Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kocka 45l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, nov sam u akvaristici ali nekim sporim tempom planiram polako jednu kocku u svojoj sobi.
Dimenzije akvarijuma 40x35x32 nekih 44.5l, kad se sabere oduzme sa scapeom po mojoj proceni bice nekih 35l vode,
za filtraciju sam planirao hang on f600 (jer nemam mesta za spoljni filter nazalost), osvetljenje led reflektor 30w epistar (kinez) 6500k, 60lumena po l, mozda i malo vise svetlosti ali tu ce biti dosta biljne mase vremenom, sa podlogom i osmokotom, sa diy co2 verzijom, od zivog sveta planiram microrasbora galaxy sa kozicama, ali one ce da sacekaju jedno mesec dva dok se sve formira i stabilizuje u akvarijumu, sto se scapea tice, planiracu neki panj iz ugla sa miksom crvenih i zelenih biljaka, i nekim tepihom koji je srednje zahtevan


Za sad to ovako izgleda Smile

http://prntscr.com/i6vh4y (izvinjavam se ne znam da postavim sliku pa cu ovako)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 28, 2018 11:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2018 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update:

Podloga Drobljeni kamen 1-2mm
Filter Sobo 600(kusur) litara po h, dodat filter materijal u korpicu
Osvetljenje Led 30w sa socivo pod uglom od 60 stepeni 1700 lumena
Podloga Treset (RF) i osmokot

Trenutna slika:


Image

A mozda i ovako?



Image



Biljke idu u toku sledecu nedelje, donekle sam smislio kako cu i sta, ako neko ima predlog za ove panjeve ( ja ih vrteo nedelju dana) i ove dve varijante mi se najvise dopadaju Very Happy drobljeni kamen mi se posebno svidja, i veliko hvala SonePa sto mi je kao pocetniku pomogao svojim nesebicnim iskustvom Bravo
Ako neko ima koji predlog tu sam da razmotrim Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutna situacija:

Image

Biljke odlicno napreduju:


Image

Ali postoji problem:


Image

Image
Image

C02 2mh/sec, drop checker je zelen konstanto, ph izmedju 6 i 7.5, ubacujem alg-exit i ec 1ml na dan, verujem da je alga nastala usled predoziranja fe-a, osim njega nista drugo ne dodajem..
Usmerio sam reflektor unazad, da ne svetli direktno na nju, izbacio fe.
Zaboravio sam da napomenem fotoperiod 10h, izmene 40% svaki 3-4 dan, uklanjam je cetkicom takodje.
Ako neko ima savet kako da je usporim i neutralisem neka napise, hvala! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojava alge u mladom akvarijumu nije nista cudno,u malim kolicinama cak i normalna pojava.Probaj sa algeexitom i smanji foto period na 8 h i mehanicko skidanje alge.A iymene nemoj preterivati ja naprimer menjam 25-30% sveki 7-mi dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se, krenuo sam sa algexitom i smanjicu fotoperiod na 7h, cetkica ce biti i dalje u funkciji Very Happy , ali mene zanima koja je ovo alga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidim naj bolje preko telefona ali mislim da je zelena tackasta alga.Mozda gresim ali trenutno nisam kuci.Imas li kog algara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, od zivog sveta nista ne planiram dok ne stabilizujem balans u akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliko je star akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

10 dana..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo brzo su se tebi pojavile alge.ubaci neke plutajuce biljke one brzo trose hranljive materije,nastavi sa tvojim sisyemom zamene vode slobodno jos dve nedelje.nastavi sa algeexit koliko dugo njega koristis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojavile su se pre 2 dana, tad sam krenuo sa tretmanom algexit
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nastavi pomoce ti I pomno prati situaciju dali se pogorsava ili poboljsava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas pp laki. Imas dosta hranljive podloge, a kolko vidim nemas nesto biljaka u samoj podlozi, vise su to neke mahovine, ricija, i po neka biljkica u podlozi? Ispravi me ako gresim. Nemoj da sipas nikakvu prihranu za biljke, imas osmokot i +hranljivubpodlogu, ako sipas jos dodatno nesto od prihrane alge ce ti stalno bujati. Probaj da nabavis jos neku biljku da posadis u podlogu, i plutajuce, pistija, lemna minor, lako su dostupne i jeftine a pomazu dosta, + uvek mozes da ih izvadis kasnije (bolje uzmi pistiju veca je od lemne minor podosta, a lemna zna da bude dosadna kad se prenamnozi al je ja volim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bela podloga je jako nezgodna, alge su sastavni deo svakog akvarijuma, pa je samo pitanje vremena kada bela boja ne bude vise nikada bela kao na startu ..
Moj ti je savet da u nekoj sledecoj postavci probas sa nekom tamnijom(ja sam imao crnu), iz prostog razloga jer se ne vide toliko ni alge ni prljavstina, a zbog kontrasta boja ribica dolazi do izrazaja ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laik92
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 28 Jan 2018
Poruke: 4
Lokacija: Beograd-Palilula

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podloga je zuta u sustini, nego je takva kamera, u pitanju je drobljeni kamen Very Happy
Probacu sa prelamanjem fotoperioda, tek je krenula da se pojavljuje alga ali radim na tome da je sto pre otklonim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka kocka do kocke - pokusaj popindeed Akvarijumi 18 Pon Avg 09, 2021 2:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stara kocka 35cm Peku Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jan 02, 2020 2:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kocka 35x35x35 No 1 Morski Akvarijumi 10 Sub Maj 25, 2019 11:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kocka 70x70x70 Ludwigia Arhiva Malih Oglasa 3 Ned Feb 24, 2019 2:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kocka 64l Dado87 Morski Akvarijumi 121 Sub Okt 21, 2017 12:55 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License