Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 40L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima evo mene sa novom temom posto sam dodavao podlogu i jos nesto posto me nije islo sa starom postavkom biljke uopste nisu napredjivale evo opet da pokusam nadam de da ce me krene NEODUSTAJEM.Evo i inf.akvarijuma:
Dimenzije akvarijuma:
duzina 45
sirina 30
visina 30
(40L)
Filter: Hang-on 300l/h
Grejac 100w
Rasveta:
TL-D 18W/54-765 G13 6200K L = 604,00 mm
T8 LED 9W
Podloga: Carobna zemlja,osmokot i preko kvarcni pesak
Od biljaka samo trenutno imam Valinseriju i Amazonku nzm tacno ime.
Od ribica imam oko 10 to sto mi ostalo pa cu vrsiti razmenu da uzmem samo jednu-dve vrste..imam gupike,crne tetre i kralj.neonke
Evo i slike akvarijumaImage
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 16, 2018 8:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo odradio sam i onaj mini CO2 sistem sa sodom bikarbonom i sodnom kiselinom i stavio sam u akvarijum mehurice izbacuje na svake 2sec evo video pogledajte dali je dobro odradjeno morao sam da vezem bocico oko kamena posto nmz da potone Smile
Image
Evo i video snimak stavite na 480p da se bolje vidi
https://youtu.be/pBoQAXlyEDA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ne valja ti to sto si napravio rasprsivac treba sto sitnije mehurice da pravi da se sto lakse rastvore u vodi,Ja na primer koristim kombinaciju secer kvasac I of boce ide crevo u akvarijum,na kraju creva nabijem filter of cigare ili perlon vatu I pravi ultra male mehurice bukvalno kao magla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bočica staklena (od injekcije), gumica od virble (manja),kamen raspršivač,struna,soda ,limuntus

1.korak – u staklenu bočicu uz pomoć levka sipati sodu bikarbonu “malo” manje od pola bočice, zatim isto toliko sipati limuntusa. Sve to treba da stane u bočici dok ne počne suženje na bočici .
(Ova količina je važna zbog težine,jer ako bismo sipali manje, u bočici bi bilo više vazduha i bočica bi isplivavala na površinu.S druge strane ako bi praha bilo do kraja bočice moguće da bi prah ušao u grlo kamena raspršivača i došlo do začepljenja.)
2.korak—nadalje taj sadržaj isipati u poklopac plastične tegle i kašičicom dobro promešati prah a potom pomoću levka prah vratiti u staklenu bočicu.
(Ako je proporcionalno stavljeno više limuntusa reakcija će biti jača ali će vreme rada co2 biti kraća, ako proporcionalno ima više sode bikarbone reakcija će biti slabija a vreme rada co2 produženo. Moja preporuka je da bude podjednako proporcionalno.)
3.korak—vezati stunom za vrat kamena raspršivača a zatim kamen zabosti u specijalnu gumicu iz kompleta (otprilike da vrh bude zaboden 2-3mm) ,potom uglaviti gumicu na bočicu sa prahom, na kraju pritisnuti još mrvicu kamen raspršivač kada je već sve namontirano ,kako bi još bolje zadihtovalo, ali to raditi odmereno da ne dođe do propadanja gumice u staklenu bočicu.
(Potrebno je da tokom sveg dosadašnjeg rada SVE bude perfektno suvo, i bočica i gumica).
4.korak—polako strunom spustiti mini co2 u akvarijum na mesto gde je skrovito,na početku bočica da stoji uspravno ,a kasnije se može položiti horizontalno,sve se to reguliše strunom bez stavljanja ruke u vodu.
(Ispočetka će u zavisnosti od kamena raspršivača možda ići krupniji mehurići, nakon par minuta bi trebalo da krenu sve sitniji mehurići, kako bi se co2 što bolje rastvarao u vodi,neki kamen izbacuje sitnije mehuriće kada staklena bočica ne stoji uspravno već je položena na dno, sve zavisi od kamena).


