Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mini Zix Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aquazix
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Mar 2016
Poruke: 3
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2018 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao ljudi, dugo sam na forumu, ali nikako da predstavim svoj akvarijum, pa evo napokon sam se odlucio.
Akvarijum dimenzija 30x17x20 trebalo bi da je nekih 12L (ima prednje zakrivljeno staklo).
Napunjen je u junu 2017.
Od opreme je tu atmanov hang on u koji je dodat sera siporax i svetlo aquael leddysmart 6w
Biljke su cryptocoryna i anubia nana jos od pocetka a sto se tice ribica jedan borac, corydoras sterbai i ancistrus a od skoro i 3 kraljevske neonke i jedna gracilis tetra Very Happy
U sredini je lava kamen a podloga su obicani crni kamencici.
Koristim easycarbo. Svake nedelje izmena 40% vode. Svetlo 8h dnevno.
Nikakvih problema nije bilo do sada, sem sto su se pojavile u poslednjih mesec dana zelene alge pa eto ako ima neko neki savet? Smile

Ovo nije moj prvi akvarijum, njega cu predstaviti nesto kasnije prvo ovaj manji Very Happy Very Happy Very Happy


Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2018 10:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobar izbor biljaka a i sam borac je odlicno cucnuo. Verujem da uziva 😉
Odlican primer kako se akvarijum sa manjom litrazom moze lepo srediti Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
aquazix
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Mar 2016
Poruke: 3
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas uziva! Seta se kao gazda po akvarijumu😊
Hvala.
Jel ima mozda neko savet za zelenu algu? Kad menjam vodu skinem sa stakla al se opet pravi do sledeceg puta, ne puno ali smeta.. A sa nekih listova nece da se skida, anci ne uspeva izgleda dovoljno da ocisti, jake su mu. Prvi put se to desava od pocetka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko dugo ti svetlo radi? moguce da je do toga ja sam imao
problema u veikom akvarijumu drzao sam svetlo malo duze(dolazio kasno kuci
pa I ja malo da gledam akvarijum Smile ) namestio spej bar da kruzi voda svuda u akvarijumu,
I dodavao dve nedelje Algeexit I pomoglo je sta of toga nisam siguran ali predpostavljam
Algeexit.Svetlo kod mene u akvarijumima radi 8 h dnevno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda probas da smanjis na 5-6 sati, povecas menjanje vode nedeljno (40-50 posto dok se ne resi situacija ) ili da smanis jacinu svetla ako si u mogucnosti.Ne znam dodajes li prihranu ali mozes i to da prekines ako dodajes.

Ili da dodas jos malo biljki, recimo monosolenium tenerum na lava kamen (koji bas lepo raste) i napred nisto nisko tipa lilaeopsis brasil da bi ti pojelo sto vise hranljivih stvarcica iz vode da nema hrane za alge.Dok ne dodje neko iskusniji da ti pomogne, imas savet za prvu pomoc.Pozdrav i samo strpljivo. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aquazix
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Mar 2016
Poruke: 3
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusavam ovih dana sa svetlom 4-2-4, videcemo da li ce biti bolje, mozda cak i smanjim na 3-2-3.. Koristim ovaj easycarbo, mozda uz manje svetla se vrati sve u normalu..
Ne koristim prihranu.
Razmislicu o lilaeopsis brasil , svidja mi se, jedino sto ce morati cini mi se bas cesto da se krati.
Hvala na pomoci.😊
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grejanje mini odgajivacnice zimi Zivadin Razno 1 Pet Sep 03, 2021 12:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnicki akvarijum - mini deo priro... Lenji Lisac Početak u akvaristici 18 Pon Avg 31, 2020 4:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mini odgaivacnica - Baia Baia Uradi Sam (DIY) 16 Uto Avg 11, 2020 7:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternathera Mini boskonet Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Feb 20, 2020 1:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Eleocharis acicularis ,,Mini", k... VilenjakBg Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 29, 2018 10:47 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License