Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 bolestan papagaj tigrica pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@makich: meni su dve tigrice živele po oko 10 godina, nimfa preko 10 a doletela na terasu. A gajio sam ih i kao klinac.
Imaš odgajivačnice koje lako nađeš preko googla, i možeš da kupiš kvalitetnog i lepog papagaja, odgajanog i hranjenog kako treba. Veruj da je razlika u ceni sasvim opravdana.
Evo sestrićima skoro opet uginula tigrica posle kratkog vremena, hoće baba i deda da im kupe, ulete u pet šop, nema šanse da damo više od 300 dinara i to ti je što ti je. Da ne govorim o ostalom. Ja istraumiranije (al' se izrazih) papagaje ne videh, a moje sam na bicikli terao na pijacu.
Priđe neko kavezu oni svi ko na usvajanje, ovo sad u petšopovima kao da si tukao od kada se ispilelo.
Ako se rešiš, a lepo ih je imati, potraži malo.

Inače profiterole drugarica Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 2:01 am Snimi Poruku Nazad na vrh

makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 11, 2014 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesa, bas sam gledala razne odgajivacnice, jer sam bas htela da sto pre kupimo novu pticu. Trazila sam od ovih manjih, najradije bih opet tigricu. slabo nesto ima...svi mi kazu sezona je prosla, te nisu rucno hranjene, iz volijera su...znaci nije to to. a i ponuda u Bg-u je slaba, bar po ovome sto ja nadjoh.
Sva sreca deca nisu strasno odreagovala na uginuce, jer se nisu mnogo navikli, najvise ja, jer sam se ja brinula o ptici i negovala je dok je bila bolesna. Mada kazu prvi ptici se mogu ocekivati na prolece, mozda sacekam do tad. Mada mi strasno pusto bez njega. Uveselila bi me nova pticica. Svi u kuci volimo zivotinje, bilo bi joj lepo kod nas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Dec 11, 2014 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi braonouhu konuru neces se pokajati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Dec 11, 2014 3:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

+1 za cvrca Smile
Ja sam zbog oca morao da odustanem od braonuhe konure (ima problema sa plučima, neka astma pa lekari rekli da nije preporučljivo a on još gori od mene da nabavimo novog), jeste malo skuplja ali je predivan papgaj.
U pravu su ljudi i daki su ti uglavnom dobar savet, sačekaj proleće i nove piliće. Uglavnom sada ostave za legla, strpite se malo i bićete mirni i zadovoljni jako dugo. Ne padaj na priče o ceni u zavisnosti od boje, i probaj da se dogovoriš kad orijentaciono da se javiš, rezervišeš i ručno hranjenje. Sve je to nezahvalno, nikad se ne zna šta će da se ispili. Uglavnom negde u maju, junu imaš papagaja u ruci bukvalno.
Pa tigrice su uglavnom i po volijerama, njima nekako najmanje pažnje posvete, nimfe još kako tako (isto ume da bude jako intersantan) ostalo je već ozbiljnije, nije tako strašno skupo ako ne kupuješ kakadua ili aru Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 11, 2014 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@cvrc, tu pticu mi je vec neko preporucio kao najbolju za ljubimca uz decu. Videla sam da su rucno hranjeni oko 60e tako nesto...Mozes li da mi objasnis zasto bas on, mislim sta je to specificno kod te sorte u poredjenju sa drugim?
@nesa, i jedan od mojih sinova ima astmu (deciju) al nama je dr rekao da ne moramo da se odricemo ljubimaca i ne menjamo nista po kuci, tipa sklanjanja zavesa i tepiha. A pticu je muz doneo bas neposredno pre nego sto je dobio dijagnozu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MarkoN




Registrovan: 13 Mar 2018
Poruke: 0
Lokacija: Loznica

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi necija pomoc. Imao sam tigricu koja je bila kod mene pa sigurno 8 godina ako ne i vise. Uginuo je juce posle 5 sati mucenja. Poslednjih mesec dana imao je proliv, kada krene da poleti on se srusi na pod i doseta do mene, kada spava stavljao je glavu u krilo. Otisao sam kod veterinara dao je neke vitamine koje sam mu davao kroz vodu, bio je malo bolje ali nije to to. Bio je mnogo veseo papagaj, bukvalno mogao sam sve da mu radim, bio je previse vezan za mene, cim cuje moj glas sa vrata on zvizdi i sleti mi na ruku ili rame. Mnogo mi je krivo sto se mucio toliko pre uginuca, i bilo mi je mnogo krivo i jos uvek mi je krivo sto je uginuo, mozda sam mogao nekako i da mu pomognem. Nekako sam se previse bio vezan za njega, i sada kada god pordjem pored mesta gde mu je stajao kavez suza sama krene. Nekako ta ljubav prema njemu je bila neopisiva,i njegova prema meni. Na dan uginuca ujutru je bio ok, i od jednom su mu samo otkazale noge, nije mogao da se podigne na njih, lezao je na stomaku, tesko je disao, kada ga dozovem on nekako skupi snage i podigne glavu. Oci su mu bile zatvorene non stop, tek ponekad samo otvori i onako tesko pidgne glavu i opet se vrati u isti polozaj i zatvori oci, tako je bilo sve dok nije uginuo.. Hvala Unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License