtera,planiram u ponedeljak ponovo da odnesem vodu na kontrolu pa ćemo videti šta smo uradili za sada ribice su ok sem skalara koji se ne vole bas pa se jure po akvarijumu u prilog šaljem i sliku jedne promene na skalaru za koju ne znam o čemu se radi ako može pomoc!? Takodje sam primetila da mu i sare blede.Čitajući forum ovih dana jako sam se uplašila tih bakterija i bolesti i nadam se da će posle ovih promena i one biti ok. Planiram sledeće nedelje tj ako voda prodje kontrolu da kupim još 10-ak ovih malih ribica da mi ova jedna ne samuje.Puno pozdrava za sve i mnogo vam hvala što ste mi pomogli u ovoj pobedničkoj borbi 😄😄

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TanjaNovajlijaaa




Registrovan: 23 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Crailsheim Nemacka

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

*početničkoj još uvek ne pobedničkoj 🙂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari znaju da budu temperamentne ribe (naročito koji su poveći - matični).
Hoće da se pobiju ako nema dovoljno mesta za skrivanje, sve dok se u akvarijumu
ne uspostavi hijerarhija ,dok se ne ustanovi koje alfa riba iliti koje glavni
u pogledu hrane i teritorije prvenstveno, a takođe i partnerstva.
Možda bi kriptokorina usteriana delimično rešila problem jer je širokolisna i skalarima
daje mogućnost skrivanja, ujedno na njeno široko lišće rado polažu svoju ikru (kada su upareni),
inače su jako vezani međusobno kada se upare. U većem akvarijumu može da bude i po
nekoliko parova skalara.

Crvenilo na oku skalara može biti (najverovatnije) od udarca drugog skalara i ako se to neponavlja
oporaviće se otprilike 20-30 dana.Ako li misliš na ovo ispod to je analni otvor putem kojeg između
ostalog polaže ikru ako je ženka, ako je mužjak tim delom oplođava položenu ikru. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License