Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Barbusi na dnu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Barbusi vec dva dana cuce na dnu akvarijuma, osim kad se upali svetlo i dok ih hranim. Imaju obicaj da dube na glavi i da stoje u mestu po dva sata, ali nikada nisu bili po dnu. Nista nisam menjao, sve mi je ostalo uobicajeno osim toga. Treba li da se zabrinem ili je to jos jedna od njihovih igara? Slika je slikana telefonom pa je malo losija.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 7:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš li napraviti neku povezanost između posađenih biljaka kod prednjeg stakla
i njihovog spuštanja dole ili možda ishrane ili nešto rovari po podlozi ..... ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice podloge, zemlja je stavljena ispod kvarcnog bez mrezice, pa vremenom dok sam eksperimentisao sa biljkama i dok sifoniram to se podizalo i mesalo sa peskom, pa moguce da je nesto i dospelo napred, generalno svetlo mi je slabo i bilje sporo napreduje, a i borim se sa crnom cupavom, a u poslednje vreme mi se pojavila i braon alga, ishranu nisam menjao i nisam imao problema do sada
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nešto barbuse privlači dole, moguće da je vremenom došlo do neke reakcije u podlozi,
kombinacija hrane i zemlje (sada to moguće privlači njihovu pažnju).

Ako je bila i tečna prihrana ,predozirano (ograđujem se jer to neznam) + slabo svetlo
eto crne čupave i braon alge.

Moj savet : pojačaj svetlo i aeraciju, smanji hranu neko kratko vreme od 3-4 dana,
prati situaciju i kako ribe reaguju na hranu, da li je uzimaju agresivno ili nezainteresovano.
Trenutno izostavi tečnu prihranu ako je koristiš, pusti da se sistem prirodno stabilizuje.

P.S.Moguće da si alge doneo sa biljkama, ali tek sada doživljavaju ekspanziju
kada su im se stvorili uslovi za to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Barbusi,kripte,sagitarija Aleksandar Mitrovic Tražnja 0 Ned Feb 11, 2024 4:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbusi - puntius lateristriga Vladimir95 Ponuda 0 Sre Apr 28, 2021 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbusi ImoNemo Početak u akvaristici 5 Sre Sep 23, 2020 9:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbusi na poklon Pleki Na poklon 1 Sre Avg 12, 2020 7:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesni Barbusi Psychofedex Bolest 7 Ned Dec 08, 2019 5:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License