Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 NEW Aquarium Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima Very Happy
Poslije duže medijske pauze , ali dosta aktivnog rada na akvaristici , javljam vam se s lijepom i novom viješću.
Naime , u planu mi je da uzmem novi akvarijum dimenzija 110x45x45cm, to je nekih 220L vode.
Moram da se pohvalim da sam trenutno na nekih 10-tak akvarijuma i bavim se uzgojem akvarijumskih biljaka,te prodajom istih.

Eh sad imam par pitanja ( i meni su potrebni savjeti hehe ):
Rasvjetu koju sam planirao da uzmem , koristio bih je po prvi put ,a to je 2x39w Arcadia Plant pro i 1x39w Dennerle Amazon day .
Da li bi ta rasvjeta bila dobra i adekvatna za rast nekih srednje zahtjevnih ali i zahtjevnih biljaka .
Ponavljam , nikada nisam koristio akvarističke neonke , koristim isključivo LED rasvjetu ,ali ove neonke bih želio ovaj put da probam
Dalje ..
Što se tiče filtera , smatram da će dva staklena,vanjska, trokomorna odrađivati odličan posao.
Podloga , zemlja za cvijeće i preko crni kvarcni pijesak.
CO2 će biti prisutan iz boce
Prihrana , Easy Life profito i Ferro .

Od živog svijeta će biti oko 20-25 vrsta biljaka
Od riba jato neonki i skalara , te neka grupa od 10-15 Corydorasa i Ancija .

Hard Scape - ostaće tajna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 11:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 14, 2018 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice rasvete mislim da ce ti biti to ok mozda ako budes video da biljke kilave dodaj jos jednu neonku.
Sto se tice filtera bolje napravi veci akvarijum ako ces spoljne staklene filtere raditi,napravi 55 I of toga 10 cm celom zadnjom stranom napravis filter.
nema cevi nema rizika of prelivanja vode sve kulturno.
Podlogu ako ces imati duze vremena taj akvarijum I ne planiras da sve vadis ponovo za godinu dve mislim da ti je pametnije da uzmes neku kvalitetniju nego zemlju za cvece( I ja je imam u svojim akvarijumima)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo rokaj rodjeni Smile
Ja sam za uvek za probavanje novih stvari Wink
Sto se ne drzis leda ako radi dobro posao?
Ja trenutno testiram led na 350 litara, taman juce spakovao akvarijum pa pratim sta ce sve da se desava ali kontam da ce da pije vodu bar po nekom mom vidjenju, no prvi put se susrecem sa ledom pa mozda bude iznenadjenja za mene Smile

Sta si ti od leda koristio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 10:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav85
Pa vidjet ćemo za rasvjetu ,uzet ću još jednu Arcadiu nek stoji hehe..
Što se filtera tiče , mislim da ni to nije loša ideja , razmotrit ću i to , da mi onaj ko bude radio aq , na toj pregradi napravi otvor na donjoj strani , tako da nema cijevi hehe extra, usvojenoo Very Happy
Podloga , nema veze , volim ja to svake godine-dvije sve da raščarupam , nije mi mrsko.

Bojan
Što se ne držim leda...Hoću da probam neonke hahha nisam nikad , pa eto , nadam se da me neće iznevjeriti.
Led je zakon rasvjete 100%
Od leda koristim Led reflektore i extraaa suuu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje u vezi rasvjete ...
Da li je moguće ovu jednu neonku Arcadia PLANT pro 39w spojiti na prigušnice od po 36W i kakva su iskustva u vezi toga ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Radice neonka na slabijoj prigusnici ali ce i imati kraci vek trajanja preporucujem adekvatnu prigusnicu.
Sto se tice filtera da na jednoj strani akvarijuma stavis zazor,a na drugoj strani ti izbusi rupu kroz koju stavis preliv iz filtera ili sprey bar (ja cu tako uraditi) i vidi se u akvarijumu samo ono sto mora.grejac stavis u filter.
Rasveta neces se pokajati sto se tice neonki meni pod led svetlom nisu biljke bile zadovoljavajuce ne zahtevne naravno rasle ali bilo koja zahtevnija malo nije htela ili je bila nikakva.Npr Ludwigija arcuata bila malte ne skroz zelena i nije imala formu lepu,sad pod neonkama crveno narandzaste listove izbacuje rotala rotundifolia isto tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod nas se veoma rijetko to može gdje naći , te adekvatnije prigušnice , probaću...
Ako ne uspijem , imam 10komada ovih po 36W pa ću na njih ... nemam drugog izbora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj po radnjama koje prodaju rasvetu ili elektro materijal trebalo bi da imaju bolje i malo ali malo jacu prigusnicu staviti od neonke nego obrnuto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Need Help With Aquarium Fish Tank johnmuller Akvarijumi 2 Sre Sep 25, 2019 12:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubijanje dosade - Biotop Aquarium sim... Peku Razno 0 Sub Jul 27, 2019 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biotope Aquarium Design Contest 2018 Musyupick Obaveštenja 1 Čet Sep 06, 2018 8:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biotope Aquarium Design Contest 2017 Musyupick Obaveštenja 0 Uto Sep 19, 2017 7:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biotope Aquarium Design Contest 2016 Musyupick Obaveštenja 3 Čet Okt 13, 2016 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License