Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hang on filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupis neki kanister za 5-6 hiljada i manes se corava posla pravljenja kanistera.
Tata i brat nek utrce sa po trecinom para. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 5:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ono sto hocu je dva puta toliko Very Happy Razmislicu jos malo al to bi bilo extra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ljudi odlucila sam se da uzmem Atmanov kanister filter e sada za mojih realnih 60l vode ja sam se odlucila za Atman EF 2 jer je trokomorni, Atman EF 1 je dvokomorni, ono sto mene interesuje je da li mogu da postignem dovoljno talasanje vode da ne moram da uvodim vazdusnu pumpu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da hoces mozes da napravis sprej bar koji dobijas uz filter ako imas mesta za njega SoneBG ga je lepo odradio da bude jos efektniji http://www.akvarijum.org/forum.....05-45.html).
Ali da znas moraces cistiti svakih mesec dana jer znacajno opada protok.Ciscenje je lako i brzo, samo omoguci sebi da lako skidas cevi i crevo (da ti hauba bude prilagocena tome).Preporucio bih da nabavis cetku za ciscenje creva (mogu da ti posaljem link) ili da je sama napravis (imaj u vidu da ti ona sajla mora biti barem 1,5 metar ili priblizno), nije komplikovano ali ako ne zelis da se zezas sa tim lakse je kupiti.

Samo bih jos dodao da ne stedis na filter materijalu (mislim na kolicinu i kvalitet) i da budes pazljiva kad stavljas kofice unutra, pazi da one gumice nalegnu lepo, i kad koristis ventile oni ponekad spadnu i tu imaju gumice koje mogu da se izgube.Vodi racuna o tome i bices zadovoljna koliko cena ovog filtera dozvoljava.Uvek je bolje uzeti neki bolji ali ako trenutno ne zelis da das za to mislim da oni vrse funkciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitala sam negde za te gumice, sto se tice materijala za filtraciju ne bih da stedim. A sto se tice ciscenja jednom mesecno za mene milina s obzirom da je sada jednom u nedelju dana. Poslusacu savete zbog toga sam i ovde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

iz mog iskustva sam zaključio da je vazdušna pumpa potrebna u akvarijumu.
samo talasanjem vode ne može dovoljna količina kiseonika da se apsorbuje u vodu za normalan život riba
deo kiseonika se u vodu ubaci za vreme dok biljke vrše fotosintezu ( period upaljene rasvete ) ali isto tako te biljke uzimaju kiseonik za vreme mračne faze ( period ugašene rasvete )...
zavisno od veličine akvarijuma, naseljenosti ribom, biljkama, načinom ishrane, količinom hrane koja se daje ( prvenstveno ne pojedena hrana koja pada na dno ), količinom promenjene vode i sam period zamene vode zavise i potrebe ribica za kiseonikom....
u svakom slučaju od "viška" kiseonika ribama neće biti ništa dok od pomanjkanja može doći do pomora....
iznosim svoje mišljenje a na svakom od nas je da sam odluči da li će staviti vazdušnu pumpu u akvarijum ili ne ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros montiran Atman EF 2, nisam htela da stavljam sprej bar, iskreno ne volim mehurice. A sto se tice biljaka imam jednu biljku koju sam ubacila pre par dana i sada izgleda kao da su je ribice izgrickale tako da cu je izvaditi jer se raspala, ne znam koja je biljka u pitanju ali sam primetila da je grickaju. Nadam se da ce mi se voda izbistriti jer je to razlog za kupovinu novog filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čestitam, brzo si to rešila,neka te dugo i dobro služi.Mogao bi preko noći da se očisti već i da te ujutru dočeka bistar.Šta ima od filter mase u njemu?
Koje ribice i koju biljku grickaju?ako su zlatne onda je to očekivano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chaosad ::
Čestitam, brzo si to rešila,neka te dugo i dobro služi.Mogao bi preko noći da se očisti već i da te ujutru dočeka bistar.Šta ima od filter mase u njemu?
Koje ribice i koju biljku grickaju?ako su zlatne onda je to očekivano.


Hvala Smile Stvarno ne znam kako se zove biljka, niti bih zapamtila te cudne nazive Very Happy
Od filter mase imam sundjer, vatu, keramicke prstenove i siporeks, a od ribica paaa ima ih raznovrsnih Very Happy imam 10 neonkica, 2 ramireza, 2 silver sharka koja su mi pojela kozice cim sam ih ubacila Sad 2 zute moli (najhalapljivije). Od ukrasa nista, kad mi se procisti voda i bude sve ok u akvarijumu bacicu se na ubiljavanje i ubacicu neki panj. A sto se tice aktivnog uglja procitala sam da gubi dejstvo nakon par dana pa ga nisam stavljala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primetila sam da mi ramirezi i zute moli grickaju, ostale nisam videla da grickaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro jutro, jel se izbistrila voda?Možeš da staviš sliku da vidimo.Kozice nebi preživeli ni od moli i ramireza a kamoli ajkule,trebalo bi da ih se otarasiš pošto rastu 30cm,ako neko može da ih udomi sa većim akvarijumom ili menjaj u radnji nekoj za sitnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda je i dalje žuta i mutna, al ajde biću strpljiva.
Da li da promenim 30%, 50% vode ili da ne diram ništa?
Silver shark sam dobila, meni su ružne kao oni somići pangasius Very Happy Meni su ramirezi najslađi
Evo slike vode i biljke
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auu pa to baš ne izgleda dobro,mislim da to nije prljavo od ribica i truleži biološki nego da ti kamenčići puštaju neki kreč ili se 3d pozadina raspada pa pušta cement ili od čega se još pravi, a te čestice su previše fina i sitna prašina pa ni novi filter nemože da ih zadrži u sebi.Možda da probaš prvo da odvadiš pola vode pa povadiš kamenčiće,doliješ čistu vodu i sačekaš još dan da vidiš jel će da se isprlja u odnosu na ovo sa njima ili ostane isto ili bolje.Tako ćeš da utvrdiš barem da li je do njih, onda preostaje 3d pozadinu da izbaciš što je verovatno teže jer neznam kako je ona namontirana i zalepljena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš i samo deo kamenčića da staviš u teglu sa čistom vodom pa da vidiš dali će ona da se zamuti,bez riba,hrane ičega drugog bićeš sigurna da su oni krivi ili ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaš kako, već sam sve to probala, kupila drugi šljunak, pozadina je fabrička nije pravljena i sigurna sam da nije ona jer je ima moj brat duže od mene i njemu je voda čista.
Pre dve nedelje opran ceo akvarijum, vraceno 30% vode ostalo odstajale i bude cista par sati i opet krene da zuti. U radnji kod mene su mi rekli da je bakterijski bum ali vec prosla kroz to, jedio ako je neka zuta infuzorija.
Ugasila sam osvetljenje, natovila ribice i pokrila akvarijum aj i to da probam...
Ako i to ne uspe onda cu ponovo sve.
Ajde da sam ja nesto dodatno ubacila u ak pa da je tad krenulo nego odjednom. Otisla na skijanje na 3 dana, vratila se ono zutooooo, a jos nije bilo vreme za menjanje vode. E sada sta meni pada na pamet. Kada sam otisla na skijanje stavila
Sam im one tablete onaj sok vikend kako li se zove, ali opet posle opran ceo akvarijum. Poludecu , ne mogu da gledam ovakvu vodu, ako ne uspe ni ovo onda ne znam....ludim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License