VAŽNO: Dok se ne stekne rutina i radi probe ,sve to može se simulirati u balonu vode,kasnije se ta voda oplemenjena ugljendioksidom može koristiti za zalivanje saksijskog cveća, isto kao i voda iz akvarijuma kada se vrši deo zamene vode.
VAŽNO: Nikako ne ubacivati kap-dve vode u prah pre stavljanja u akvarijum jer će doći do snažne reakcije i usled velikog pritiska gasa dolazi do eksplozije,odnosno gas će pod velikim pritiskom istisnuti gumicu sa kamenom raspršivačom i od sode i limuntusa može doći do zamućivanja vode. Dakle SVE SUVO spustiti u akvarijum kako bi voda sama od sebe prodrla kroz pore kamena raspršivača te došlo do normalne reakcije i co2 krenuo,sa padom pritiska voda ponovo ulazi i ciklus se ponavlja i ponavlja i tako 8 do 12h- bas koliko nam treba... .Vremenom će mehurići biti sve sitniji i sitniji.
VAŽNO: Gumica iz kompleta deluje isto sa obe strane – ali nije. Na gumici ima mali ,jedva primetan prsten koji se prilikom montiranja “uvek” postavlja do kamena raspršivača.
VAŽNO: U zavisnosti od veličine akvarijuma i koliko biljaka ima akvarijum, različite su i potrebe co2 u akvarijumu. Da nebi dolazilo do zamućivanja vode od prevelike doze co2, moja preporuka je da mini co2 u početku koristite 2-3 puta nedeljno, partite napredak biljaka u akvarijumu, partite bistrinu vode, pošto verovatno nemate drop checker u upotrebi, sve ide odokativno. Savet je da mini co2 ne bude tokom noći u akvarijumu. Iako može i dalje da funkcioniše, prilikom gašenja svetla na akvarijumu izvadite i co2 , operate ga ,ostavite sa se bočica osuši do sledeće upotrebe.
VAŽNO: Bočicu je najbolje oprati odmah po vađenju iz akvarijuma, smeša deluje skamenjeno. Sipati mlaku vodu u bočicu ostaviti par sekundi nek odreaguje (peni se), postupak ponoviti nekoliko puta, ako je potrebno drškom od male kašičice pročačkati unutrašnjost bočice. Odložiti bočicu sa otvorom na dole da se osuši do sledećeg punjenja.

Trifke oprezno sa ovom spravicom, namenjena je za akvarijume do 50L, nemože da zameni bocu, ali može da budu
okidač za rast nezahtevnog bilja, nenadaj se da će bilje odmah divljati. Inače ovo je moje uputstvo koje je išlo
uz poklonjen mini co2 dok sam to radio (sada više ne).Jeste sve ovo obimno ali ako se držiš do detalja, moguće je
da postigneš neke rezultate. Inače ovo jedan mehur,dva mehura se neodnosi na ovaj mini co2, ovo treba da baca
sitne mehuriće neprekidno, poželjno da idu kroz motornu glavu, da budu što sitniji i rastvorljiviji u vodi.

Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A gde da nadjem ja taj sitniji kamen? Da izbacuje neprekidno sitnije mehurice ili sam ja ovo lose odradio ?
Hvala puno za tekst
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 6:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj kamen je dobar (pogotovo ako je nov), inače svaki kamen je priča za sebe,
takoreći nema dva ista. Nisi dobro odradio i zato nema pritisak koji bi napravio
da oslobodi co2 dovoljnoj meri da budu sitni mehurići, a i sitni mehurići ako
isplivaju na površinu to je ništa, oni dok isplivavaju ka površini treba da se
rastvore u vodi i nestanu (zato je preporuka da prođu kroz motornu glavu)
da se usitne što više i brže i lakše rastvore u vodi da co2 deluje .
Samo polako i strpljivo. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Trifke98
Akvarista



Registrovan: 04 Apr 2017
Poruke: 24
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ne sad bolje mehurici se u vodu rastvaraju posto se zadrzu za mrestelicu i tu puknu
https://youtu.be/GqRonKZgOoc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa tim kamenom nikad neces dobiti sitne mehurice...
Poslusaj moj savet. Izvadi kamen, skini tu gumu što imaš na bocici. U grlo od bocice nabij sto vise vate možeš (koristi vatu od supruge što koristi za skidanje šminkanje), još bolje ako je prethodno malo navlažiš vodom da je jače možeš nabiti. Na taj način ćeš dobiti jako sitne mehuriće, skoro pa prašinu.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam edit.... Višak vate koji ti ostane da viri iz grla bocice iseci žiletom. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License