Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dve hiljade i kusur godina... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima. Dugo me nije bilo na forumu pa sam, evo posle "dve hiljade i kusur godina" (a na rođendan akvarijum.org Wink ), rešio da predstavim jedan nano akvarijum.

30x26x35 (dšv) oko 27l bruto zapremine, od stakla 6mm.
Osvetljenje je jedna štedljiva sijalica Osram 865, 23w, 1600lm.
Foto period je kako kad, 10-12 sati dnevno.
Co2 - šećer i kvasac. Smešu menjam na 6-7 dana, u proseku izbacuje 2 mehurića po sekundi.
Podloga je oko 1l čarobne zemlje, koju sam najpre prosejao i onda potopio u kanti sa vodom da odstoji. Posle mesec dana sam je osušio i stavio u akvarijum pa preko nje 4-6cm rečnog šljunka granulacije 2-3mm.
Filter je spoljašnji trokomorni zapremine 10l sa sunđerom, šljunkom granulacije do 10mm oko 4l i perlon vatom. Trenutno ga pokreće vazdušna pumpa i ima protok od oko 180l/h.
Od biljaka tu su u zadnjem delu Vallisneria nana i Ludwigia repens. U sredini na korenu ruže su M. pteropus, M. pteropus narrow i još jedna biljka kojoj ne znam naziv. Dalje, Cryptocoryne wendetii green, C. w. brown i još 2-3 vrste kripti (ako ne grešim) a ne znam koje su, dve vrste anubia, jedna sa krupnim jedna sa sitnim listovima. U prednjem planu su 4 kamena sa mahovinom, 3 su sa Taxiphyllum barbieri a jedan je sa Fissidens fontanus i skroz napred je neki eleocharis.

Od faune tu su barski puževi i dvadesetak crvenih kozica (hvala Igorche81). Ribe ne planiram da ubacujem.
Vodu menjam na tri dana po 50%. Cikliranja nije bilo jer su voda i filter uzeti od drugog akvarijuma koji je bio u funkciji više od godinu dana.
Postavka je stara mesec dana i do sad su se javile tačkaste alge, samo na staklu.

Ovako je bilo par dana posle formiranja.

Image

A ovo je trenutno stanje. Slike nisu nešto, ali šta je tu je...

Image

Image

Image

Image

Image

Kripte na levoj strani su se otopile, pa sad kreću iznova.
Ludvigije ću uskoro morati da preuredim, kao i valisneriju čije "ranere" redovno seckam kako bih sprečio opsadu...
E sad, ova velika anubija mi nekako previše mesta zauzima, zaklanja svetlo kriptama desno a i odskače od ostalog bilja... Nemam je gde. Trenutno mi je samo ovaj akvarijum u funkciji, zbog terenskog posla, pa će za sad ostati tu gde je, dok joj ne nađem mesto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 9:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se mnogo dopada!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Burazer zna znanje kad je u pitanju skejp. Svaka cast. Akvarijum je super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, posebno se vidi da mi dobro ide stil "nabacaj sve na gomilu, imalo to smisla ili ne". Smile
Videćemo, ima vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smekerski akvarijum, nema sta..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druže.
Nezahtevnom bilju baš prija hranljiva podloga i Co2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nas dvoje se vratilo posle 10 godina.... nasdvoje Upoznavanje 0 Ned Sep 24, 2023 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Holandski kusur Baia Akvarijumi 9 Ned Feb 26, 2023 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 2020 godina Peku Razno 3 Sre Jan 01, 2020 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Posle 99 godina Baia Akvarijumi 78 Pon Feb 11, 2019 8:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License