Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novajlije pitaju za savet Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam o tome,i razumem sta mi kazes i znam da ce mi trebati x akvarijuma,svako leglo,svaki pol,svaki par,svi bi trebali da imaju zaseban prostor.
Ideja je bila da pokusam sa onim sto imam,samim tim sto nije cista linija i nema puno akvarijuma,ne mogu postici neke rezultate,ali mogu da bolje razumem kako i sta da radim,pa sa tim predznanjem mogu da probam ozbiljnije.Realno,hteo bih cistu liniju zbog sebe,ne zbog prodaje/zarade,pa razumem ako neko misli da ne vredi sa tim da se bakcem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 7:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Mar 22, 2018 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ufff,zaboravih....ubaceni su svi malisani u veliki akvarijum,za nedelju dve cu pokusati da identifikujem muzjake i zenke i izdvojiti ih.Do tada cu smisliti vec nekakve akvarijume za njih.Razlog njihove selidbe je moguc odlazak na rad u inostranstvo.

Evo i dve slicice sa njima,podelili su se u 2 grupe,jedna je kod najasa a druga iza panja u vesikulariji Smile

Veci ih non stop vijaju,ali,mali vragolani,brzi su kao munja Very Happy

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Apr 16, 2018 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!
Dugo me nije bilo,pa rekoh da svratim Smile

Akvarijum nakon 3 meseca...
Image

Neuredan je al' sta da se radi...mogu reci da sam,na neki nacin,sa namerom ostavio da sve podivlja.I,priznajem,svidja mi se kako izgleda Smile

Nisam bas nesto detaljno slikao,mada,kada dodjem do boljeg telefona/foto aparata,biti ce novi update sa malo vise slicica u krupnom planu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Kalypso
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2018
Poruke: 43
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jul 13, 2018 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,jedan mali update.

U nezgodnoj sam situaciji i u potrazi sam za dobrim ljudima koji bi udomili ribice iz mog akvarijuma.
Trenutno je oko 60-ak ribica u akvarijumu,mnogo mladih gupi i platika....Do sada nisam imao problema sa bolestima ribica.
Poklanjam i sve biljke iz akvarijuma.
Ako ima neko zainteresovan neka mi se javi preko privatne poruke.
Moram da naglasim da je preuzimanje licno ili ako neko poznaje dobar nacin za slanje da ne ugrozi ribice.

Licni prevoz nemam inace bih mogao nekome licno da donesem.Molim svakoga ko ima moj broj telefona,ili bi me kontaktirao preko fb ili vibera,da ne pokusava,jer trenutno nemam telefon.

Voleo bih da uspem da poklonim sve,jer uskoro,tacnije,28-og odlazim iz Srbije sa svojom porodicom i necu biti u stanju da se brinem o akvarijumu.

Javite se,okolina Sombora,novi i stari akvaristi.Jedini uslov je da se brinu o ribicama bar priblizno kao ja Very Happy

Pozdrav,
Kalypso
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stefan1234




Registrovan: 02 Jan 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Jan 02, 2019 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
ne znam da li šaljem poruku na dobar način, ali svakako se nadam da će neko odgovoriti.
Imam akvarijum od 100l.Dimenzije su 100x30x35. Akvarijum je oformljen pre oko mesec dana. Imam 4 biljke (ne znam koje su, kada sam ih kupovao tražio sam da budu malo zahtevne i da brzo rastu), grejač, veliku atman pumpu-filter, i osvetljenje. Od ribica, 6 ksifo, 6 zebrica, 1 sijamski algar, 1 skalar, 1 tetra. Duž cele zadnje stranice akvarijuma je 3d pozadina.
U čemu je problem.
U haubi imam postolje za dve neonke od 18w. Uključivao sam samo jednu jer je osvetljava sasvim dovoljno. Sve je bilo u redu. Međutim, prilikom kupovine ribica, čovek koji radi u prodavnici je rekao da je to malo osvetljenja i da treba da imam 2x24w. Pošto već imam konstrukciju za dve neonke od 18w, rešio sam da uključim i drugu. Tu je nastao problem. Nakon samo jednog dana kada su mi bile uključene ove neonke, na velikom delu pozadine koja je inače bela, pojavile su se zlatno-žute tačke... kao da ste isprskali zlatnom bojom. Takođe, posle tog jednog dana, nekoliko površinskih listova na jednoj biljci je dobilo izgled kao da su im krajevi osuđeni (kao kada vam se suše listovi na običnom sobom cveću)...
Šta bi mogao da bude uzrok i moguće rešenje.
Hvala, pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jan 02, 2019 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefan1234 ::
Pozdrav svima,
Duž cele zadnje stranice akvarijuma je 3d pozadina.


