Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crvenkapa - radni naslov Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Sone Smile onoliko !
Sponzori za 5+ ! Odlicni su, lepi, zdravi, obojeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 19, 2018 12:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

JocaZemun
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 42
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 5:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo sam do sad imao prilike da vidim ovakvih akvarijum sa crvenkastom podlogom
Ovo je po meni fenomenalno, svaka cast.
Biljke i postavka za 10+
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joco, hvala puno.
Nisam ni ja vidjala, a slucajno je doslo do crvene podloge 😊.
Ja volim svetle podloge - tipa bez, zuckasto, jer mi crna "zamraci" akvarijum. E, dopala mi se i Manado braon crvenkasta ali kad sam slagala ovo staklence nije je bilo (a i lagana je) . A ova je suva sasvim normalne boje - mnogo svetlija i vise braon.
Kad sam sipala vodu, priznajem da je bio sok!!!
Ali kad sam treci put prosla pored akvarijuma, shvatila sam da se smeskam - ustvari je super ispalo - kontrast sa biljem je fantastican!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bas htela da priznam, jako sam se bojala za ramireze - apistogramma je dominantna riba, nije uopste naivan - a i bas je veliki, sit i besan Smile , pa jos pred dve devojke....
Ali, nisam dugo bila u drustvu ramirezaca, pa sam zaboravila koliko su drcne ribice - ono "otrov se pakuje u male flasice" - koliko je tu hrabrosti i ludosti, pa jos kad se upare...
Zauzeli su svoj cosak, ciste nesto po podlozi i teraju svakog kome padne na pamet da primirise blizu njihovog dvorista, a kad je klopica, rastrce se , prvi su po celom akvarijumu. A, kad Poglavici (kakaduu) padne na pamet da brani svoje dvoriste, kao dve osice se okome na njega - jeste veci ali nije brzi!
Jedino im parira mala, malecka, najmanja na svetu (i najzlocestija) zenkica apistogramme. Ona kad je naljute ne samo da ih otera sa svog dvorista nego i iz njihovog.
Uglavnom, nije vise panika po akvarijumu, apistograma pliva spustene kreste, ramovi se vole, zenkice apistograme rede svaka po svom kutku, jedna se izgleda sprema za mrest, uzutila se jako, druga je malo povucenija, platike plivaju i uzivaju, i svi polude kad pridjes staklu...
Malo fotki
Image



