Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Red Moor Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo sam ovaj panj pa me zanima da li ga treba prokuvati ili moze odmah ici u akvarijum?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 7:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

procitaj ovu temu

Ono sto pise za cokot vinove loze vazi i za red moor
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj panj je kupljen u pet shopu on je suv i oguljen e sad da li oni njega tamo kuvaju nisam siguran ali za 50km (25e) Shocked bi trebao biti pripremljen za akvarijum Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da se zanosiš.
Možda su ga samo očistili da izgleda dobro za prodaju.
Ako te mrzi da kuvaš, jer jedva čekaš da ga ubaciš u akvarijum, bar ga ošuri sa vrelom vodom iz tuša.
I pripremi kamenje kojim ćeš da ga pritisneš, da ti se ne podigne na površinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ide on na kuvanje samo ako nadjem dovoljno veliku serpu da moze stati i samo sam kontao ako je vec toliko para onda bi trebao biti pripremljen za akvarijum Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

On je lagan kao pero i treba deset kila kamena da ga drzi na dnu akvarijuma sta mislite da ga potopim u plasticno bure i da tako ostane jedno 15 dana dok oteza?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ni jedan sop priprema korenje. Skuvaj, pa potapaj..ili u bure ili u akvarijum pa ga otezaj. Nema tu puno filozofije. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Evo njega zapetog u buretu Wink bolje nego da mi rasturi sve po akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi se bilo kakav koren napio vode ako je suv prokuvas ga pa u hladnu vodu 10 min,pa ponovis u kljucalu vodu 5-10 min pa u hladnu vodu opet 5-10 min I tako ponavljas dok se ne napije vode,za moje panjeve red moor I mangrove je bilo potrebno 10-tak kupki.I automatski si ga I prokuvao I pripremio za akvarijum.A kada sam probao tako da ga potopim u buretu posle dve ipo nedelje on je I dalje plutao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav85 ::
Da bi se bilo kakav koren napio vode ako je suv prokuvas ga pa u hladnu vodu 10 min,pa ponovis u kljucalu vodu 5-10 min pa u hladnu vodu opet 5-10 min I tako ponavljas dok se ne napije vode,za moje panjeve red moor I mangrove je bilo potrebno 10-tak kupki.I automatski si ga I prokuvao I pripremio za akvarijum.A kada sam probao tako da ga potopim u buretu posle dve ipo nedelje on je I dalje plutao Smile


Da li ga moram kuvati u slanoj vodi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam u slanoj void kuvao samo obicna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proces koji ti je Miroslav objasnio bukvalno za sve što ide u akvarijum možeš da iskoristiš. Ja i panj i kokos sam na isti način pripremio! Panj se napio vodom, prestao da pušta boju i ubio verovatno sve potencijalne štetne materije. Kokos mi je obojio tri ključale i tri hladne vode, četvrta ključala je već bila čista, a u četvrtoj hladnoj držao sam ga duže od pola sata za svaki slučaj, ali je voda bila bistra.
Kamenje sam pripremao na isti način, ali pre toga proverio sa jabukovim sirćetom! So nisam nigde dodavao!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 7:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedini problem sto panj ne moze stati u ove serpe i lonce sto ja imam Crying or Very sad danas sam gledao na buvljaku da kupim lonac za ves od 40l kosta 15e i to je puno platiti a samo bi bio iskoristen za kuvanje panja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne mora ceo da stane. Bar pola. Neka jedna polovina bude u ključalu vodu 5-10 min, pa okreneš drugu isto toliko i vadi u hladnu potopi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco mi ti ovo za tvpje dobro kazemo. Nozes ti i tako svez panj da ubacis u akvarijum, al ce onda da ti boji vodu, pusta blato sto znaci mutna voda, mozda potrovane ribice od bakterija koje zive na panju, budji na primer, pa ti se onda ubudjaju ribice (banalno receno). Znaci, mozes ti i bez pripreme da ubacis panj, al na svoju odgovornost
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancitrusi jedu red moor panj fudokan Ribe 2 Sre Nov 10, 2021 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red moor wood, dva panja, veći i manji geronimo Ponuda 4 Ned Maj 24, 2020 11:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red moor panj Stefanbgd Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Maj 12, 2019 3:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati red moor wood Svarog Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Feb 15, 2015 6:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Moor koren crvić Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jan 27, 2014 4:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License