Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Red Moor Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
denza025
Akvarista



Registrovan: 17 Feb 2018
Poruke: 22
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja, na primer, nisam odradio pripremu kad su u pitanju panjevi. Toplo ti preporucujem da poslusas savete iznad i izbegnes drndanje koje sam ja imao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 8:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je panj jos u buretu danas sam sipao novu vodu jer je ona bila poprilicno mutna i nece on jos u akvarijum neka ga u buretu dok nadjem neki veci lonac ili serpu da ga mogu prokuvati a posto planiram za 15-20 dana uzimati novu komodu za akvarijum i neki sljunak moram kupiti da izbacim ovaj bijeli pijesak koji nije nizasta nego za groblja Very Happy tako da sledi malo sredjivanje akvarijuma a dotad bi i panj trebao biti spreman za ubacivanje Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 4:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi panj u neki lavor, pa ga vrelom vodom iz bojlera polivaj, pa nek cuci tako pola sata-sat. Pa onda hladnom vodom, pa vrelom, i tako u krug. Jer sta je provrela voda drugacija od potpuno vrele iz bojlera, isto je. Ili, uzmi lonac koji imas pa njega stavi na sporet da provri, pa zalij panj u lavoru , ako ti se cini da je bolje sa sporeta. U svakom slucaju, dovoljno puta ponovi i nece nista faliti panju. Jedino se ne nadnosi mnogo nad lavor s panjem da te para ne osuri, ili kapljice kad se odbijaju. Ja sam i pesak i kamenje i panjeve i sve za akv tako u vreloj vodi iz bojlera i sve je bilo u redu, nista nije smrdelo nit se hvatala sluz nit se ubudjalo, jedino sto malo smara na svakih sat-dva ponavljati radnju, al to je po 5-10 min rabota, prezivi se jedan dan Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 6:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krenuo sam tako raditi sipam vrelu vodu u bure pa nokon pola sata izvadim panj pa ga ubacim u kadu na tusiranje hladnom vodom i mogu vam reci da ima pomaka u tezini i cistoci panja Bravo Hvala puno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Uto Mar 20, 2018 5:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aco uzmi u obzir kakav ti je bojler koji koristiš da pripremiš panj za akvarijum.

Emajlirani kazan se izrađuje od čeličnog lima na čiju površinu se nanosi stakleno-keramički premaz, odnosno emajl
pa voda iz njega nije baš preporučljiva za kuvanje ručkova,čaja ,kafe itd (prvenstveno zbog zdravlja),pogotovo
ako je bojler starije proizvodnje.

Prohromski kazani se proizvode od nerđajućeg čelika – inoxa i predstavljaju proizvode premijum kategorije kvaliteta. Zbog svojih svojstava materijala izrade, prohromski kazan ne može korozirati te ima daleko duži vek trajanja, fiziološki je neutralan i ne utiče na promenu bakteriološke i hemijske ispravnosti vode.

ŠTA GOD DA RADIŠ NIGDE NE ŽURI, IMA PUNO MIŠLJENJA, RAZLIČITIH REZONOVANJA I ISKUSTAVA
ALI TI SE NAJPRE DOBRO INFORMIŠI O SVAKOJ STVARI KOJU ČINIŠ ,ODMERI I PROCENI STVARI,
DA SE NEBI KASNIJE KAJAO I MUČIO A DA MOŽDA I NEZNAŠ ZBOG ČEGA SVE TO.

Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Mar 24, 2018 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panj je izvadjen iz bureta i krecemo sa kuvanjem u serpi Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Apr 03, 2018 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Panj je potonuo sad ga jos kuvam i u slanoj vodi za svaki slucaj i onda ga vracam u bure e sad posto jos pusta boju sta bi mogao tu preduzeti i kad bi mogao ici u akvarijum? Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz vruce/kljucale vode baci ga pod hladnu/istusiraj ga. Ponovi proces jedno 3, 4 puta za redom, i trebalo bi da to pomogne. Sto ga duze kuvas to bolje, ne moras da ga ostavis 10min u kljucaloj vodi, nece da zagori ako ga ne mesas Razz ostavi ga slobodno da kljuca 30 min, jer ce u kljucaloj vodi brze da otpusta tanine a samim tim i boju. U hladnoj vodi skoro nista nece otpustiti, ali nagla promena u temperaturi pomaze u tim situacijama. Ocisti ga lepo, skini koru (ako je ima, ona najvise boje pusta), ocisti svaku rupicu, jer mozda ima blata koje opet prlja vodu.

Kad ga detaljno izanaliziras i ocistis, prokuvas, istusiras, ponovis postupak, trebalo bi da je spreman za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Aco83
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2018
Poruke: 111
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2018 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno panj je sad potpuno spreman za akvarijum i vec sutra radimo nove postavke Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Studio4




Registrovan: 30 Jul 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2020 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari ,treba mi pomoc od vas iskusnijih akvarista,danas mi je stigao red moor pa me interesuje kako da ga tretiram pre nego sto ga ubacim u vec formiran akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2020 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Licno ga nikad nisam nesto posebno pripremao.
Isperem panj vodom i ubacim u akvarijum. Pojavi se plesan po granama u tih prvih nedelju dana, ancistrusi to sve sami skinu i ociste.
To je sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2020 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dovoljno da vrelom vodom iz bojlera istuširaš i verovatno nekim kamenom da potopiš na nekoliko dana dok se napije da sam stoji
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Studio4




Registrovan: 30 Jul 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2020 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako sam i mislila za sa je potopljen pa videcemo kroz par dana onda,hvala vam puno i jos jedno pitanje kako pričvrsti biljke za njega nanu npr?hvala na brzom odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2020 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

možed da se lepi super lepkom ili vezuje koncem sintetičkim,najlon za pecanje i meni najlakše vezice za kablove.
Pogledaj i na youtubu imaš i lepljenje i vezivanje anubia na drvo ili kamen.

A kada ćeš da nam predstaviš akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Studio4




Registrovan: 30 Jul 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Jul 31, 2020 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image

Saljem,ovaj bez biljki je stari akvarijum ovo je 1 put da sam probala biljke da ubacim,svi saveti i kritike su dobrodosli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancitrusi jedu red moor panj fudokan Ribe 2 Sre Nov 10, 2021 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red moor wood, dva panja, veći i manji geronimo Ponuda 4 Ned Maj 24, 2020 11:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red moor panj Stefanbgd Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Maj 12, 2019 3:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati red moor wood Svarog Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Feb 15, 2015 6:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Moor koren crvić Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Jan 27, 2014 4:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License