Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da ste na mom mestu sta bi -URADILI- ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima evo mene opet sa istim problemima i problemima...
Akvarijum-40L
Rasveta-TL-D 18W/54-765 G13 6200K L = 604,00 mm
T8 LED 9W
Filter-Hang-on 300L/h
Grejac-100w
Podloga-kvarcni pesak,pozadi 5cm napred oko 2cm i ubacio sam osmokot pre nekih 3meseca
Biljke-Valinserija i Amazonka
Ribice-3-crne tetre 2-kralj,neonke 6-gupike
Problem:
Vec 2god. kako je akvarijum formiran nije se promenuo uopste znaci kako sam krenuo tako je i dan danas biljke krenu da se razmnozavaju i stanu i propadnu i tako sve u krug kupovao sam i nove biljke i sve isto nzm u cemu je problem vise mi je dosadilo da ga gledam u ovakvom stanju jednostavno volim da mi se valinserija prosiri po celoj zadnjoj strani ali nebiva Sad((( sta da radim ??? POMOCCCC
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 4:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ako je 2 godine tako lepo ispraznis akvarijum, sacuvas 6 balona po 5l vode (nemas 100l akv), izvadis biljke, sacuvas, kupis jos novih. Izvadis pesak, operes, dokupis jos. Posle toga ubacis hranljivu podlogu, vratis pesak, ubacis jos malo, sipas malo vode, zasadis biljke, i napunis do kraja. Problem resen, i za mesec dana krenu biljke da divljaju Very Happy nije to neki poso, mali je akvarijum, lako se sve odradi za par sati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 8:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve kako Ksendzi kaze, ja bih samo dodala - promenis svetlo (ja preferiram T5) i biras malo nezahtevnije biljke - kripte, limun, nana, valisneria, echinodorusi (sve to kad ubacis podlogu, trebalo bi da raste i pod losijijm svetlom) Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa Ksendzi.
Sacuvaj vodu iz akvarijuma,filtermaterijal iz filtera,kupis dobru podlogu,izvadis sve,dobro ocistis sve sto zelis da sacuvas,pa redom.
Hranljiva podloga,pesak,ukrasi,biljke,vratis vodu i opremu i pustis da se ciklira.Ako nemas gde da drzis ribice ubacis i njih.Predpostavka je da nesto od ribica ne uspe,ali imaju sanse da prezive jer nemas puno a imas korisnih bakterija,u staroj vodi i filter materijalu,koje ce brzo da se namnoze pa ce i cikliranje krace da traje.
Biljke,kako ti je Simici789 preporucila,uzmes nezahtevne,i brzo rastuce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribice moze da vrati odmah ako sacuva skoro svu vodu i ceo filter (a i sto bi ga menjao). To mu dodje isto kao zamena vode, samo sto je ubacena i hranljiva podloga. Ubaci samo sto vise biljaka da one pokupe hranljive materije iz vode sto brze da se ne bi pojavile alge, i ako imas mogucnost ubaci i plutajuce, one isto pokupe dosta hranljivih sastojaka iz vode. Nece tu biti bog zna sta promenjeno, sem sto hranljive materije iz vode mogu da izazovu pojavu algi, ali ne bi bio ni prvi ni poslednji kome se to desilo, regularna stvar koja se vrlo brzo resi. Ribice za to vreme cuvaj u jednom od tih balona sa akvarijumskom vodom, to je par sati dok sve sredis i vratis ih posle
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemam podlogu hranljivu imam osmokot kuglice jel pomaze to a sto se tice biljaka mislim da je ova sasvim dobra sto se tice nezahtevnosti i brzorastuca valinserija ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i da li podlogu (kvarcni pesak) treba da prokuvam ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kupi podlogu, i ponovo formiraj akvarijum. Ovako kako je nece mnogo da ti uspevaju biljke, a osmokot bi onda morao da ubacujes (bez da formiras ponovo akvarijum) ispod svake biljke jednom mesecno (sto je meni sizifov posao).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ksendzi ::
Pa kupi podlogu, i ponovo formiraj akvarijum. Ovako kako je nece mnogo da ti uspevaju biljke, a osmokot bi onda morao da ubacujes (bez da formiras ponovo akvarijum) ispod svake biljke jednom mesecno (sto je meni sizifov posao).

nemam pojima koju podlogu da uzmem jer ovamo kod mene nema u shopu jedino neka iz cvecare cuo sam da i to moze ?
ako moze ta iz cvecare kako se to sprema pre nego sto ubacim u akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zemlju za cvece mozes da peces u rerni, isperes, potopis i pokupis ono sto isplivava, pustis malo da se natopi, i ubacis u akvarijum. Ima gomila tema o tome a u podforumu za biljke pod temama podloga ova na forumu. Procackaj tamo, ima bas detaljno opisano kako se priprema zamlja za cvece pre ubacivanja u akvarijum, jer ja nisam imala do sad iskustvo sa zemljom za cvece pa ne bih da te lazem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja na primer imam carobnu zemlju(zemlja za cvece) u svim akvarijumima u debljini of 1-2 cm max
preko prezica za komarce ona of kineza mekana,i preko 5-8 cm kamena granulacije 2-3 mm odlicno se
pokazalo sto se tice rasta biljaka i zahtevnijih i ne zahtevnih.naravno sto vise biljne mase u startu da
nebi imao problema sa algama kao i ja u pocetku,Preporuka i ubaci plutajuce bilje pa ces ga lako posle
izbaciti,dobra filtracija obavezna.I da da ne zaboravim mislim da ces posle godinu,godinu ipo morati da
rasturas akvarijum vadis zemlju pa sve ponovo.posle toga pocinje bilje da propada a nema sta nisam
pokusavao od prehrane da dodajem,ali cena 5 kg je 200 din a neke dobre hranljive podloge je i preko
3-4 hiljade. Naam se da sam bar malo pomogao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno svima koji su mi pomogli evo uzeo sam carobnu zemlji jos samo ako moze neko da mi napise kako se priprema pre ubacivanja u akv.I koliko da stavim akvarijum 40L jel stavljam samo na mesta gde sadim biljke ili preko celom dnu.Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam vise za opciju da stavis na celo dno u debljini od 1-max 2cm. Jer danas mozda neces da zasadis u neki deo akv biljke, al ce sutra mozda da ti padne na pamet da ih stavis bas tamo i eto belaja. Stavi mrezicu za komarce preko carobne zemlje pa pesak u sloju debljine 5cm minimum. Ja sam nasla info da je ispeces na 100° u rerni nekih 15 min (da ubijes organizme ako ima u njoj) a onda je potopis u vodu par sati i pokupi sve sto ispliva iz nje, listovi, grancice (uvek se provuce po nesto od tih stvari). I inda je stavis u akvarijum. Mada sam videla da su ljudi i direktno iz kese sipali u akvarijum. Sacekaj nekoga ko ima iskustva sa carobnom zemlju da te posavetuje, ja pricam samo ono sto sam procitala, nisam imala iskustva sa takvom podlogom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A i sam si napisao da zelis da ti se biljke rasire po akvarijumu, da ih ima dosta i da budu lepe, onda bolje stavi na celo dno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno Ksendzi ! na brzim odgovorima odo sad da uzmem jos bilja posto u pocetku vidim da treba vise biljne mase da nebude bumalgi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li smem da skracujem biljku na ovo... becke021 Biljke 2 Sub Sep 16, 2017 9:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko algi na jednom mestu :) GRBA Razno 5 Sre Jul 20, 2011 2:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka A sta bi vi uradili? Labeo Bicolor Razno 23 Uto Avg 24, 2010 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License