To je problem, pogotovu ako je neko uradi sam rešenje. Te "kamene" pozadine i biljke uglavnom nisu estetski lepa kombinacija. U akvarijumu sve što je belo ne ostaje dugo belo. Ako ti tačlaste alge smetaju kupi nerite.
Neonke uzmi 2 ili 3 T8 36w to ce biti više nego dovoljno za biljke koje ne zahtevaju gomilu svetla i co2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan1234




Registrovan: 02 Jan 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Jan 02, 2019 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru... Što se estetike tiče, meni se lično sviđa... Ali svakako ne bih želeo da se to prenamnoži i da pokrije pozadinu u potpunosti... U svakom slučaju, hvala na savetu, poslušsću ga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dbanat




Registrovan: 24 Feb 2019
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Feb 24, 2019 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poštovanje svim članovima foruma! Akvaristika mi nije strana, u kući je već godinama prisutan akvarijum, ali je sve, po mojoj proceni, rađeno pogrešno. Zato je i stajao tamo gde jeste, samo da bi stajao. Moja je želja da od svog malog akvarijuma ipak stvorim kutak za uživanje: biljkama, ribama, a i sebi samom. Krenuo bih sve, iz početka. Potrebna mi je pomoć vas, iskusnih. Dakle, osim grejača i samog akvarijuma, od stare postavke ne bih zadržavao ništa. Sam akvarijum je dimenzija: dužina 49 cm, visina 29 cm i širina 22 cm. Zapremina dođe negde oko 31 litre. Voleo bih da naručim neki spoljni filter kako nebi korner više zauzimao i tako malo mesto. Rasveta je takođe problem. Dakle, koji je vaš savet? Filter, rasveta, podloga, biljke... Hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2019 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dbanat ::
... Zapremina dođe negde oko 31 litre. Voleo bih da naručim neki spoljni filter...... rasveta, podloga, ... Hvala unapred!

Pozdrav. Filter je uvek pipljiva tema za savet. Zavisi dosta od toga šta želiš od životinja da gajiš i u kom broju. Ja sad kad bih pravio tako neki manji biljni uzeo bih HangOn filter. Ima raznih najveći, Sobo je nešto iznad 1000din i ide čak i sa filter materijalom. Sad kakvi su ne znam, možda neko drugi može da te bolje posavetuje za odnos cena/kvalitet. Rasveta 2 stediljive ili 2x8w t5 ako mogu da stanu. Podloga i biljke su stvar ličnih ukusa i iščekivanja, za to moraš biti precizniji ako želiš neki konkretniji savet. Može da bude prosejan rečni šljunak, zemlja+sljunak... pa do nekih za avarijum osmišljenih granuliranih hranljivih podloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sivon




Registrovan: 10 Mar 2019
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image

Zanima me da li je ova guppy I ksifo trudna????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sivon




Registrovan: 10 Mar 2019
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2019 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Boljeje ne mogu slikati ksifo nekako po celom stomak ima crno kao da se providi ispod kozice a guppy ima samo u zadnjrm delu prilicno crnu fleku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet o nutrijentima Panta1991 Biljke 0 Ned Maj 23, 2021 12:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor pumpe - Savet Milan Bakic Filteri i pumpe 5 Uto Feb 09, 2021 1:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License