Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aquar Jajale pumpa i top filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko imas para trenutno uzmi seachem matrix od 1L, neces omasiti, pa u filter ubaci polovinu ako ne i ceo to ce da ti izadje oko 1-2cm, zatim kako je nesa69 rekao plavi sundjer od 3-4 cm deblije duz celih 53x10 od filtera i zadnji (gornji sloj koliko stane vate do vrha). Kad ubacis sve to u filter sundjerom prodji duz stranica/ivica stakla i icedi taj sunjer preko filter materijala, jer se na staklu nakupe isto bakterije koliko toliko pa da ih prebacis gde im je mesto. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 5:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso hvala puno uzecu red keramickih prstenova i preko staviti sundjer gledao sam u pet sopu ima da se kupi dvoslojni kosta 7km samo bi morao uzeti dva pakovanja da ga mogu fino izrezati i rasporediti u filteru da bude sve popunjeno Bravo

@ksendzi citam ja sve postove ovde sam pitao koliko sta kosta jer ima prstenova od 2,5e pa do 15 eura e sad u cemu je razlika osim gramaze je ne znam sad ako sve to mogu uklopiti u 20km super bolje u svakom slucaju nego da dajem 40km Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Ukoliko imas para trenutno uzmi seachem matrix od 1L, neces omasiti, pa u filter ubaci polovinu ako ne i ceo to ce da ti izadje oko 1-2cm, zatim kako je nesa69 rekao plavi sundjer od 3-4 cm deblije duz celih 53x10 od filtera i zadnji (gornji sloj koliko stane vate do vrha). Kad ubacis sve to u filter sundjerom prodji duz stranica/ivica stakla i icedi taj sunjer preko filter materijala, jer se na staklu nakupe isto bakterije koliko toliko pa da ih prebacis gde im je mesto. Wink


Gledao sam sundjer dupli dva sloja crni i plavi ima jos mislim plavi i rozi jedan je debljine oko 3cm znaci ta dva su oko 5-6cm debljine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco83 ::
@ksendzi citam ja sve postove ovde sam pitao koliko sta kosta jer ima prstenova od 2,5e pa do 15 eura e sad u cemu je razlika osim gramaze je ne znam sad ako sve to mogu uklopiti u 20km super bolje u svakom slucaju nego da dajem 40km Wink


onda sry, nisam tako razumela pitanje xD radice isti posao i jeftini i skuplji, zavisi od proizvodjaca, velicine pakovanja, mnogo faktora, al u sustini svi imaju istu funkciju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco83 ::
... jer ima prstenova od 2,5e pa do 15 eura e sad u cemu je razlika osim gramaze je ne znam

Razlike u ceni keramičkih prstenova su velike iz više razloga. Jedan od najbitnijih je u samom sastavu (kvalitetu) prstenova, tj. koliko bakterija može da se "naseli" u njima. Oni jevtiniji (kineski) mogu da "prime" koloniju od par hiljada bakterija, Serini keramički prstenovi oko 6-7 hiljada a Serin siporex čak 11-12 hiljada. Normalno, ista količina, težina keramike (mislim da beše kutija od 750 grama). Ovo sam čuo kad sam nabavljao keramiku za svoj akvarijum, od gosp. Ace iz Akvarijum Centra.
A spolja kad ih gledaš izgledaju isto ( ili makar slično). Znači Siporex je najkvalitetniji, ali i najskuplji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Feb 25, 2018 5:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco83 ::
Gledao sam sundjer dupli dva sloja crni i plavi ima jos mislim plavi i rozi jedan je debljine oko 3cm znaci ta dva su oko 5-6cm debljine


Nije bitna boja ukoliko je gustina ista. Nece ti biti dovoljna bioloska filtracija samo sa tim sundjerom. Dodaj keramiku ispod, ukoliko mozes seachem matrix odlicno, ukoliko ti je previse skup dodaj siporax serin, ukoliko je i on onda ubaci kineske resun ili koje vec nadjes, ove od 2.5€, s tim da seachem matrix se samo prospe dok prstenove je bolje sloziti da stoje duz celog filtera jedan do drugog nego ih samo pobacati (vazi za tvoj vid filtera, tj top filter).

Mera filtera je 53x10x7 tako da duzinu i sirinu kad pomnozis sa 2 (cm visine) izadje te oko 1.06L sto bi reklo da je dovoljno kupiti 1L prestenova i ubaciti kao zadnji sloj, zatim ukoliko je sundjer vec 3cm debljine trazi da ti iseku 53x10 ili trazi 60x10 pa ga skrati kod kuce na odredjenu meru. Ne znam kako ga prodaju kod vas po pet shopovima a ovde je svuda drugacije neko ima vec gotove komade, neko meri, neko samo po celu tablu itd. Nego sada kad imas 2cm prstenova i 3cm sundjera dolazi na red vata tacnije onaj ostatak do 7cm koji je 2 cm i to je to sto se tice filtera. Kada redjas vatu stavis parce nove ispod ove stare i sacekas 10 dana da se bakterije prenesu i kod zamene vode prvu prvu vatu bacis, a ovu novu prvu podignes na njeno mesto, a ispod stavis novu. Sundjer i keramiku ne diras.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Mar 06, 2018 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam sera siporax uz njega dolazi jos nesto gratis filter biostart gledao sam sundjere ali ne mogu naci da mi velicina odgovara mogu ga jedino izrezati pa nastavljati sta bi bilo dobro jos ubaciti uz ovaj siporax?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2018 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas imam slobodan dan pa krecem da sredim ovaj filter mislim da ce mi faliti malo sera siporaxa pa sam uzeo jos keramickih prstenova e sad me zanima da li moze to nesto skoditi ako se kombinuje?

Imam i ovaj sundjer da i njega stavim preko siporaxa

Image

Hvala vam ljudi Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Sub Mar 10, 2018 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sunđer, obavezno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidi se dobro gustina te spužve. Čini mi se da sam vidio da je pumpa mnogo jaka i mogao bi imati problema ako je spužva pregusta. Mada velika je dužina filtera pa bi to moglo da radi. Javi rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Spužva je iz dva sloja a pošto je neće biti dovoljno za moj filter ta dva komada moram iskombinovati kao i ovaj sera siporax i keramičke prstenove

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Čak je i ostalo malo sera siporaxa

Image

Keramički nisu ni trebali jedino da stavim jos jedan red i preko sundjer Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napokon sredjen filter jos vata i to je to Very Happy

Image


Image

Da li ovaj sera filter biostart sto je dosao uz siporax mogu posuti po spužvi ili mora ići preko prstenova?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

brankorad ::
Ne vidi se dobro gustina te spužve. Čini mi se da sam vidio da je pumpa mnogo jaka i mogao bi imati problema ako je spužva pregusta. Mada velika je dužina filtera pa bi to moglo da radi. Javi rezultate.


Sad je bas natrpano nesto cu morati izbaciti spuzvu ili vatu jer mi podize cijev i voda tesko prolazi Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda i može ovako proći ako se ne bi začepilo

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License