Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hang on filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam znao za pozadinu da je fabrička i da to odpada kao uzrok i da si već isprobala kmenčiće nemam ideju više šta može da bude,baš mi je žao što te muči tako i još i sa novom filterom.Da li ga sunce dohvata neko vreme i možda i obično sobno svetlo pa mu je previše sve zajedno sa akvarijumskim.Sa srećom u pronalaženju uzroka i razbistravanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 4:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu i ovu poslednju opciju, ako uspe podelicu radost sa vama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam dobro razumeo tebi je sad sve novo, filter, voda... Infuzorija može da se pojavi i posle 6 meseci, naizgled bez razloga ali desi se neki poremećaj koji ne primetiš ako ne testiraš vodu itd... i zavisi od "boje" svetla kako će tvoje oči da vide tu boju, ako je svetlo plavkasto kao na strani pre nemoj da te čudi žuta.

Biljke, panjevi i slično doprinose stabilizaciji akvarijuma i uglavnom je najbolje odmah ih staviti.
Plus ne stresiraš bezveze ribe dekorisanjem akvarijuma Smile

Meni je sada neki režim da ne manjam vodu po 3-4 nedelje (a menjao sam na 7 dana nekada), a ima puno riba. Ne znam, deluje mi po ribama da je nekih 20-ak dana bolje kod mene, ali to ne mora da bude i u tvom slučaju, akvarijumi su u funkciji bar tri godine.

Jako sam davno koristio kanister i mislim da ja vata pogrešan izbor za njega. Bolje mi se pokazalo sa sitnim sunđerom na dnu koji sam prao pod česmom.

Odem i ja na po neki dan ali retko se seti ko osim mene da ima ubaci malo hrane pa mislim bolje da nema hrane tih par dana nego te tablete za koje ni ne znam da li su ribe pojele.

Sipaj eventualno FFM ako si zabrinuta za ribe, ne diraj ništa 20-tak dana pa vidi na čemu si.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipala FFM svaki put kad sam menjala vodu i ne pomaze. Kada sam rekla ovima na NBg (ne znam dal smem da reklamiram, mada vidim da su sponzor) cudili su mi se kako mi FFM ne pomaze. Preostala mi je poslednja opcija koju sam primenila a to je prekrivanje akvarijuma. Videcemo dal ce pomoci. Bas se nerviram. Ovako je vec mesec dana, i vec mesec dana pokusavam na razne nacine da resim problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Plovak je pomenuo aeraciju.
Tebi za trenutno stanje treba aeracija pod obavezno.
Lično više volim rešenje sa nastavkom za aeraciju na motornoj pumpi nego vazdušne pumpe koje rade kao da sma upalio traktor u sobi.
Ako nemaš nastavak za aeraciju viči, kukaj ... Smile ima dosta nas neki komad više. Samo ga nekako namontiraš na taj izlaz vode u akvarijumu. Posle kad ubiljiš ili kako god rešiš probaš sa talasanjem pa vidiš da li treba dalje ili ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam od starog filtera. Ali gori je zvuk nego na vazdusnoj pumpi Very Happy Probacu i to. Ima dosta njih kojima se ova zuta voda svidja ali ja ne mogu da gledam svoj akvarijum, toliko mi ide na zivce i toliko sam zivaca istrosila pokusavajuci svasta da mi dodje da ga razlupam Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum Art, piši slobodno, ni sam ne znam više šta se sme šta se ne sme Smile

Strpi se par nedelja. Nije ti baš tako kako kažeš, menjala si filter, ovo ono, svi uslovi su tu da se poremeti sve živo. I ubilji ga sa bar par biljki što pre, puno znači. Sipam ja i dan danas FFM kad ga imam, ne škodi uopšte.

Ako si ga pokrila, pazi da se na pali svetlo ako imaš tajmer i ne diraj ga uopšte ta dva dana, ni da zaviriš, zaboravi na njega. Poželjna je i što je moguće jača aeracija dok je pokriven.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 5:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacila jednu biljku ne znam kako se zove, izgrickale ribice, koje preporucujes?
Ne virim u akvarijum i ovako mi se ne gleda dok je ovakav Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne pitaj mene za biljke, imao sam ih gomilu i nemam pojma Smile
Kod mene su prisutni kopači dna i grickalice. Na kraju mi se svelo na echinodorus koji se bori ponovo da raste i kripte usteriane i wendtti green (ako sam dobro napisao).
Za start sam koristio valsineriu i plutajuće (pistia i ceratopteris cornuta). Valsineriu zamenile kripte a plutajuće možda opet nabavim.
Ima ovde ljudi koji mogu mnogo bolje da ti daju savet u zavisnosti šta želiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bitno da li si dobro napisao kada jo to ne umem ni da procitam Very Happy Uglavnom mi se dopadaju biljke sa krupnijim listovima, na kraju cu uzeti anubias nanu nju sigurno nece grickati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je 30% vode vraćeno u akvarijum malo, naročito ako si i filter promenila. Moguće je da ti se akvarijum praktično ponovo ciklira. Probaj da praviš manje izmene vode (ne uobičajenih 30% nedeljno) ili čak da ga ignorišeš 10-15 dana bez izmena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cecam ::
Mislim da je 30% vode vraćeno u akvarijum malo, naročito ako si i filter promenila. Moguće je da ti se akvarijum praktično ponovo ciklira. Probaj da praviš manje izmene vode (ne uobičajenih 30% nedeljno) ili čak da ga ignorišeš 10-15 dana bez izmena.


Akvarijum se sasvim sigurno ponovo ciklira, sve je odrađeno ubrzano zato sada postoji ova (naizgled) loša situacija.
Sa zamenom vode ništa ne postižeš jer Kristina ,time nećeš dobiti ništa.Potrebno je da se zapati kultura dobrih bakterija
u akvarijumu (pre svega u filteru), pa ti predlažem ako već nisi da staviš keramičke prstenove ,biokugle i sve ostalo u filter,
kako bi se uspostavila biohemijska ravnoteža i dobiješ ono što treba.Filter inače služi da napravi dobar imunitet vode,riba i sve što živi u aq, a ne samo da prečišćava vodu (mada mu to jeste osnovna uloga). U odeljku o filtrima imaš podosta toga.

Ako je u pitanju infuzorija već si dobila uputstvo. Bitno je da znaš da "obična voda" sa sobom nosi nevolje.
Da bi se sve dovelo u red potrebno je vremena, zavisno od broja riba, ubiljenosti, filtracije, aeracije itd.

Najvažnije je strpljenje u takvim situacijama, ništa preko noći.Ako prođe i mesec dana do željenog stanja neće biti smak sveta.
Srećno! Pratim temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Easy start koristim redovno kako su mi i rekli FFM takođe.
Nego, pade mi nešto na pamet, šta ako ja imam problem sa algama, između pozadine i stakla sam primetila nesto braon, sada ne mogu da postavim skiku jer mi je akvarijum prekriven, slikaću kad ga otkrijem, ako ne bude bilo pomaka šta mislite o tome da probam sa onim Tetrinim preparatom protiv algi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kristinabg94
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2017
Poruke: 47
Lokacija: Beograd, Petlovo brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 07, 2018 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konačno sam rešila misteriju.

U pitanju je bio stari filter koji nije mogao da filtrira moj akvarijum.

Testirala sam vodu, imam 5 mg/l nitrita, nažalost neke ribice su uginule, preostaje mi da čekam da novi filter krene da odrađuje posao.

Evo kako sada izgleda moj akvarijum, uskoro mi stiže i novo osvetljenje i jedva čekam da se sve stabilizuje i da konačno mogu da uživam i ja i ribice

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License