Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Transport ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna koliko vremena mogu ribice da proveduvu onim kesama za transport najvise?

Preciznije da li bi mogle nekih 24-36 sati? Ako ne, na koji nacin mogu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 11:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Transport riba treba organizovati zavisno od vremena transporta i spoljašne temperature.
Ako je transport duži (preko granice i ts.) najbolje je staviti u kesu manji broj riba,
tabletu za kiseonik, pri tome da u kesi bude 2/3 vode a 1/3 vazduh, a zatim
u kutiju od stiropola (ona štiti u fizičkom smislu i što je najvažnije održava temperaturu
vode konstantnom bilo da je napolju vruće ili hladno).Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam taj box od stiropora, napravio sam gresku gore hteo sam napisati 36-48h.

Hteo sam poneti samo neke Koridirase jer su kod mene bezobrazno skupi.

To bi bilo nekih 50 riba max.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za dug transport, dva dana ,prvo se ribe ne hrane da isprazne creva, potom se koristi neka hemija koja ih stavlja u neko osamućeno stanje. Po otvaranju paketa ribe se dripujuds živnu.

Za kraće transporte od nekoliko sati eventualno preko noći dovaljano je ovo što je Old napisao.

Ne šalje se svaka riba isto i ne podnosi svaka riba isto transport.

Za 50 riba ja bih potražio nekoga ko se time ozbiljno bavi da mi upakuje životinje i objasniti kako se te ribe potom oživljavaju jer ako ih samo bućneš u akvarijum imaćeš 50 mrtvih riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Admin da li može edit:

Po otvaranju paketa ribe se uglavnom dripuju da živnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danijel-CH ::
Imam taj box od stiropora, napravio sam gresku gore hteo sam napisati 36-48h.
Hteo sam poneti samo neke Koridirase jer su kod mene bezobrazno skupi.
To bi bilo nekih 50 riba max.


NJihovo preživljavanje će pre svega zavisiti od pripreme za transport.
Pre svega zavisi od veličine primeraka (nevalja da je baš mlađ totalno, a ni kapitalci),
znači prodajna veličina. Kao što reče Peku najpre jedan dan ih zamrači, drugi dan
bez hrane (dakle pripremaš ih na neki način na kibernaciju).Stiropol drži konstantnu
temperaturu od 19,5 C, pa bi par dana pre transprta trebalo da ih već navikneš na tu temperaturu,
sobzirom da su coridorusi u pitanju to nije problem (jer se oni i mreste na još nižoj temperaturi),

Ja sam slao na malu blizinu ,spakovano u balon od 5L, dobro zaštićeno, sve po propisu,
ali me uhvatio vikend, poslao u petak a čovek greškom dobio u ponedeljak, i sve živo i zdravo stiglo.

Inače kad šalješ nek to bude uveče pred zatvaranje prijema paketa (da bi što kraće bili u transportu),
na paketu nalepi nalepnicu sa natpisom NE BACATI - LOMLJIVO, jer džaba sva priprema kad prođu
kroz nekoliko ruku a radnici bacaju pakete u vozila,ribe se olupaju o kesu ili balon i tu je kraj. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License