Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nova Gupi ne jede uopste i ne mrda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, posto sam ponovo postavio akvarijum ( tema: http://www.akvarijum.org/forum.....25411.html )
Nakon cikliranja sam ubacio i ribe, e sad dok sam doneo do kuce i sutradan jedna gupika je uginula i odmahs am se izbacio, a ostale su bile super.
Sad primecujem da je jedna skroz odvojila sa strane, nije zivahna tj. tek po malo da zapliva i odmah stane u ugao i ne mrda. Ne jede uopste kad ih hranim.

U akvarijumu su:

15 kraljevskih neonki
3 zaebrice
oko 7-8 gupija ( neke domace, a neke dambo iz uvoza)

evo slike (malo losijeg kvaliteta jer trenutno nema boljeg nacina da slikam)
Image
Image

A evo i video klipa akvarijuma:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2jIexlP60t0&feature=youtu.be[/youtube]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 5:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ova je pocela da pliva drugacije, a ona zuta je nazalost uginula i izbacio sam je.

https://youtu.be/XCdwc8dWFDw
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 18, 2018 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve pliva ovako "sa repom na dole", uvek je na povrsini kao da hvata vazduh. Ne znam da li su se sve razbolele, a samo sto sam ih kupio, toliko truda za akvarijum i sada kad su dosle ribe ono ne valja nesto
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto su to prve ribe posle cikliranja, mozda nesto nije jos kako treba sa vodom. meni se isto desavalo jedno vreme i to samo sa gupikama, a onda odjednom prestalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ksendzi
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2017
Poruke: 111
Lokacija: Beograd, Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 19, 2018 8:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako znas koje su uvozne a koje domace, obrati paznju koje su lose i koje se razboljevaju. Vrlo moguce da te uvozne budu izmucene jadne, i nemaju imunitet, sve im smeta (generalno sve uvozne ribice), promena okruzenja, drugacija voda... Pa ako ustanovis da su one, odvoji ih u neki karantin, pa posmatraj dal ce isto da se ponasaju neko vreme. Probaj sa drugom hranom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Mar 25, 2018 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros sam se probudio sa jos 2 uginule, a ova treca se borila. Ima neku crvenu tacku na repu sta to moze biti?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Ned Mar 25, 2018 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako želiš opet gupy menjaj radnju svakako,
a možda su načete u fazi cikliranja i sad jedna po jedna .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Ned Mar 25, 2018 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko god da za Gupi ribice kažu da su izdržljive i dobre za početnike, ja stvarno nemam dobrih iskustva.
Od mog početka u akvaristici, najviše do sada mi je uginulo upravo gupika.
Da li je uzgoj loš, kvalitet ribice, ili šta već, ali iskustvo moje je da su gupi ustvari baš osetljive ribice!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Ned Mar 25, 2018 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neki akvaristi zastupaju teoriju da su gupike, u stvari, jako "zeznute" za gajenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2018 5:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ayrton ::
Neki akvaristi zastupaju teoriju da su gupike, u stvari, jako "zeznute" za gajenje.


Gupy je osetljiva u smislu selidbe i u smislu genetike, inače kad je voda ciklirana kako treba ,
i ako su prilikom selidbe parametri vode bar slični sve je ok, onda se pokaže kao dugotrajna riba
sa velikim brojem okota itd, inače ako tu škripi ili je sve u srodstvu (mislim kupljeno više komada
u jednoj radnji - sve braća i sestre) onda dolazi do toga da imamo divljake ,krive kičme ,riknjava jedna po jedna.
Moja iskustva su pozitivna jer sam o tome vodio računa ,inače to se zove milionska ribica,može doći
do mešanaca na milione, ali ako želimo čistu i kvalitetnu liniju potrebana je pažnja
i rezultat neće izostati. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2018 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam imao slično iskustvo sa crkavanjem gupika, imao sam one crvene sa crvenim očima.
Mislim da sam uzeo već bolesne, iako tako nisu izgledale pri kupovini, ili im bas nije prijala selidba.
U početku bi je odmah crklo nekoliko, a posle jedna po jedna.

Sad držim rodostomuse rhodostomus i nikakvih problema.

Zaključak bi bio, ili voda nije spremna ili ti se tako zalomilo.

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2018 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lazar018 ::
..toliko truda za akvarijum i sada kad su dosle ribe ono ne valja nesto..


Nemoj da se obeshrabris na par gupika, a da nesto ne valja u akvarijumu pre bi neonke se razbolele nego gupike. Vec su one bile bolesne kada si ih uzeo jer ko zna kada su pustene u promet (odmah ili posle karantina)..

Jedan savet kada kupujes ribe koje ti kazu da su iz uvoza - uvek pitaj koliko dugo je u akvarijumu u kom je trenutno, po zakasnelom/prebrzom odgovoru mocices da vidis da li te laze ili ne, uvek je bolje da je sto duze riba u tom akvarijumu, a i po pravilu kada se uveze trebalo bi i ~21 dan da stoji u karantinu (mozda je i duze, ima zakonom propisano za sve "proizvode" koliki je vremenski period, ali se neko i ne pridrzava toga), posle tog karantina bi bilo dobro da je makar jos nedelju ako ne i dve u akvarijumu u prodavnici pa tek onda da se pazari.

Ne kupuj ribu ukoliko je previse jeftina, a po prvi put je uzimas iz te prodavnice (ili kod uzgajivaca), 75% slucajeva riba ima neku manu koju ces otkriti vremenom..

Ukoliko trazis u prodavnici ribu, a oni kazu da evo danas je upravo stigla ili sad je vadimo iz kombija itd ne kupuj je odmah, jer je sokirana i treba joj vremena da se privikne i navikne, vec je pogledaj reci da ces da razmislis i vrati se za nedelju dana kada vec mozes da vidis da li je riba u problemu ili je zdrava i prava.. jos jedna stvar koju mozes da radis je da na svaka tri cetiri dana prosetas i da vidis stanje sam po ribama i da trazis primerke koji su zivahni i dolaze na staklo kada pridjes akvarijumu tebi kao kupcu ne samo da dolaze kada pridje prodavac/cica i uzmes aktivne primerke po dva tri i u svom karantinu kod kuce doziras baktopur po duplo slabijoj dozi da bi malo i ocistio ribe od mogucih parazita ili bolesti koje imaju, ukoliko ih i imaju, pa tako "pripremljenu" ribu iz svog karantina prebacis u glavni akvarijum. Ne moras da pravis/kupujes mali karantinski akvarijum mozes da ubacis sundjer filter one XY bilo koji na jedan balon od 5-6L i posto vec imas pupmu na nju dodaj jos jedno crevo preko T racve i povezi taj sundjer filter na minimum protoka cisto da talasa nesto vodu kada je pod baktopurom, jer je dodatna aeracija potrebna i sa pola doze leka, inace kada se razbistri i rascisti voda od baktopura mozes i da izvadis filter i da ubacis par biljka da prave kiseonik za ribe, ali ako nisis siuguran ostavi sundjer filter sa pumpom dok ih ne prebacis u glavni.

Nadam se da ce sledeca tura gupika da ti bude zdravija. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2018 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Totalni off topic, ali jače je od mene.
Lisac nam se vratio! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Gupi gari1809 Tražnja 0 Pet Feb 23, 2024 3:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ostala gupi bez repa, krivac? Maridza Ribe 4 Čet Jun 15, 2023 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka gupi podmladak na poklon AB Na poklon 2 Sre Jul 06, 2022 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne živorotke (plati, gupi, moli... DonderionBerik Tražnja 1 Ned Jun 19, 2022 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License