Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mikrogeophagus ramirezi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ostavicu jedno 2-3 mresta da odrade u zajednickom da se malo ispraksaju, posle cu videti da ubacim jedan manji za mrest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 6:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Mislim da su vec roditelji krenuli da je jedu ili copkanu oko nje, ne znam sta rade...

Koricu pokusavaju da dodju do nje, ali je brane jos uvek.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od prcog para vise nema ikre, drugi je postavio zato mada ce proci kao prva sigurno

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 4:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribe su ti 3 dana u akvu i vec su se izmrestili, svaka cast! Lepo kazem kopa gnezdo Very Happy vrlo su efikasni, oba para Very Happy

Vidi da im ne gasis svetlo, ne bas da u fulu sija 24 h nego ako imas da nabudzis neko slabije svetlo da sija kad ne radi glavno svetlo, tad bolje cuvaju ikru. Kad je mrkli mrak nastane haos oko ikre, svi navale privuceni proteinskim obrokom. Roditelji obicno pojedu neoplodjenu ikru ili onu koja budja, mada ako su neuhodani mozda su i zato izeli sve . U svakom slucaju uslovi im ocigledno odgovaraju, za dve-tri nedelje ocekuj ponovo mrest Smile srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 10:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj drugi par je izabrao bolje mesto ocigledno, posto je ikra prenocila i broj je manje-vise isti. Razlika je sto ovu ikru cuva i momak, a zenka mase perajima oko nje.

Cim pridjem akvarijumu momak ide direkt na mene i gleda me, kad se udaljim vrati se da je pazi. Zaista steta sto nemam meksu vodu pa da ovaj mrest uspe. Idem na odmor kroz par dana pa cu kad se vratim pokusat da ih razmnozim.


Jel treba mresni akvarijum da se ciklira? Sta mi sve treba u njemu? Grijac, rasprsivac vazduha, filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj drugar kod koga su se mrestili je imao jedan manji akv, oko 30 l, i u njemu je bila podloga obican sitan sljunak i pesak, granulacija 1-3 mm, manji nego taj kod tebe cini mi se, jedan vrlo mali manj s nanom i unutrasni filter. Mislim da je bio onaj mali korner filter, ili neki mali onaj obicni sa sundjerom, rasprsivac nije imao. I sipao je rosu vodu kad menja, a taj akv mu je vec bio iscikliran pa je ribe odatle ubacio u zajednicki a ovaj oslobodio ramovima. Ne bi bilo lose da se nedelju dana isciklira, da malo provrti vodu , a 1/3 ili 1/2 vode stavi iz maticnog akv jer su na nju navikli, da ih ne ubacis naglo u meku vodu mozda im nece prijati. Ipak treba neko vreme da se prilagode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih probao sa prebacivanjem ikre samo za pocetak, posto cu posle omeksati vodu u velikom akvarijumuvi prepusticu njima samima staranje. Prvi par je pojeo sva jaja, drugi par zajedno cuva.

Koja je verovatnoca bila da narucim 4 ribice preko neta u onlajn prodavnici, da putuju 24h u boxu i da tri dana kasnije bace ikru hahaha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Okt 02, 2018 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da i ja kažem svoje iskustvo sa ramirezima Smile
Imam dva plava ramireza već duže vreme. Držim ih u kišnici kao i druge ribe u zajedničkom akvarijumu, od prvog dana je sve ok a kupljeni su kao male jedinke Smile
Jedino loše iskustvo je što su mi jeli sve ribe koje mogu da im stanu u usta Shocked
Lično sam video kada je ovaj veći ramirez usisao gupiku kao rezanac od nekih 4-5cm dužine. Misteriozno su mi nestale neonkice, od 15 komada ostalo je 2. E sada, za neonkice samo sumnjam da su oni pojeli jer ih nisam video, nije isključeno da su i skalari, mada su oni ubačeni kao mali, nisu bili baš toliko veliki da mogu da ih pojedu.

Nisam siguran da li imam mužjaka i ženku ili su istog pola Very Happy

Mislim da je ovo mužjak
Image

A ovo ženka
Image

Šta vi mislite? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Okt 02, 2018 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni ovo prijatelju više liči na Electric Blue Acaru nego na ramireza. Što bi i objasnilo to što je pojeo gupiku od 4-5 cm i nestanak neonku. Ne tvrdim sto posto nek me neko ispravi ako grešim ali po vođe što vidim na slici ovo je pre Acara nego Ram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Okt 02, 2018 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sada sam video slike te ribe, izgleda si u pravu Sad . A meni ih prodali kao plave ramireze, mada možda su i ličili na njih kao mali. Jel imaš neki link o tim ribama da pročitam detaljnije, da ne idemo u off, ipak je ovo tema o ramirezima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ramirezi za kozice ili biljke Salvatoree Razmena 0 Ned Apr 11, 2021 6:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RAMOVI ;) Microgeophagus ramirezi cvijo Američki ciklidi 4 Čet Maj 30, 2019 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kakadu apistograme i ramirezi? Slepi_Putnik Američki ciklidi 14 Sub Apr 13, 2019 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka microgeophagus ramirezi djole-80 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Jun 10, 2017 9:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ramirezi Dare021 Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 11, 2017 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License