Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hranjenje ribica granulama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
farmacy
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Feb 2018
Poruke: 3
Lokacija: Vučje

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Juče sam u trgovini uzeo neku Maxi Gran proteinsku hranu od firme Nutri pet iz G. Milanovca. Hrana je u obliku crnih granulica-briketića, koje su veoma tvrde pa se ne mogu smrviti u prstima a kad ih ovako ubacim one samo, pored ribica potonu na dno i ribe mi ostanu gladne. Dosad sam ih hranio lisnatom hranom koju su uzimale na površini a za granulama se ne obaziru. Neka mi neko kaže princip hranjenja granulama da ne hranim samo Coridorasa na dnu.
Moj pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 10:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam koristio tu hranu ali mozes probati prvo u tacni sa granulama sipas malo vode i tako ih omeksas pa probaj onda da ih smrvis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
farmacy
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Feb 2018
Poruke: 3
Lokacija: Vučje

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ti brate.I ja sam kontao da je smrvim nekako pa će valjda ostati malo na površini. Doduše možda ona kad padne na dno i nabubri onda se podigne naviše ali nešto sumnjam. Probaću pa javljam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Feb 26, 2018 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ili suve granule prevaljaj oklagijom, dobro prioni Very Happy ako nemas neki tucak ili avan da ih usitnis. samo stavi kesu i s donje i s gornje strane granula da mozes da ih lako pokupis kad se usitne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Feb 27, 2018 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

granule dok su suve možeš da samelješ u električnom mlinu za kafu, bar tako ja radim za male ribice.
pokušaj naći i sitnije granule... ima ih u raznoj veličini ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oldwolf
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2016
Poruke: 307

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemogu sad da slikam svoj drveni usitnjivač za granule,
ali postaviću sliku sa neta ,to je običan upijač za mastilo,
lako se napravi sa šmirglom na većoj brzini,
Može od običnog parčeta drveta (najbolje kuvana bukovina).

Ja najpre usitnim krupnije granule ,zatim dodajem još
3,4 vrste hrane i sve pomešam ,pa opet u metalnom tanjiru
sve to još jednom usitnim, tako pravim extra mix i jede ko šta voli,
(naravno to važi za mališane). Poz.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 17, 2018 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavim malo granulica na tacnu, pa kašikom stiskam i smrvimih toliko da ribe mogu da ih progutaju, ali da se ipak ne pretvore u prah.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2018 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta hrana je vise za krupnije ribe kojima treba dodatak ishrani.. npr sa njom sam jedno vreme hranio japanke i oskare, dok za druge ribe sitnija granulacija, ima tri vrste proteinske od nutri peta sto se tice granula a isti je sastav. Te brikete je najbolje ostaviti pre hranjenja u cepu od flase ili na tacnici sa malo vode kako kaze Igor pa se ubaci polu raspadnuto da bi sve mogle da je jedu ili nabavi sitnije granule za ribe povrsine i sredine a ubu ubacuje kao spirulinu na par dana za ribe dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License