Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoc oko pola Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
stefan1994
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Mar 2018
Poruke: 4
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ppozdrav ljudi akvaristi... Very Happy
Potrebna mi je pomoc oko polova kod trihogastera i polova kod skalara.
Kupio sam Akvarijum od 240 litra a sa njim i ove ribice.. imam ih po 2 od obe vrste pa me interesuje kako da prepoznam pol?
Citajuci na foumima vise sam zaboravio nego sto sam naucio aliz elim da cujem i jos po neko misljenje.
Forumi su mi rekli da su oba skalara zenke kolko sam uspeo da vidim. postavicu i slike pa mi vi kazite
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 1:22 am Snimi Poruku Nazad na vrh

stefan1994
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Mar 2018
Poruke: 4
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pise mi za slike da su mi prevelike tako da necu moci d aubacim sliku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t1479.html
http://www.akvarijum.org/forum.....-t815.html

Ako koristiš neki hoster za slike onda ubaci pun link, da ima .JPG ekstenziju na kraju.

Za sklare je sigurno kada se upare, ide prvo ženka i lepi ikru pa mušjak za njom i oplođuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stefan1994
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 04 Mar 2018
Poruke: 4
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesa69
jedan ima oko 10 a drugi oko 17 cm kad bih mu merio i one antenice na perajima.. veliki su.. a inace nijedan skalar nema grbu...
posto sma nov na forumu ne znam da li moze da se posalje slika u PP... ako moze javi mi se da ti posaljem.. pposto ja bas i ne mogu najbolje da se snadjem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefane ako su ribe već krupne njihova zaobljenost ti daje verovatnoću da je u pitanju ženka,bez obzira da li je skalar
ili trihogaster. Inače mužjak trihogaster ima šiljato leđno peraje dok je kod ženke zaobljeno (to ti je 100% pouzdano kod trihogastera). Što se tiče skalara oni se raspoznaju po njušci odnosno grbi iznad usta. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nema 100% tačne metode za pol skalara dok se ne upare i ne polože ikru. Bar ja ne umem na osnovu slike da ti kažem, pa ni uživo da ih gledam Smile
Gledaš ko polaže ikru, ko ide za njom i eto ti odgovora o polu.
Gospdin @Teodos je u ovom videu snimio kako to izgleda:
http://www.akvarijum.org/forum.....tml#135140

Kucaj u Youtube "kako smanjiti sliku za ..." i imaš uputstava i više nego što želiš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skines aplikaciju photo and pic resize za android
Evo ikonica kako izgleda app

Image
Brzo i jednostavno
Ili na komjuteru sa bilo kojim programom za obradu slika smanjis sliku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 7:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzjaku trihogastera ledjno peraje ide u spic za razliku od zenke kod koje je zaobljeno. Kod skalara je malo teze. Zenka skalara u toju mresta izbaci tzv papilu i to je najsigurnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stefan1994 ::
Pise mi za slike da su mi prevelike tako da necu moci d aubacim sliku


Ako ti je recimo windows 7 u pitanju, dovoljan je jedan levi klik na sliku koja je smeštena u nekom folderu,
u gornjem levom uglu piše Preview, ideš na njegovu strelicu i izabereš recimo opciju Microsoft Office Picture Manager,
levi klik na tu opciju i otvara ti se program za obradu slika.Otvori ti tu sliku, na meni liniji piše Picture,uđeš tu i klikneš
na Resize, skroz desno podešavaš parametre buduće slike,postoji prazno polje a iza znak u%, ideš na smanjenje ili
uvećanje i to je to.Smestiš novonastalu uvećanu ili smanjenu sliku gde želiš i odatle je kačiš na sajt. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License