Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa biljkama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 29, 2018 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimca ::
Među prvim biljkama koje sam probao bila je lobelia cardinalis, mislim da ona nije zahtevna a nije hetela da krene.

Da li bi mogao da mi preporučiš neke manje zahtevne biljke?


Lobelia Cardinalis nije jako zahtevna ali ipak trazi odredjene uslove da bi rasla I bila lepa.Cripte slobodno uzmi mozes wendeti braun I green uzeti trebalo bi da ti rastu lepo kod mene su rasle pod bilo kojim svetlom sa hranljivom podlogom,Bacopa Australis lepa biljka po meni isto ne zahtevna ako ima podlogu ili nesto drugo samo plus brze ce rasti I biti lepsa,Ludwigije mozes,Limnophila Sesiflora,Hygrophila Polysperma.Naravno I ne zahtevne biljke ce brze rasti I biti jos lepse ako imaju hranljivu podlogu,dobru rasvetu I co2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 29, 2018 8:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Mar 30, 2018 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimca ::
Od algi mi se u razlicitim periodima javljalo sve po malo.


U prvom postu je bilo da se tek pojaljuju pa pitah za stanje sada, jer po tome mozes da pratis i u kakvom je stanju akvarijum, tacnije higijena akvarijuma, sta mu fali kojih elemenata ima vise/manje, slaba jaka rasveta i sve ostalo..

Da ne trazimo dalje uzrok menjaj cesce vodu dok se ne ocisti od elemenata ako nisi vec to odradio i batali dodavalje bilo cega.

Posto zelis da probas sa tom rasvetom i dalje probaj sa sledecim biljkama pa se nadam da ce neko da ti donira za probu, jer sve su kao korov - drezga! Na prvom mestu, jer prva daje znakove i pocinje da propada ukoliko voda nije dobra, a ako ima viska elemenata raste da mozes da je meljes i hranis biljojede (ribe) sa njom svake nedelje, higrofile iliti limun kod nas zvani i male i velike tj siroko i uskolisne, rotala i ludvigia kod nas je pojedinci zovu sljivka, sto ko ce ga znati Wink, za samo dno sagitariju koju vecina baca tacnije koju subulatu, jer raste i sa dnevno 1-1.5h svetla, ceratofilum iliti hrast kod nas zvani i naravno kao sto si vec dobio predloge kripte kao i mikrozorum i jos anubia.. ukoliko to bude propadalo znas da je definitivno do rasvete ne do vode.

Iskreno se nadam da ce neko da sredjuje skoro akvarijum pa da ti donira ili da simbolicno naplati, jer pomenute biljke su opet napominjem kao korov i uvek ih ima u visku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License