Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlije pitaju za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ufff,veruj mi,bio sam u sub/ned u sumi u potrazi za granjem i odmah uz kanal gledao da nema lemne/pacje trave ali nista,jos je rano.imao sam nesto sitno ali je nestala.
Kuvacu jaja,usitniosam i proteinsku i listice a mogao bih i spirulinu.Napravio sam bio teglu za infuzoriju ali nije uspelo.cak imam i test mikro crva ali to nece biti bar 2 nedelje gotovo,tj. razmnozeno u toj meri da se moze dati ribi,mada sumnjam da ce oni i moci tako mali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 5:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Usitni lisnatu do praha i tako ih hrani, biće to u redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I lisnata i crvena proteinska su prah,jaaakkooo malo stavim kada ih hranim(na svakih 3-4h.cak sam i razmutio lisnatu ali mi ne odgovara jer ne mogu precizno da im doziram.pokusao sam sa spricom ali umesto jedne ispadne 5 kapi...
Crvenu sam jedva usitnio,pola sam prosuo,sreca pa nisam puno sitnio.

E sada,posto nisam zadovoljan sa izborom hrane,hteo bih da pravim home made kojom bih castio ribice 2 puta nedeljno,plus dolazi leto pa cu moci da se potrudim da uzgojim i mikro crve i larve komaraca.
Po meni,sto vise razlicite hrane bolje ribice Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Čet Mar 15, 2018 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se improvizovani avan pokazao kao najbolje resebje za usitnjavanje granula. Stara limena solja (svi ih imamo) mada moze i porcelanska ako ne planiras da udaras kao manijak, i neka drvena udaraljka (moze da posluzi i drska od varjace malo deblje, oklagije, sta god). Na kraju ispadne prah, posto ove moje galaxiji nesposobne da progutaju cele granule, prevelike su im, pa sam morala da dodjem do resenja. Stavis ubrus na dno cinije i udri, samo podignes ubrus i imas prah. Moze isto i sa oklagijom to da se uradi, stavis granule u ubrus, presavijes na pola i provozaj oklagiju preko i imas prah od granula, a sve su na jednom mestu, ne moras da ih skupljas sa svih strana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,mali update.

Image

Malci su sinoc poceli da grickaju hranu koju im dajem.Trenutno se hrane 5x dnevno u malim kolicinama sa 3 razlicite hrane.Da se primetiti da napreduju/rastu,ima ih tacno 20 iz dva "legla".
Mozda sam blesav,ali,gledajuci ih sa strane,mogu da vidim razlicita peraja kod analnog otvora....da li je moguce da se nakon samo par dana videti razlika pola?!
Nemojte mi zamerati,nisam imao drugu posudu da ih postavim pa sam improvizovao od boce od 6l,takodje,napravio svetlo sa obicnom sijalicom koja ujedno i osvetljava i greje ( mozda malo i vise pa moram da pazim xexe ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je gupy u pitanju malce razdvajaj što pre. Ja sam ih razdvajao uz pomoć lupe,da bih video razliku u polu,
jer mnogo brže napreduju u rastu kada su što pre razdvojeni i ujedno izbegavaš da dođe do parenja
u srodstvu, to naravno prvenstveno rade oni koji žele da očuvaju liniju čistom.Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okotila se i treca zenkica...3 malca plivaju po akvarijumu...tesko da ih mogu izvuci pa ce ostati u njemu.Nadam se da ce preziveti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupi malci jako sporo napreduju kad su odvojeni, moj ti je savet da to drzis u zajednickom i da kupis rogolist da se u njemu kriju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm...planirao sam da ih razdvojim po polu u 2 zasebna "akvarijumu". Ako budu u velikom,bojim se da ce biti pojedeni i uparice se kada budu polno zreli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sta ce im biti ako se upare? Nista...

