Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moj prvi morski akvarijum u Novom Sadu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odličan tekst o prelivima, srećom još nije zalepljen akvarijum, tako da će biti neke konstruktivne prepravke.
Bolje u startu napraviti kako treba, samo još da skontam gde koliko bušiti, akvarijum, policu ... Shocked

nabavljene i pumpe za talasiće
Newa wave 3,9 i Aquael 2600

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 12:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 02, 2018 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proučio sam malo tekstove o prelivima i posle savetovanja sa iskusnijim odlučio sam ipak da uradim sa bušenjem na dnu akvarijuma.
Mnogo je tiša varijanta jer se u tom slučaju ne čuje bućkanje, jer kad ima vazduha i vode u cevima čuje se protok.
uradio sam ovakav sistem

Image

Naravno sa malim modifikacijama.
Nisam nasao bulkove kakve mi trebaju, bilo je samo velikih, pa sam iskoristio one uvodnice.
trebalo je samo adapter sa navoja na pvc cevi, a ceo komplet sa ventilom je izasao oko 2000 din

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prati se, usput da ucim na tvojim greskama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skuplja se oprema naveliko Smile
samo napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

čekam samo da ode žena pa da izbušim policu odgore byby haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz licnog iskustva, gledaj da ti ne bude prevelika visinska razlika izmedju vrha te rezervne prelivne cevi i prelivnog ceslja,mozda cak da budu u istom nivou. Vrh te cevi ti odredjuje nivo vode u prelivu, i ako je velika visinska razlika izmedju vode u prelivu i displeju onda ces tu imati jedan lep bucan vodopad. Ako podesis visinu te rezervne cevi kako treba i nastelujes ventil s pravom merom, imaces jedan apsolutno tih sistem, posebno posto si uzeo i DC pumpu. Meni je jedan od glavnih uslova za akvarijum bio da bude sto tisi, jer je u dnevnoj sobi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na onom gmac reef linku imas i detaljna uputstva za izradu sumpa, to ti je sledeci korak. Ali prvo nabavi skimer ili se bar idluci za neki model da bi znao njegove dimenzije, to ti je bitno za organizaciju pregrada u sumpu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, baš čitam taj sajt odličan, rezrešio sam nekoliko nedoumica.
Po njihovim uputstvima stavio sam razliku te dve cevi 6 inca i kopirao sam sve kako su predložili.
Mala nedoumica oko protoka
For that reason I generally recommend a rate around 5X-7X of the display volume per hour.
Kažu da se preporučuje protok od 5 do 7 puta količina vode, a da li se računa ukupna voda akvarijum plus sump?

a skimer sam uzeo polovan
https://www.ebay.co.uk/itm/Marine-protein-skimmer-v2-skim-used-condition-all-working/173161078191?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
TMC V2 za £25.01 za pocetak nadam se da će raditi posao
http://www.tropicalmarinecentr.....index.aspx
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Mar 03, 2018 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to u vezi protoka kroz sump bih i ja voleo da cujem od nekog iz iskusnije ekipe, kakva je praksa. Sporiji protok je navodno bolji za funkcionisanje skimera, a brzi protok je bolji za mehanicku filtraciju vatom, carapom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izbušene rupe u polici i sad samo da se sastavi akvarijum i može da počne punjenje.

Image

a ovo sam radio i pre na akvarijumima i svidelo mi se.
Posto ispod akvarijuma stavljam stiropor debljine 1 cm nije mi se svidelo da se vidi ispod stakla, pa sam uzeo četvrtastu gumenu traku u dimenziji 1x1 cm i zalepio po ivici stiropora. Naravno stiropor skratite za ta 1 cm i kad se namesti akvarijum odgore vidi se samo crna guma koja je potpuno ravna sa staklom.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Acas
Akvarista



Registrovan: 18 Maj 2017
Poruke: 57
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 06, 2018 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast, i ja imam dosta toga da naucim, ovo za crne cevi mi je ekstra, kao i za gumu. Svaka cast, pokupicu tvoje fore pa primeniti, i ja sam u pripremi akvarijuma, samo prelazak u veci. Interesuje me i kako si ovo iz Engleske, mislim koliko te postarina izadje. Ja sam neku opremu iz Austrije uzimao, ali mi drug kupi pa posalje busom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 09, 2018 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sastavljen akvarijum i sump. postavljen na policu i bas lepo izgleda. Sad potraga za kamenjem. Novi uvoz suvog stiže za desetak dana, toliko ću se nadam se strpiti.
Savet je da se stavi sve suvi kamen, ubaci voda i bakterije, tako se dobije sigurno čista sredina bez problema sa raznim zagađenjima koja su moguća sa lošim živim kamenom.

Image

Iza sam ubacio tamno plavu foliju da vidim kako ce izgledati pozadina, to ću zalepiti na zadnje staklo i takođe po prelivnom delu da se ne vide cevi,
Gumena ivica bas lepo izgleda, tako da se ne vidi stiropor a guma fino dihtuje pa voda ne može da se slučajno podlije između stakla i stiropora.

Image

I jedno pitanje za poznavaoce materije. Imam džak kvarcnog peska koji sam koristio kod ciklida, pa sam mislio to da ubacim, sad cujem da to nije dobro ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
midnight
Akvarista



Registrovan: 08 Mar 2016
Poruke: 142
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kvarcni pesak definitivno nije dobar izbor za morski akvarijum tako da nemoj ni da razmisljas o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ticma
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2013
Poruke: 41
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sta stavljate dole, koji pesak?
definitivno cu stavljati pesak, lepše mi je tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Shadz
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2016
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Živi pesak namenjen morskoj akvaristici. Imaš da ga kupiš gde i kamen uglavnom. I onda svašta izađe iz njega zanimljivo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License