Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 RB Nano Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doziranje hidrogena je refleksno, u akvarijumu od 130 litara nisam imao problema. Uopšte mi nije palo na pamet, iako sam čitao, da su kozice baš osjetljive.

Što se vrbe tiče onaj je izvađena iz zemlje, očišćena i prana 10 tak dana. Bilo je malo plesni, ali je nestala. Kasnije ubacim 2 grančice, koje su se sušile 20 dana i opet se pojavi. Ubaciću opet ancitrusa da to sredi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 10:59 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Dec 10, 2017 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

30ml 130L prema 30ml 20L razlika pijanka

Ukoliko si panj samo ubacio bez susenja on je unutra jos ziv i pustace ti sluz duzi vremenski period, nemoj da se iznenadis ukoliko pocne da raste mlada biljka na delu koji je van vode. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve polako napreduje.
Palo je jedno malo šišanje, pogostemon je izbačen je mi se ne sviđa ova vrsta.
Hemiantus baby dwarf se istopio i na njegovo mjesto je ubačen komadić mangro panja sa ricciom (pretjerao sam sa količinom riccie).
Imao sam kvar na driveru za rasvjetu, a nakon 10-ak dana stigli su drugi. To se vidi na ludwigi rubin, jedan dio listova je zelen, a drugi je nešto crveniji.
Jedna gracilis neonka je nestala. Generalno su mi ove neonke nekako previše statične, a ne mogu da nađem razlog za to.
Bijela zebrica ima neku ranu na stomaku, o tome u posebnoj temi.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 09, 2018 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bitno je da napreduje. Wink Ne razmisljaj o kolicini riccie sama ce se odvojiti tokom vremena. Da li si razmisljao mozda o cobra ili leopard gupijima da ubacis samo par muzjacica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Feb 28, 2018 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Branko , hoćemo UPDATE podhitno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Mar 13, 2018 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj akvarijum je upravo prodan !!!
Slike od prije par dana.

Image
Image

Slike od juče. Hemiantus sa desne strane je izbačen i ubačena rotala. Ubačeno par kozica.

Image
Image
Image

Onda je stigao telefonski poziv i akvarijum je sad kod drugog vlasnika.
Bio sam prezadovoljan sa biljkama, ali ribe nikako nisu mogle da se naviknu na vibracije na radnom stolu.
Generalno su skoro sve bile uplašene. To mi je pomalo išlo na živce.

Ko zna možda ovo i ponovim, mada možda ipak malko veći Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Mar 26, 2018 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno je ovo ispalo mada ce jos to da raste kod koga kod da je otislo samo da nastavi sa istim tempom zamene vode i odrzavanjem.

Bice ponovo ne sumnjam.. zarazni su mali akvarijumi kada se malo uhoda sa njima.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef LazarZ1 Morski Akvarijumi 10 Ned Dec 29, 2019 2:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta za nano(diy ili fabricka) LazarZ1 Oprema u morskoj akvaristici 4 Sub Dec 14, 2019 1:37 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License