Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlije pitaju za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Madene Smile
Imam,ali nece jos dugo....planiram da menjam i postavim crnu.Sada je trenutno slika nekih biljaka,dosta je tamna ali ne svidja mi se jer trenutno biljke ne dolaze do izrazaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 23, 2018 2:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danasnja poboljsanja u vidu pozadine i zavrsavanje davno planirane rasvete.

Image
Image

I kako sve izgleda nakon postavljanja

Image
Image

I mislim da je za sada bara kompletirana. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je evidentan napredak, i mislim da je sve ok, za sada ništa ne menjaj,
ALI prati ,pomno prati dešavanja svakog dana u pogledu algi, filtracije i tome slično,
oseti duh sveta koji si napravio i sada ga održavaj ! Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Feb 24, 2018 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pratim,vuce,pratim...zena hoce da me bije kada spomenem koji list je koliko porastao,koja ribica je dobila boju,koja je koliko pojela... Very Happy
Upravo sam pisao kolegi sa foruma i bas spomenuo da je dosta,sve zamisljeno je uradjeno,ima i dalje stosta da se uradi ali prezadovoljan sam sadasnjim rezultatom pa bih ostavio sve kako jeste.Redovno odrzavanje i pracenje stanja je sada u punoj snazi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Mar 04, 2018 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jednog sicusnog updatea i pitanjce

Image

Voda je napokon na prihvatljivom nivou. Smile
Ostavio sam stabljiku limuna bez lisca pa cu mlade izdanke(koji rastu u paru iz svakog zgloba) usaditi van akvarijuma,jer planiram umesto limuna da usadim valisneriju kojoj izgleda jako pase pa se lepo razmnozava.

A pitanjce je,odnosno 2,da li neko zna kako napreduju mladi ancistrusi po pitanju rasta,tipa za mesec dana porastu pola centi,2 centi itd.,i da li iko moze da me uputi ka dobrom sajtu o genetici gupika ili nekoj knjizi u vidu pdf fajla a da nije autor philip shaddock?

Hvala u napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancistrus jako sporo raste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Toga sam se i bojao... Very Happy
Deluju mi kao da nisu ni pola mm porasli...

Nego,kad vec odgovaram,da pitam,posto gledam kako uzgajati larve vinove musice,mikro crva,larve komaraca itd.,da li je neko imao priliku da se bavi time vise nego kao test.

ps. I dalje mi je extremno potrebna neka literatura u vezi genetike gupika,i u sustini sve vezano sa uzgoj,ne da bi ih razmnozavao nego bas ono selektirao pa pokusao izvlaciti ciste linije i/ili unapredjivao vrstu.Za neke sam mozda lood al,jbg,jesam.xexe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kalypso ::
Pratim,vuce,pratim...zena hoce da me bije kada spomenem koji list je koliko porastao,koja ribica je dobila boju,koja je koliko pojela...


Samo polako i opušteno, imaj razumevanja i za druge u kući.Ti radi svoje a drugi nek samo posmatraju,
a kad nešto pitaju, a pitaće kat-tad e onda pričaj, a ako nikad ne pitaju džaba i pričati. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam sretan kao malo dete Smile
Svaka promena se zapaza,pa zence malo ludi kada za ruckom kazem sta je novo.Mada,i ona sama kada legne kaze,vidi ovu ribu,vidi ovaj listi,a sto ovo a sto ono...klinci da ne pricam,pogotovo stariji,stalno zapitkuje nesto Smile
Danas mi je supruzi rodjendan,pa svi koji do sada nisu videli,odusevili su se sa akvarijumom,cak sam dobio kompliment da ga lepo odrzavam i da nisu videli lepsi,a ja se samo nasmejem.... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Msm,nasmejao u tom smislu da nisu videli sta je akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeeeeeeeeee!!!!!!

Koti se gupika....jeeeee....za sada vidim 3 malisana Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Xexxe,ljudi,okotila se i druga zenkica Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da se ljutiš, ali imaće ove velike šta da jedu. Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ljutim se,nece Smile
jednu sam odvojio u kuglu gde se kotila, a drugu sam preko noci ostavio u mrezici preko noci, gde se u toku noci okotila.
Sada su svi malci zajedno u balonu od 6l sa odsecenim cepom,nesto najasa i dosta puzeva.Uspeo sam da izbrojim 12 komada u mrezici pa ih ukupno ima 19.
Za sada deluju ok,usitnio sam lisnatu i malcice ubacio,ne znam da li ce jesti prvih dan dva,mada kako gledam,ni jedan nema zumancanu kesicu...
Postavio bih sliku ali kada slikam telefonom bas se slabo vide,em su prozirni em sitni,samo im se oci vide Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ješće to, a bilo bi dobro da imaš i neko plutajuće bilje u balonu, pa da grickaju i to malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License