i ostatak ekipe

Image

evo i zloceste devojcice

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljubomoran sam na tvoju baštu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Feb 22, 2018 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja kad vidim ove nagojene platike...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam ljubomoran na ovo sareno bilje, sve pohvale
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolan, razmahala sam se, mali akvarijum, puno bilja, i kad sebi kazem da je stvarno dosta, zao mi je kad trimujem, pa bocnem ovde, bocnem tamo....Srecom ima ovde jakih riba, pa su napravili sebi prolaze za plivanje 😂
Ayrton, kod nas, zadnjih godina , svi lepi pa debeli 😊. Sa platikama imam peh - resim da ih bude 3 - 2 zenkice i muzjacic, pazljivo izlovimo trio, pustim dva muzjacica i zenka.. onda uzmem dve zenkice, donesem kuci, opet muzjak i zenka...a drzim ih od pocetka bavljenja akvaristikom...rezime imam 3 muzjaka i 2 zenkice. Ubise ih, moracu ili da smanjim broj muzjaka ili da povecam zenke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Urose, vecinom je nezahtevno, a pravi lepe kontraste, kako ono kazu free style postavka 😂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja cu da se zaljubim u ove ramireze, a nikako mi ne idu u akvarijum... Prelepo ti ovo odrzavas, bas bas lepo ^_^
Free style, natural, ko da je bitno, lepo je Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ksendzi, divni su, ali su bas osetljivi. Sad pokusavam da smislim kako da jm malo prilagodim vodu.
Imala sam pre par godina u velikom akvarijumu i zlatne i plave, ali su mi ovi najdrazi.
A, stvarno ludaci po naravi ❤ kad se ne boje apistograme sto bi se bojali ruke - dolaze kao macici cim pridjes akvarijumu, pravi ljubimci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i novosti - posto sam resila da pokusam da patuljcima obezbedim koliko-toliko odgovarajuce uslove, a bez RO aparata (bez obzira sto se dugorocno gledano isplati necu ga uzimati), pocela sam pri zameni da dodajem trecinu Rose - balonce nedeljno podnosljiv trosak.
Pretpostavljam da je to bio okidac za ludilo - ramirezi poludese, a apistograme se izmrestise obe zenke.
Nisam bila (a nisam ni sad 100%) sigurna da je u pitanju mrest - zenke su nestale u zbunju u nedelju uvece (inace su one skroz neustrasive, posebno jedna), brane teritoriju, prve su na hrani, i tek danas su pocele da se pojavljuju na par trenutaka - i to obe u isto vreme ?
Muzjak kakadua je bio sikaniran od strane ramireza - sad mu opet nista ne mogu Smile - brani ga zenka.
Zenkama je stomak vidljivo manji , sada se i ova manje dominantna bas lepo obojila, i dalje su jarkih boja, ali, cim su izasle iz zbunja i jedu kao blesave, pretpostavljam da od mresta nije bilo nista.
Ako iammo nekog od iskusnih clanova kome su useli mrestovi, cisto me zanima, sa koliko bi malci mogli da se vide (ako koji ostane), da bih im pripremila hranu. Temperatura je 26.
Ramovi su se jako lepo obojili, plivaju stalno u paru, pitomi do bola, samo jos sto se ne maze, jednom recju - sad kad su oladili - divni Smile.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad gledam bas slike.... Extra su ribe, a i biljke...
Nego vidim na ovoj jednoj slici da te malo muče končaste alge ili grešim ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima malo koncaste, na alternaterama i na granama, ali nije strasno i to odstranim prilikom menjanja vode. Nego sad nisam htela da traumiram ribe, pa je dosla do izrazaja Smile. Cak nisam sigurna da li je cak i kladoflora jer su panjevi iz akvarijuma gde je bilo dosta...Uglavnom, cetkicu u ruke kod zamene vode i nema je Smile.
Inace , mi imamo malo specificno vreme osvetljenja od 6-12 i od 3-10, tako da je divno sto ima samo ovo malo algi....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 13, 2018 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zensko k'o zensko, rascupah akvarijum za cas posla Smile...

Preraslo je sve bilje bilo i zagusilo akvarijum (ipak je ovo malo staklo), pa sam pocela da premestam i povadila jednu manju kantu bilja, a ribe zapivale sretne i vesele.

Al. posto ja ne umem da gledam akvarijum koji nije zelen, pokusavam da odrzim tepih od Monte carla, a ribe mi svesrdno pomazu u tome. Zato pravi akvaristi drze neonke, razbore, male tetrice i te fine ribe, a ne ove kao ja, kud prodje apistograma, trava ne raste...Uglavnom drzi se jos, sad se lepo pounjava i dobija formu koju sam zamislila uglavnom. Meni se dopada, a mislim da ce posle prvog sisanja tepiha biti jos bolji.

Kod stanovnika, ista meta, isto rastojanje - jedino je ramirez poludeo , jurio zenkicu, pa sam poslusala savete kolega i donela mu jos 3 zenkice, a ludak ih je sve toliko jurio da je iskocio iz akvarijuma...Sad se one medju sobom mreste, udvaraju, pomalo svadjaju, uglavnom sve im prija.
Vodu mesam pola Rosu pola "cesmovacu" i u filter je dodat Serin Super peat da jos malo zakiseli.

Image

Ne obracajte paznju na musavo staklo, desilo se Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Izmenjen naslov teme nesha barajevac Obaveštenja 0 Sub Okt 03, 2015 5:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crvenkapa boobi Akvarijumi 18 Uto Jul 30, 2013 12:21 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Vio40 - akvarijum za radni sto Coa Akvarijum Centar 1 Pet Dec 14, 2012 3:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum redni broj 1 -radni naziv A... disident011 Akvarijumi 12 Pet Apr 20, 2012 1:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka (crvenkapa) sa crvenim tufnam... Pedja_991 Bolest 11 Pon Maj 24, 2010 4:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License