Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancistrus i 5 rc kozica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
denza025
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2018
Poruke: 22
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam 10 RC kozica pre nekoliko dana, 5 je uginulo. Ajd' za njih kontam da sam 99% ja kriv s obzirom da sam na xy mesta video da su podlozne stresu ako se drnda po akvarijumu a ja sam u petak menjao skejp i cistio panjeve i kamenje, presadio neko bilje i dodao jos biljaka.
Nego, nije mi jasno otkud je ancistrus uginuo? Kupio sam ga u subotu, sve bilo ok. Jede/s*re ko na takmicenju i odjednom jutros izvrnut. Bio je otprilike 4cm.
7 plavih neonki se ponasa sasvim normalno, vijaju se, tuku, mreste, jedu itd. Nekoliko dunavskih nerita vec nosi jajasca na kucicama, preostalih 5 kozica se ponasaju normalno.
Od hemije sam juce poceo ubacivati EasyCarbo (20 kapljica sto bi bilo 2ml). Po upustvu ide 1ml na 50l znaci da idem ispod doze s obzirom da mi akvarijum ima oko 125l vrv i vise.

Da li je moguce da je anci otisao zbog EasyCarbo-a?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 1:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da je 20 kapi =1ml,a što se tiče trovanja živuljki neznam nemam ni kozice ni ančije meni ostale ribice žive sa carbom isto manjom dozom od propisane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
denza025
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2018
Poruke: 22
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, nisam napisao dobro hvala na ispravci.
40 kapi dodajem na cca 125l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi spric za doziranje, 15 din u apoteci, i suguran budes kolko si sipao. Meni te kapljice ne ulivaju poverenje. Sto se kozica tice, i ja sam menjala skejp kad su one vec bile u akvarijumu, sadila bilje, premestala, dodavala kamenje, oduzimala kamenje i sve su prezivele, sta vise ima malih na sve strane. Ako ne usisavas dno moze da bude da si podigao gomilu gasova iz podloge i da su se potrovali?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
denza025
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2018
Poruke: 22
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako mislis ako ne usisavas dno?
Usisavam povrsinu dna, e sad to za gasove nznm. Hoce li malezijci pomoci tu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa kad usisavas povrsinu dna da pomeris malo i pesak. ima "zvono" na kraju tog creva za usisavanje kojim malo izvakumiras i pesak i u tom procesu se usisa sva prljavstina koje se natalozila i malo dublje. u svakom slucaju malezijski puzevi pomazu u prevtanju peska poprilicno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
denza025
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2018
Poruke: 22
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavljao sam to "zvono" na kraj creva ali onda bas bas slabo vuce i neretko ni ne pokupi prljavstinu.. Moracu nabaviti malezijce negde Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes i prstom da ubodes dok usisavas.Bocnes negde i negde i izmedju stakla i peska.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Mar 21, 2018 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nzm kakvo ti je to crevo, i zvono, ali probaj od flase od 0.5l da napravis taj nastavak, koka kola ima najbolje zakrivljenje xD meni je pomogla ta skalamerija, s tim da moram da skinem nastavak kad usisavam oko biljaka. Pogledaj na yt ima gomila videa u vezi sifoniranja, skontaces kako oni bukvalno nabiju taj nastavak u pesak i ostave ga par sek na tom mestu, i tacno se vidi kako mlaz prljavstine izlazi iz njega. U tome i jeste poenta sifoniranja, da se usisa strokica ali i gasovi koji su mozda u podlozi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je to sifoniranje najveći problem u vezi održavanja akvarijuma. Baš ću da potražim te YT snimke, da vidim kako su to ljudi rešili.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
denza025
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2018
Poruke: 22
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sutra menjam 30% vode pa cu bas pokusati

Ovakav imam, samo taj bio u shopu u somboru...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam isti. I sa takvim pravim veliki džumbus u akvarijumu, kad god ga koristim. Zato ga i koristim svako treće-četvrto menjanje vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam skinuo tu zastitnu mrezicu bolje funkcionise,pazim koliki protok ima(kraj koji je van akvarijuma drzim u visini povrsine pa tako kontrolisem protok)to je ok za srednje ubiljene akvarijume zbog sirokog sifona.Za zadnji deo akvarijuma gde mi je dzungla I gde ne mogu da gurnem sifon skidam ga I samo cev gurnem u podlogu I jos vise pazim koliki protok pravim jos manji je potreban da nebi uvukao I podlogu.I tako prodjem ceo zadnji plan bar jednom mesecno( jako puno djubreta izvucem iz podloge tada)malo je mukotrpno I dugo traje ali nisam otkrio bolji nacin ako ga vi znate kazite I meni da se vise nepatim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja isti takav imam, s tim da sam zbog kozica stavila na samu cev mrezicu za komarce da ih ne bih usisala, samo rukom skinem prljavstinu posle sa prezice, a zvono napravila od grlica flase koje koristim za prednji deo akvarijuma. Sto kaze miroslav, zadnji deo usisavam samo cevkom jer nista drugo ne moze da pridje, dok u prednjem malo bolje issifoniram i sam pesak, podignem ga malo, uzmljam i pokupim sve sto moze.
Probaj da regulises protok tako sto stavis prst na deo gde izlazi voda iz creva u kantu, tako mozes da smanjis ili povecas protok kroz crevo u zavisnosti koliko ti treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Umeju mali ancistrusi da budu pipavi oko filtracije i aeracije.

Meni je malo duže sečena flaša nego na ovom klipu iz linka i neki pipak na koji crevo savršeno legne pa nema selotejpa, pazi sada da ne menjam vodu i usisavam dno Smile. Ali slično se ponaša, sitnija granulacija:
https://www.youtube.com/watch?v=5giSLq4mdv0

Bitno je da kreneš sa dužim "usisivačem" za protok koji praviš na crevu i posle skratiš flašu ako je potrebno. Znači da podigne i uskovitla šljunak, pokupi đubre a ne uvuče šljunak u crevo.
Meni to radi za akvarijum od 100 i 200 litara. Za kozice i neki mali akvarijumčić je bilo crevo za vazduh i neki veči špric kao zvono (nemam to više odavno).

EDIT: Taj usisivač sa slike koji imaš, imam dva komada i jedino mi služi kada iz nekog razloga treba da napunim kofu, što je uglavnom nikada Smile Kao usisivač ne valja ništa, sva podloga završi u kofi.


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Mar 22, 2018 9:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License