Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Aquar Jajale pumpa i top filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni sprej bar (pravio sam ga) nije imao rupe nego sam bonsekom sekao proreze (možda 1,5cm razmaka)
Imao sam tada manji akvarijum i svaka pumpa je bila prejaka za varijantu sa otvorima.
Možeš da probaš sa nekim crevom za početak da ne kvariš tu originalnu cev, trebalo bi ravnomernije da razliva vodu po vati i bez prskanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 4:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve je dobro dok je čista vata kad se malo zaprlja sa zrncima pijeska ili komadićima od biljaka od toga se krene voda odbijati i stvara se onaj mlaz vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se ne varam dubina tog filtera je mala a protok pumpe veći i brzo zasiti filter vodom,
deluje da nije problem ni perlon vata, ni položaj prstenova,ni prljavština, niti bilo šta osim protoka vode
i to zbog brzog zasićenja vodom i onda dolazi do prelivanja.Probaj da smanjiš protok pumpe
i vidi šta se dešava tada, osim toga sadržaj filter materijala (šta god da je) nebi trebalo
da je do vrha ,onda je vrlo verovatno da za kratko vreme dođe do prelivanja.
Mislim da razumeš šta hoću da kažem, pa da je filter prazan (bez ičega) ako je
protok vode jako veliki opet će doći do prelivanja (malo karikiram ali to je suština poruke).Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili jednostavno moze da podigne pregradu (jer je plasticna i moze da se podigne) ispod koje prolazi voda i tako poveca protok samog filtera. Prolazice veca kolicina vode i nece stici filter da se zasiti vodom i nema prskanja. Probaj sa tim, nista te ne kosta, a neces imati podignut parket u sobi (koji mnogo kosta). Ako ni to ne resi problem izvadi sundjer ili ga stanji, vata ne pravi problem, a ni prstenovi, mozda je sundjer previse gust ili nije dovoljno natopljen pa se odbija od njega. Izvadi ga, potopi u akvarijum i stisni da se napuni vodom pa ga vrati u filter. I na obican kuhinjski sundjer kad pustis mlaz vode dok je suv odbija se voda od njega dok se ne natopi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najveci problem sto ja na ovoj pumpi ne mogu naci gdje se smanjuje protok vode ili nema ta mogucnost Embarassed

Prolazi bas puno vode

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License