Sve te stavi u jedan akvarijum i ne razmisljaj puno. Meni se od 4 ribe napunio pun akvarijum, nije bilo nikakvih deformiteta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije zbog deformiteta,vise je do toga sto bih da izdvojim najlepse muzjake i zenke,koje bih kasnije uparivao i razmatrao kako se razvijaju.A i nemam srca da ih ubacim medju odrasle Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oldwolf ::
Ako je gupy u pitanju malce razdvajaj što pre. Mnogo brže napreduju u rastu kada su što pre razdvojeni i ujedno izbegavaš da dođe do parenjau srodstvu, to naravno prvenstveno rade oni koji žele da očuvaju liniju čistom.


Gupy sam odgajao godinama,(pored ostalih živorotki) brojke se mogu izraziti u 10-to hiljadama (komercijala),
svašta sam probavao i vodio evidenciju o ženkama na koliko se koja koti i koji broj malaca.
Inače jedna oplodnja(važi za gupy) i može da se koti i do 4x bez mužjaka posle toga. E sad pošto su mišljenja
različita kao i iskustva ,Kalypso druže ti se odluči koga ćeš da slušaš. Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vuce,ispravi me ako gresim,sa odvajanjem mladih muzjaka i zenki od odraslih,pazljivom odabiru jedinki za parenje i evidencijom,mogu tacno da znam koja od potomaka odgovara odredjenom paru.
Po istrazivanju koje sam izvrsio u poslednjih par nedelja mogu reci sledece: Izmesani su potomci od 2 zenke,i to ne igra nikakvu ulogu,jer,kada malci odrastu,izdvojicu recimo 3 para,npr. Pa,Pb i Pc(Pam/Paz,Pbm/Pbz...itd.).Uparivanjem cu dobiti 3 legla,odnosno F1a,F1b i F1c koje ce ciniti muzjaci i zenke.Ponovnim razdvajanjem muzjaka i zenki dobiti cu F1am,F1az,F1bm,F1bz itd. ali tek nakon uparivanja prve generacije medjusobno ili sa roditeljima npr. F1am i Paz mogu da vidim dominantne i recesivne gene i na osnovu toga mogu da pokusam da dobijem neku cistiju liniju,tj. nesto sto ce imati pravilne boje/peraja/sare itd.
Razdvajanje se naravno vrsi pre nego ribe postanu polno zrele,a sa ribama koje su i akvarijumu,odnosno odraslim jedinkama ovo ne mogu da radim jer ne mogu da znam koja zenka je pokupila cije gene,ako su uopste i pokupile od muzjaka koje imam...Zbog toga moram malce da evidentiram kao buduce maticne jedinke,odnosno nultu generaciju.
Mnogi ce reci,nije to bas tako,i nije bas lako,ali,od necega mora da se krene.Tako da sa izolacijommuzjaka i zenki,iz ove generacije mogu da budem siguran da se nisu uparili i mogu da kontrolisem ko ce sa kim da se pari.
Ovo mi je sve novo i nisam bas bio srecne ruke da pronadjem dovoljno info da bih shvatio bolje,tako da ce mi prakticni rad pomoci tamo gde drug gugleta nije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okotila se i cetvrta zenkica Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kalypso ::
Vuce,ispravi me ako gresim,sa odvajanjem mladih muzjaka i zenki od odraslih,pazljivom odabiru jedinki za parenje i evidencijom,mogu tacno da znam koja od potomaka odgovara odredjenom paru....


Recimo da sam razumeo poentu tvoje priče, i hajde da kažem sve je to ok.
Ali ako hoćeš to da radiš najsigurnije je da kupiš par mužjaka neke određene linije koju voliš,
a na sasvim drugom kraju planete (šalim se ,ali razumeš šta ti pričam) kupiš 5x više ženki,
e tada si siguran da nema mešanja i znaš šta radiš. E posle nastaje problem sa mališama
ako želiš da nastaviš, trebaće ti puno manjih akvarijuma i vremena i svega.
Ako želiš da očuvaš liniju koja je retka i skupa, potrebno je dosta truda i živaca, to važi
za sve ribe a naroćito za gupy jer je brzo polno zrela i nije dobila naziv za džaba "milionska riba".

Probaj , igraj se. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License