Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ponovni pocetak, 150L (Saveti, kritike i pohvale) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 4:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lazar018 ::
Mozda su ribice u samom startu bile bolesne, ne bih znao..


Pre ce biti ovo nego da su lenji. Imati dva tri je da kazemo ok na malu litrazu iako bi i tu trebalo pet, sest.. ali kod tebe slobodno dodaj jato od +deset komada da zuji levo desno tek ce onda doci do izrazaja. Mada ukoliko planiras tepih ne bi ti preporucio makar dva meseca od sadjenja bilja da se dodaje bilo kakva riba dna dok se bas bas ne ukoreni, jer je veoma moguce da ce isti taj tepih biti plutajuce bilje u relativno karatkom roku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 09, 2018 4:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 1:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da malo osvezimo temu:

Dodao sam nanu i 2 lava kamena, a ono ruzno kamenje izbacio.

Sve biljke osim ove iza korena napreduju. Ova iza korena ne znam zasto nece.
Akvarijum se ciklira i dalje, a dodata su i koridorasa, vesela i vredna. Uskoro planiram i ribice. Sto se tice nane, pocele su rupe da joj se pojavljuju u listovima blizu korena. Sve biljke su RF, ne znam da li nani ne prija osvetljenje? imam 3 neonke, pisao sam gore. Sta biste mi preporucili za srednji plan? Koje bilje? I za sredinu? Evo trenutnog stanja.

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 4:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molio bih za savet na odgovor iznad. I jos jedno pitanje, posto se akvarijum jos uvek ciklira, mahovina napreduje sve bilje napreduje osim ovog iza korena. Da li treba da krenem sada sa co2? Ili da sacekam prvo ribe pa onda co2? Narucio sam difuzor i brojac mehura, samo jos manometar i tu neke sitnice to je diy kvasac i secer.. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 7:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju rasvetu imas i koje su dimenzije akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DxSxV
58cmx30cmx40cm

Od rasvete imam 3 neonke philips daylight 18w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 5:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi,
danas mi je zavrseno cikliranje i idem u nabavku Very Happy

U akvarijumu su vec 2 koridorasa i jedan plaho oko 18 cm

Planiram da uzmem 20-ak kraljevskih neonki
Desetak gupija
i 2 blue electric ramireza (bas su mi se dopali)

imam par pitanja :

1.E sad, posto imam vec ovog plahostomusa koji je bas porastao, da li nece ubijati ribe(ranije se lepio za skalare) pa se plasim da sada ne juri gupije i ostalu druzinu.

2.Kad vec uzimam ribice, da li bi bilo bolje da odmah uzmem i 2 ancitrusa, a ovog plahoa da menjam jer je poceo bas nered da pravi?Ili mozda postoji neki bolji algar koji ne raste previse, a vredan je Smile

3.Kako ce se slagati ribe koje sam naveo gore i ako mi mozete preporuciti koje jos idu uz njih?

Hvala svima koji prate temu i hvala clanovima koji su izdvojili vremena da odgovaraju na moja pitanja i tako mi omogucili da ostvarim svoj san.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plehostomus nece ubiti nikoga ali ce vremenom narasti i prerasti tvoj akvarijum, pa ce u svoj toj velicini praviti dar-mar po podlozi i biljkama, tako da menjaj ga sto pre ..
ja sam i ancitruse kada narastu(5-6cm), menjao za manje ..
videces i sam kasnije da su puzevi, nerite, africke i dunavske, zakon sto se tice algi i odrzavanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da osvezimo temu:
Konacno ribice

15 x kraljevskih nekoki
8 x gupija (neke uvozne dambo i neke domace)
3 x zebrice
1 x plahostomus od ranije
2 x koridorasa

Stize mi oprema za co2 za neki dan, a do tad idemo na diy soda i limontus.
evo nekih slika, malo losijeg kvaliteta trenutno.

Svaki savet je dobrodosao.
Image

Evo klipa :

https://youtu.be/2jIexlP60t0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako je dospela ova slika, definitivno ne uploadujem vise preko ovog sajta. evo nove slike:


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xexe igras SA:MP Smile
akvarijum lepo izlgeda samo napred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima ideju zbog cega mi je nestala jedna zebrica i jedna neonka? Nema ni kostura nema nicega, ni traga ni glasa od ribice? Postavljao sam i u temi bolest, jer jedna gupi nije htela da jede pa sam je izdvojio i odmah je uginula,a druga koja je tonula sam izdvojio i stavio u akvarijim sa malo soli i ziva je jos uvek. Molim vas pomozite Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj na podu oko akvarijuma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma nema, sve sam pretrazio Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mali update :


Link


Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Mar 22, 2018 9:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Apr 02, 2018 3:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Desi se da neka riba jednostavno nestane, pogotovo ako ih ima gomila, i pogotovo ako imas pleka od 20cm Very Happy Spoiler alert: ribica ugine, padne na dno, i onda pleko to pocisti. Normalna stvar. Ako je i dalje tu, trebalo bi da razmislis o tome da ga das na usvajanje. Preveliki je on za taj akvarijum.
Na stranu sve to, napredak je i vise nego primetan Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kolega umro, spasavam akvarijum, potr... Ivyca Početak u akvaristici 5 Ned Jan 31, 2021 2:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License