Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aquar Jajale pumpa i top filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
becke021
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2017
Poruke: 110
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco83 ::
brankorad ::
Ne vidi se dobro gustina te spužve. Čini mi se da sam vidio da je pumpa mnogo jaka i mogao bi imati problema ako je spužva pregusta. Mada velika je dužina filtera pa bi to moglo da radi. Javi rezultate.


Sad je bas natrpano nesto cu morati izbaciti spuzvu ili vatu jer mi podize cijev i voda tesko prolazi Confused


Ja bih probao da poslazem prstenove horizontalno, uzduz filtera, na ovaj nacin na koji si ih poslagao, logicno je da voda mnogo teze prolazi.
Mozda u tom slucaju neces morati da vadis sundjer...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 7:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2018 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prolazi sad voda dobro jedino sto je cijev naslonjena na vatu da to nece praviti problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haos Sad nocas mi voda izasla sve po stanu prelilo preko filtera ludilo Confused Sta da izvadim vatu ili sundjer?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi siguran da je prelilo iz filtera? Mozda je to crevo koje imas na pumpi, iz njega zna da se vraca voda po nekad, i ako ne primetis na vreme eto belaja. Meni ni jednom do sad nije prelilo iz top filtera, a imam isto sto i ti, i pratenove i sundjer i vatu. Probaj da nabavis neki tanji sundjer ili stanji malo taj koji imas. Kako je regulisana plastika oko filtera? Mora da ima neke proreze u slucaju da prelije da bi se vracala ta voda u akvarijum. Vata ti je neophodna u filteru, svakako, meni takodje stoji prilepljena za sprej bar, pa nikad nije prelilo. Mozda si stavio previse vate (koliku si debljinu uzeo?)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelilo je iz filtera jer sam nagurao dva komada deblje vate a ovo crijevo sto ide iz pumpe ja drzim za svaki slucaj ispod poklopca akvarijuma jer zna voda nekad krenuti na njega pa neka bude ispod Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta vata ti sluzi samo mehanicke necistoce da pokupi, stavi jedan sloj, dva ti ne trebaju i neces imati problem. Za mesec dana izvadi tu vatu stavi novu, ona se prlja i menja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zato je i prelilo, u vati je dosta vode, kad se zasiti deo prolazi dalje u filter kroz sundjer i nazad u akvarijum, a ako ne moze tolika kolicina vode da prodje kroz vatu ona ide napolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad je jedna tanka vata i evo sta se desi nakon nekog vremena

Image

A ovako je spricalo nocas samo na drugu stranu iza filtera i izasla voda po sobi Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ti je debeo sundjer? Probaj taj sprej bar malo da okrenes, da ne idi direktno na dole rupice nego recimo pod uglom od 45° na dole
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sam vec pokusao i nista izgleda da je problem veliki protok vode i ne moze sve odmah da prodje kroz spuzvu koja je debljine 2,5cm nista izvadicu spuzvu i ostaviti siporax i preko dva sloja vate i neka bude sad tako dok nesto drugo ne skontamo Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo napravi veci otvor da vise vode moze da prodje. Podigni malo levu stranu, odnosno pregradu sa sve sprejbaromi bice okej kad moze vise vode da prodje ispod
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidim na slici da li se to voda odbija o vatu pa izbija mlaz napolje ili to direktno sa sprey bara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odbija se od vatu i pravi mlaz ono malo ide sve kako treba i samo odjednom se krene odbijati i praviti mlaz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 12, 2018 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okreni sperey bar da rupe budu na dole pa prati situaciju.
I mozes mozda smanjiti malo protok pumpe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 6:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okreto sa i prema dole isto se desava i pokusavao sam naci na pumpi da smanjim protok vode ali izgleda da nema tu mogucnost Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License